Skocz do zawartości
domat

Płukanie gąbki od skimmera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanko, czy gąbkę znajdującą się w filtrze kaskadowym do którego podpięty jest skimmer należy za każdym razem wymieniać czy da się ją jakoś wypłukać?

Pytam przez to iż u mnie wypłukanie gąbki z tego syfu ze skimmera jest wręcz nie możliwe, płukałem ją kilka razy w RO i cały czas jest ona zabita tym kożuchem i już nie filtruje, dopiero po wymianie na nową znów woda kryształ.

Niby taka gąbka do mojej kaskady nie jest jakoś porażająco droga bo coś koło 3zł ale jednak trzeba ją by wymieniać max co tydzień.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ta gąbka u ciebie wygląda, ale ja zawsze kupuję duże płaty gąbki AquaMedic. Są w trzech porowatościach, trzech grubościach 3, 5 i 10 cm i trzech wymiarach od 100 cm x 100 cm, 100 x 50 cm, 50 x 50 cm. Kup sobie jedną 50x50 cm o odpowiadającej ci grubości i porowatości i tnij nożykiem do tapet na właściwy wymiar. Wyjdzie dużo taniej.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, a ta gąbka do czego powinna służyć? tzn jak wytłumaczyć im w zoologicznym o co mi chodzi gdyż u mnie w Jaworznie w sklepie z akwarystyką morską niestety trzeba wszystko wiedziec dokładnie a naj lepiej pokazać obsłudze gdzie co leży w sklepie gdyż bardzo bardzo ciężko coś dostać. Przykładowo, prosząc o kostkę lipową do odpieniacza miniflotor patrzą na mnie jak na przybysza z marsa:) dopiero jak pokażę gdzie się znajduje badź narysuje wiedzą o co chodzi:) Już nie mówię jak kilka razy po coś wysłałem dziewczynę, również usłyszała informacje że oni nigdy o czymś takim nie słyszeli, jest wiele takich rzeczy lecz podaje tylko przykład:)

Oraz jaka porowatość będzie naj lepsza? wydaje mi się że naj rzadsza gdyż wówczas nie będzie się tak szybko zapychać?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do sklepu Przemka http://www.reefshop.pl/eshop/advanced_search_result.html?keywords=g%B1bka&osCsid=ad00bfeeb49c5fd40045138740fe8262 , zresztą ostatnio u niego ją kupowałem. Ja wziąłem tą o średnich porach i stosuję ją na jednej z przegród w sumpie i jest ok. Zapobiega mi wypływaniu glonów z refugium i oczyszcza wodę zanim wpadnie do ostatniej komory z pompą powrotną.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.