Skocz do zawartości
kukabana

Prosze o zamkniecie tematu

Rekomendowane odpowiedzi

temat przerzucony do nasze akwaria


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 60x30x35 - wejda Ci swietlowki t5... pod koniec stycznia bede miał takie do sprzedania za jakies drobne, w stanie idealnym.

2. bede maial rowniez lampy diy do sprzedania dwie lampy 1.2x24 i 2.1x24 rowniez za jakies drobne.

3. Koralia 2, tunze 6025, a pompek sobie bedziesz uzywal do robioenia podmian... kubełek schowaj do piwnicy albo sprzedaj na allegro :shocking

4. Nie musisz go chyba skracac, z tego co pamietam miesic sie do takiego akwa.

5. dkały daj na pocatek 6-7 kg, potem dokladaj wiecej, jak złapiesz koncept na aranzacje.

6. Raczej Preisa bym kupił.

7. Do tego akwa 'wchodzi' 9 kg.

8. ok.

9. Narazie niepotrzebne.

10. na poczatek nie potrzebne, ja u siebie mierze tylko no3 i to tez tylko daltego ze mam korale niefoto.

11. Opłaca sie, ja przez rok nie mialem ro i powiem CI ze z tygodnia na tydzien ten 25 litrowy baniak z woda był coraz ciezszy :) ro kupisz na allegro za 120 zł (ten podstawowy zestaw) + di za 99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=197174#197174

w lampie nie ma stateczników, jest to tylko belka na świetlówki, stateczniki się podłącza poza lampa, (ja je mam schowane w szufladzie pod akwarium). z lampy wychodzą 4 przewody (po dwa na świetlówkę) długości 1,5-2 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam post przechodzi modernizajce bo nie chce napoczynac kolejnego wiec tak.

1.Akwa 63litry + panel obok z 10L na graty.

2.oswietlenie 2x24t5 blau aktynik +15k czy to wystarczy by uzyskac ladne kolory i wogole bo to wychodzi 0,76W/L jesli malo jaka swietlowke radzicie dożucik (kolor).

3.cyrkulacja koralia nano + aqua shut 600l/h (obiegówka z panela) plus moze kubelek 400l/h z jakimis wkladami ok 2000l/h chyba wystarczy to ok 30 razy objetosc akwa.

4.sol zakupilem kenta i pytanko czy moze mozna zmieszac sole roznych producentow i co o tym sadzicie.

O reszte narazie nie pytam bo cos tam ogarniam jak by co bede pisal.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światełka spokojnie wystarczy na miękkie/LPS przy takim niskim zbiorniczku i imho dobry dobór świetlówek nie polecam świetlówek poniżej 14 000K (mam porównanie w swoim akwa i przy 10 000K koralowce wyglądają gorzej...);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła Ci wystarczy na początek. Ja mam w przeliczeniu na te śmieszne waty/litry podobny stosunek (dokładnie to 0,87W/l) i korale mają się dobrze, wybarwione są ładne i mają przyrosty (oczywiście szału nie ma, ale nie da się ukryć, że rosną). Po woli przymierzam się do dołożenia 2x39W co da w sumie 234W światełka, albo 4x39W i w sumie 312W, ale to chyba już za dużo nad 180L akwa ;)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro postaram sie wrzucic zdjecia z moich przygotowan do startu bo juz umiem wrzucac zdjecia :goofy bede prosil tez o pare rad.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Statecznik jakoś zabezpiecz bo nad słoną wodą szybko go szlag trafi.

Odpieniacz normalnie rakieta, uważaj żeby nie wystartował jak zapodasz kostkę :goofy BTW może wypuszczać bąbelki bo trochę te otwory odpływu za wysoko jak dla mnie , obym się mylił.

Powodzenia,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.