Skocz do zawartości
mariuszk

Dylemat początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej

Mam nadzieje że piszę w odpowiednim miejscu :shocking

Jestem szczęśliwym posiadaczem 2 zbiorników słodkowodnych jednak chciałbym przesiąść się na słonowodny.

W tym celu chciałbym "zbudować" piko - rafę na ok. 40 l.zbiorniku.

Czytuję to forum i im bardziej się zagłębiam pojawia się coraz więcej pytań.

Chciałbym abyście mi moi drodzy koledzy pomogli rozwiać kilka wątpliwości.

Aha

W tym akwarium na razie chce trzymać tylko miękki korale i ekipę trzymająca porządek :)

ponieważ nie wiem czy podołam wyzwaniu akwarium morskiego (no i taniej będzie jak się rozmyśle)

więc zaczynam od płycizny.

A więc:

1. Chciałbym zbudować solniczkę z filtracją metodą berlińska czyli jak rozumie beż żadnych dodatkowych filtrów?

2. Czy będę potrzebował odpieniacza?

3. Jakie sprzęty będę potrzebował? (mam szkło, grzałkę, pokrywę - świetlówki kupię oraz cały majdan gratów akwarystycznych)

4. Jakie świetlówki będę potrzebował? (mam instalacje T8)

5. Czy będę maił dużo sprzętu w akwarium?

6. Czy będę potrzebował budować sump?

7. Czy będzie później możliwość dorzucenia chociaż 2 szt ryb oraz innych koralów? (LPS, SPS)

Mam nadzieje że mnie zrozumieliście i pomożecie w zaplanowaniu mojego zbiornika.

Pozdrawiam


Chciałem dobrze, wyszło jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mriusz

Jezeli moge tak napisac to zrozumielismy Ciebie, ale Ty tez musisz zrozumiec Forum. Wypadaloby najpierw troszeczke poczytac i wysilisc sie poniewaz same checi do posiadania akwarium nie wystarcza. W dziale dla nowicjuszy zostalo opisane doslownie wszystko. Wytarczy tylko zajrzec i posiwiecic troche czasu na czytanie. Forum napewno pomoze Ci skorygowac decyzje, ale musisz podajc je sam, bo to ma byc Twoje akwarium ktore bedziesz prowadzil, nie My.

Milej lektury

Pozdrawiam Grzesiek

ps. Sump jest niezbedny. Mozne i da sie obejsc bez niego ale wtedy wszystkie graty bedziesz mial w akwarium i wszystkie prace zwiazane z porwadzeniem beda bardzo utrudnione o estetyce nie wspomne


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec zabieram się za głębsze czytanie proszę moderatora o usuniecie tego posta pozdrawiam


Chciałem dobrze, wyszło jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.