Skocz do zawartości
Kris_77

Pompy dozujące

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastanawiam się nad kupnem wkońcu pomp dozujących do ballinga - domyślam się, że większość z Was doradziła by Grotecha - ale, że jest on najdroższy to mam pytanie o inne alternatywy? Np. 3 pompy profiluxa (gdyż go posiadam, więc bez własnego sterowania) lub Aqua Trend - posiada ktoś może? jakieś opienie? porady?

lub może ma ktoś na sprzedaż używanego Grotecha??? (wiem, że to nie ten dział :shocking

dziękuje za opinie

pozdrawiam

Kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

Aby nie zapychać forum kolejnym postem w tym samym temacie, pozwoliłem sobie dopiąć się do tematu.

Ja również zastanawiam się nad kupnem pomp dozujących do Ballinga

czy któś używa tych pomp http://www.pompydozujace.com/dozowniki-akwarystyczne-aquatrend-c-2.html

i czy mógłbym prosić o ewentualne opinie.

Z powodu chwilowego braku czasu na "majsterkowanie DIY" wolałbym kupić gotowy, sprawdzony zestaw.

pozdrawiam

DarekB30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Grotech - po 1,5 roku zaczął nie równo podawać płyny, po małym serwisie w "łożyskach" wraca do normy na parę dni, generalnie głowice do wymiany, koszt 160zł x 3

Aqua-trend - używam dopiero od miesiąca, ale pierwsze spostrzeżenia to bardzo wolne podawanie płynów, 12s 1ml, nie jest to istotne bo im wolniej tym lepiej, co do serwisu to wymiana 4 wężyków koszt 40 zł, nie wiem jak będzie z całymi głowicami, czy będzie je kiedyś trzeba całe wymieniać

Generalnie, jeżeli masz zbiornik 1000l to polecam grotecha bo można dawkę podzielić na 12 części, aqua-trend podaje tylko 2 razy na dobę. Co do kosztów Aqua-trend wali na łeb grotecha, nie wiem jak będzie ze sprawnością doser one na dłuższą metę, ale cza być dobrej myśli :shocking

pozdrawiam


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230324 DarekB30 :

Witam

Aby nie zapychać forum kolejnym postem w tym samym temacie, pozwoliłem sobie dopiąć się do tematu.

Ja również zastanawiam się nad kupnem pomp dozujących do Ballinga

czy któś używa tych pomp http://www.pompydozujace.com/dozowniki-akwarystyczne-aquatrend-c-2.html

i czy mógłbym prosić o ewentualne opinie.

Z powodu chwilowego braku czasu na "majsterkowanie DIY" wolałbym kupić gotowy, sprawdzony zestaw.

pozdrawiam

DarekB30

Ja mam taką pompe 4 kanały i co powiem ? jest super ! no i w miare tania .co moge dodać ? to że polecam.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230328 robi :

...

Ja mam taką pompe 4 kanały i co powiem ? jest super ! no i w miare tania .co moge dodać ? to że polecam.

i u mnie taki dozownik pracuje (trzykanałowy). podaje jak na razie dokładnie, obsługa prościutka, również polecam :shocking


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że do Aqua Trend nie ma się do czego przyczepić miałem dwie jedną Aqua i grotecha

nie widzę różnicy za grotecha używanwgo zapłacisz 800 zł a za te pieniądze masz nową z Aqua Trend

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też Aqua Trend w wersji 2 (jak na podanej stronie) z oddzielnym modułem sterującym (jednakowy do sterowania 1,2,3 lub 4 pompami) i podłączonymi dwoma modułami po 3 pompy. Jeden moduł działa od początku września, drugi od okolic listopada. Działają bezproblemowo. Co najważniejsze dodam, że wystąpił mały problem z tym drugim modułem. Włączały się na raz dwie pompy i powodowały to samo w moim starszym drugim module. W pewnym momencie zaczęły pracować normalnie. Reakacja Łukasza błyskawiczna, wysłać, trzeba sprawdzić. Wysłałem, okazało się, że mały kawałek przewodu zwierał dwie pompki, potem przesunął się i było ok. Drobiazg, ale liczy się podejście producenta, który nie zostawia z problemem. Wysyłka i powrót paczki w 3 dni. Pompki sprawne. Naklejone nowe naklejki gwarancyjne i dwie w paczce do wklejenia w gwarancję oraz w ramach rekompensaty wężyki na wymianę do pomp :shocking. Pełen profesjonalizm. Polecam zarówno sprzedawcę z którym kontakt przez priv na nano jest codzienny, jak i sam wyrób, który działa niezawodnie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam i chwale sobie dokladnosc dozowania.Tylko mam pytanie,czy wasze Doser One tez tak glosno chodzą?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230345 Peniek :

Tez mam i chwale sobie dokladnosc dozowania.Tylko mam pytanie,czy wasze Doser One tez tak glosno chodzą?

Troche głośno ale nie chodzą ciągle ,te kilka minut dziennie...dodaje życia w systemie!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno pompy dozujące Grotecha jak i Profiluxa. Grotech wg mnie bardzo głośno chodzi, ale generalnie bez większych zastrzeżeń. Jedyne co mnie denerwuje to to, że trzeba wchodzić w ustawienia, aby np. manualnie podać płyn. Do tego wyświetlacz w ciemności w zasadzie nieczytelny. W profiluxie przy dawkowaniu świecą ładnie diody na czerwono no i są łatwe w uzyciu przyciski do manualnego podawania. Pompy profiluxa są bardzo cichutkie i stabilnie podają. Jedyne co do tej pory nie udało mi się ustawić (po prostu nawet nie zgłębiałem tematu) to ustawienia czasów podawania. Ot pompa sama sobie dobiera czas w zależności od ilości dziennych działek - np. pierwsza dawka nocna zaczyna się o godz. 00 i kolejne co jakieś 8 minut (mam 2 dozowniki 4 kanałowe). Nic nie kombinuje, nie zmieniam - wychodzę z założenia, że jak coś dobrze chodzi to nie ma sensu ruszać. Pozdrawiam :shocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#230340 rah :

Mam też Aqua Trend w wersji 2 (jak na podanej stronie) z oddzielnym modułem sterującym (jednakowy do sterowania 1,2,3 lub 4 pompami) i podłączonymi dwoma modułami po 3 pompy. Jeden moduł działa od początku września, drugi od okolic listopada. Działają bezproblemowo. Co najważniejsze dodam, że wystąpił mały problem z tym drugim modułem. Włączały się na raz dwie pompy i powodowały to samo w moim starszym drugim module. W pewnym momencie zaczęły pracować normalnie. Reakacja Łukasza błyskawiczna, wysłać, trzeba sprawdzić. Wysłałem, okazało się, że mały kawałek przewodu zwierał dwie pompki, potem przesunął się i było ok. Drobiazg, ale liczy się podejście producenta, który nie zostawia z problemem. Wysyłka i powrót paczki w 3 dni. Pompki sprawne. Naklejone nowe naklejki gwarancyjne i dwie w paczce do wklejenia w gwarancję oraz w ramach rekompensaty wężyki na wymianę do pomp :shocking. Pełen profesjonalizm. Polecam zarówno sprzedawcę z którym kontakt przez priv na nano jest codzienny, jak i sam wyrób, który działa niezawodnie.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Chyba za podjęciem decyzji o zakupie tych pomp ta odpowiedź przemawia do mnie najbardziej,

czyli serwis.Błędy w urządzeniach się zdażają to normalne, liczy się jeszcze podejście do klienta

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.