Skocz do zawartości
anubis

duza podmiana wody wysoke no3

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm stani, a jak mam świeży baniak (miesiąc i tydzień) i NO3 = 0 od 2 tygodni, a PO4 dalej na poziomie ok. 0,2-0,4 to znaczy, że powinienem coś dozować, żeby podnieść NO3 do np. 1 dopóki PO4 nie spadnie ? Czy w przypadku świeżego baniaka po prostu czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Spajdi!

W takim mlodym zbiorniku lepiej by bylo zastosowac absorber niz podnosic NO3. (obserwowales NO2 ?- moze dopiero sie zacznie?)

Jeszcze nie wiadomo w jakim kierunku to wszystko ruszy...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie absorber jest w planach kombinuję właśnie czy w filtrze typu wewnętrznego będzie dostatecznie mielony i jeśli tak wsadzę taki filtr do mojego panelu zewnętrznego, a do niego absorbent, a co do NO3 to było już na wyższym poziomie nie wiem ile w szczycie bo nie miałem od początku testów, ale od zakupu testu Saliferta stopniowo z 5 zeszło do 0 i tak się utrzymuje od ok. 2 tygodni.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sam nie wiem co jest grane z tym NO3 :banghead

dzisiejsze testy pokazaly tak:

PO4-0,10

No3-25

Nh3-0

No2-0

Ph-8

mg-1170

Ca-405

KH-8.0

sol-1.022

leje wodke 1ml ,ballinga i cos takiego ale sie skonczylo a no3 bez zmian.Nie mam pojecia co zrobic,brakuje mi pomyslow na obnizenie NO3(mysle o wiekszym odpieniaczu)

prosze o pomoc :) .


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i w jaki sposob karmisz? 130L co to za akwarium Red Sea Max? jaki tam jest odpieniacz? firmowy?

Jezeli tak to stroche slabizna i co tam jeszcze masz w tym panelu?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości skały przy takiej obsadzie to na samych podmianach bez odpieniacza nie powinno nawet być NO3=25 moim zdaniem no chyba, że karmisz na taczki :) Dziwna sprawa, ale tu nie ma jakiejś ogromnej filozofii odpowiednio dobrana filtracja do obsady i NO3 musi spaść do "0" przynajmniej tego na salifercie, a salifert NO3 akurat jest dosyć precyzyjny :) Chyba, że jakiś ten test felerny masz ? Mierzyłeś nim solankę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia ilosc skaly nie rozwiaze problemu jezeli nie ma sie wystarczajaco dobrej cyrkulacji. 25KG na 130L do napewno wystarczajaco ale cyrkulacja jaka jest w Red Sea Max-ach to zdecydowanie za slabo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz mam tunze 9002 bo ten orginalny padl.do tego mam system filracyjny tunze Compact Kit 16 bez orginalnego skimera(w obiegu 150l wody).mysle ze z mrozonkami tez nie przesadzam bo daje 1/3 kostki(wydaje mi sie ze to malo )

nie mierzylem solanki,woda ro ma 009


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja :tunze 6025,powrot 1200l/h + dwie red sea max 2x 550l/h


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm......to nie tak zle. Przedmuchujesz skale od czasu do czasu? W panelu jakies zlogi sie nie odkladaja? nie masz tam zadnej gabki?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedmuchuje raz na tydzien ,w panelu mam od niedawna kawlki zywej skaly przenioslem z sumpa ,ale woda przez nie przeplywa wmiare dobrze.zadnej gabki,tylko troszke waty w tym zestawie tunze.powiem ze ostatnio troszke przedluzylem podmiane (co 10 dni)ale i tak nic sie nie zmienia


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ty masz ten skimmer V2 400 ,prawda ? jak sie on sprawuje na twoich 150l np? nie ukrywam ze jak uda mi sie zjechac z tego no3 to tez bym chcial sprobowac z NP bo kolory powalają na kolana :) a z tym tunze 9002 to nie dam rady


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odpowiednia ilosc skaly nie rozwiaze problemu jezeli nie ma sie wystarczajaco dobrej cyrkulacji" no tak to jest oczywiście racja, kumpel sobie tak załatwił baniak cyrkulacja poustawiał na minimum ledwo mu tam ta woda krążyła i po 2 latach NO3 poszło, a PO4 to chyba z 0,8 miał dzięki takiej "cyrkulacji" a miał tak ustawione bo miękasom było dobrze i grzybki się fajnie pompowały :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem wlasnie nowa solanke ! testy na NO3 :

pierwszy wynik -2

drugi-2

nie wiem czy mialo sens ale zrobilem tez pomiar wody Ro =0


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.