Skocz do zawartości
max1974

Sony Alfa 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze zrobieniem fotek zeby w miare oddwalay kolory iso ustawiam na 100 bal 9900 i dalej nie to nawet jak robie rawy to nie jestem w stanie podciagna.Obiektyw mam standartowy . Co robie zle najlepsze jest to ze komorka wychodza mi lepsze :). Probowalem nr z kartka i pobraniem balansu i tez kicha co robie zle?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy próbujesz sfotografować całe akwarium czy pojedyncze zwierzaki i ważne statyczne (korale)czy ruchome (ryby).

Każdy z tych tematów fotografuje się trochę inaczej.

Ogólnie

WB ustaw na auto

Aparat na tryb Av, nie wiem jak w SONY ale w canonie jest to preselekcja przysłony.

- przysłonę ustaw na min 4,5

- ISO ustaw tak żeby aparat z wcześniej ustawioną przesłoną na 4,5-5,0 pokazał czas nie mniejszy niż 50

i pstryk koniecznie RAW ,

Potem rawa do PSa albo do czegoś innego i tam suwakami ustawiasz sobie WB jak chcesz, no prawie jak chcesz

Potem można wykonać jeszcze cały szereg operacji poprawiających kolorystykę.

Najważniejsze raw musi być ostry i nie przepalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam a200, foty zazwyczaj trzaskam na A lub M, iso100, balans Auto i wychodzą bardzo fajne.

bawiłem się balansem z innymi ustawieniami ale nigdy nie wychodziły tak dobrze jak na auto.

polecam poza tym program Adobe Lightroom, tam sobie robisz wszystko co Ci się podoba z kolorami i idzie to znacznie szybciej niż w PS. do lightroomu najlepsze będą rawy, więcej możliwości dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmienić kolory bez ingerencji zewnętrznego oprogramowania to jedyne co w tym może pomóc to zmiana balansu bieli. Masz cyfrową lustrznakę więc nie musisz się martwić o wywoływanie, ciemnie itp. Po prostu pstykaj, sprawdzaj, zmieniaj, pstrykaj, sprawdzaj, zmieniaj, w końcu trafisz w takie kolorki jak Ci się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja podepnę się pod temat. Nie macie kłopotów z ostrością w waszych Soniaczach? Ja mam wrażenie że moja 350 słabiutko ostrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A300 - to nie tylko wina aparatu ale i szkła :shocking Jak założyłem szkło z prawdziwym makro o dużej jasności i zjechałem przysłoną do f8 czy nawet f11, kłopoty z ostrzeniem sie skończyły... Zresztą - w solniczce AF soniacza rzeczywiście nie chodzi dobrze - ja ostrzę na manualu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw oprócz samego fotografa to faktycznie najważniejsza część zestawu foto. Na początek dobrym wyborem jest 50mm stałka czym jaśniejsza tym lepsza. Taki ze światłem 1.8 będzie i stosunkowo tani i wystarczająco jasny, żeby zrobić dobre foty rybom i koralom. Korzystając z AF należy pamiętać aby celować prostopadle w szybę.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam takie wrażenie że kitowe szkiełka dają ciała. Poszukałem trochę na forum fotograficznym Sony i spotkałem się z podobnymi opiniami. Dobre szkła Sony bazują na konstrukcjach Minolty, która jakiś czas temu Sony zjadł - a tak miło wspominam moją Minoltę Z1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230291 Viridis :

Na początek dobrym wyborem jest 50mm stałka czym jaśniejsza tym lepsza. Taki ze światłem 1.8 będzie i stosunkowo tani i wystarczająco jasny

Że tani, to nie byłbym taki skłonny uwierzyć, wystarczy zerknąć na ceny szkieł NIKONA.

Co do zdjęć: koledzy dobrze ci podpowiadają. Przekręcisz licznik 2x robiąc podobne ujęcia, to dowiesz się jak ustawiać parametry światła/WB/ISO itd. Możesz też wykorzystać bracketing o ile SONY zaimplementowało taką opcję w swoje maszynki.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.