Skocz do zawartości
ozim

Przebicia w sumpie

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam przebicia w sumpie. Powoli zabieram się za odnalezienie przyczyny lekkiego kopania prądem kiedy moczę w tam rękę. Najgorsze że czasami są przebicia a czasami ich nie ma. Mam pytanie czy to może jakoś negatywnie wpływać na zwierzaki w akwa. W zbiorniku głównym już nic nie kopie ale wiadomo jak to jest z morskim - wszystko jest inne, lepiej się zapytać.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być przebicie od grzałki. Sam tak miałem i przypadkowo odkryłem w grzałce sera.

Weź wsadź rękę do sumpa i zobacz, czy w danej chwili kopie. Jeśli tak to zobacz, czy grzałka akurat działa. Wyłącz grzałkę i sprawdź, czy dalej kopie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie ręką w słonej wodzie, czy prąd kopie, to taki sport trochę "ekskremalny" :shocking


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie winny był sam rozdzielacz pradu. Wykrylem problem dopiero jak mialem lekko zraniony naskorek i wtedy przy powierzchni wyczywalne bylo przebicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna musisz w tym momencie trzymac tesciowa za reke


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230204 max1974 :

i jeszcze jedna musisz w tym momencie trzymac tesciowa za reke

to się rozumie samo przez się, innej opcji nie brałem pod uwagę, dlatego o tym nie pisałem :shocking


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230 V to chyba nie jest bo ostatnio miałem okazję się przekonać o mocy takiego napięcia.

Aha ryby nie świecą a korale nie mrugają. :shocking


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230223 ozim :

230 V to chyba nie jest bo ostatnio miałem okazję się przekonać o mocy takiego napięcia.

Aha ryby nie świecą a korale nie mrugają. :shocking

A może to światełka na choince którą masz w akwarium :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też obstawiał grzałkę

No ale kolega i tak ma szczęście:) Mi jakiś czas temu dwie noce z rzędu wybijało bezpiecznik przeciwporażeniowy. Co ciekawe wybijało tylko w nocy w nieregularnych odstępach czasu tak od 15min do godziny. Odłączałem wszystko po kolei po kilka razy w 2 akwariach, w końcu się okazało że kontakt był lekko zalany:) Ale 2 nocki spałem praktycznie pod skrzynką z bezpiecznikami:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz przebicie z pompy obiegowej a rano okazało się że układ nerwowy ryb padł i wszystkie poszły do muszli toaletowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.