Skocz do zawartości
rysiu

Odpieniacz DIY - wersja dla leniwych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sam kiedyś zrobiłem parę odpieniaczy z butelki od coca coli 2 litrowej . Musiałem tylko rozciągnąć szyjkę na gorąco gdzieś do 5 cm średnicy. Dzialaja rewelacyjnie możne ze względu na lejkowate zakończenie co pozwala na idealne układanie piany . Teraz bawię się zwijając miękka plexi w stożki . Co prawda widać łączenie , ale efekt jest rewelacyjny :shocking


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230355 darek74 :

Sam kiedyś zrobiłem parę odpieniaczy z butelki od coca coli 2 litrowej . Musiałem tylko rozciągnąć szyjkę na gorąco gdzieś do 5 cm średnicy. Dzialaja rewelacyjnie możne ze względu na lejkowate zakończenie co pozwala na idealne układanie piany . Teraz bawię się zwijając miękka plexi w stożki . Co prawda widać łączenie , ale efekt jest rewelacyjny :shocking

Można by było dowiedzieć się coś więcej o produkcji tych stożków, interesujący temat...

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie uznałbym tego jako wersję dla leniwych tylko oszczędnych. Ja mój odpieniacz diy też mam zrobiony przy pomocy tej butelki i działa jak ma moje warunki -(panel) rewelacyjnie. Do obciętej butelki jako przedłużke przykleiłem kawałek rozciągniętej rurki pcv 50 aby dobrze pasowała do kubka po starym miniflotorze. Do tego pompa z wirnikiem igiełkowym i trzepie pianę aż miło:clowning . Gdybym miał sump, to na pewno zrobiłbym odpieniacz wykorzystując butelkę ale już na pewno full wypas z pełną regulacją, i wcale nie potrzeba do tego ogromnych pieniędzy. Wszystko skupia się wtedy na dobrej pompie wirniku i odpowiedniej zwężce.

2141-butelka.jpg

Trochę brudny panel :shocking ale zdjęcie zrobione na szybko

2141-odpieniacz.jpg


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230364 robi :
#230355 darek74 :

Sam kiedyś zrobiłem parę odpieniaczy z butelki od coca coli 2 litrowej . Musiałem tylko rozciągnąć szyjkę na gorąco gdzieś do 5 cm średnicy. Dzialaja rewelacyjnie możne ze względu na lejkowate zakończenie co pozwala na idealne układanie piany . Teraz bawię się zwijając miękka plexi w stożki . Co prawda widać łączenie , ale efekt jest rewelacyjny :shocking

Można by było dowiedzieć się coś więcej o produkcji tych stożków, interesujący temat...

Sposób jest bardzo prosty . Zwija się na zakładkę (z 2-3 cm) cienka plexi w stożek .Ta co się używa zamiast szyb.

Niektóre pękają , nie wszystkie dają się skleić tangitem , ale jak nie to można Bostikiem Nexus . Później łączenie łapie się miedzy 2 deski i zaciska z 2 stron . Próbowałem nawet z folji 3M tej grubej , po sklejeniu go z podstawa wyszedł całkiem sztywny . Będę mógł postawić jakieś zdjęcie dopiero pod koniec lutego jak wrócę z wyjazdu .

:)


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki oto projekt odpieniacza, moim zdaniem dość ciekawy http://randystacye.com/diy_needle_wheel_skimmer.htm


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230355 darek74 :

Teraz bawię się zwijając miękka plexi w stożki . Co prawda widać łączenie , ale efekt jest rewelacyjny :)

A możesz Darek powiedzieć w jaki sposób zwijasz plexi? Czym ją rozgrzewasz i tak dalej... sam myślże żeby zabrać się za takie rękodzieło, może uda się zwinąć arkusz przezroczystej plexi w rurę i tak zaoszczędzić spoooro kasy na korpusie komory reakcyjnej odpieniacza...


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołącze sie do dyskusji ja robie właśnie odpieniacz stożkowy mianowicie zrobiłem forme z drzewa stożek o wymiarach podstawa 160mm a góra 80mm zakupiłem arkusz pleksi 3mm owinąłem stożek z drzewa papierem dociąłem papier na wymiar stożka tak mi wyszedł wymiar na jaki musiałem dociąć pleksi po docięciu pleksi na wymiar włożyłem go do piekarnika i nagrzewałem do 160 stopni pleksi w tej temp. robi się niesamowicie plastyczna wyciągłem delikatnie z piekarnika i owinąlem na drewnianym stożku i pod wode żeby ostygł następnie łączenie powoli i delikatnie naciąłem kontówką aby otrzymać równą spoinę następnie skleiłem klejem acrifix 116 i posklejałem taśmą po wyschnięciu nadmiar kleju potraktowałem popirem ściernym 600 na mokro i pasta polerska wyszło rewelka

Puzniej zapodam jakieś fotki

niewiem po co przepłacać za stożki jak można je zrobić samemu mnie wyszedł 20zł przecież w diy chodzi oto żeby coś z niczego zrobić samemu Pozdrawiam


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki w moich plikach


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@avabela ale my twoich plikow nie widzimy,wstaw zdjecia tutaj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja wkleję zdjęcie jakie dostałem od avabela ;) przyznam że wygląda w pełni profesjonalnie ;)

3381-3657-s8000369%5B1%5D.jpg


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, full profeska ;)

Mnie interesuje w tego typu odpieniaczach dostęp do pompy. Czy w razie awarii pompy jest jakaś szansa dostać się do niej bez rozklejania odpieniacza ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastek nie wiem jak to w rzeczywistości jest zrobione, ale chyba tutaj pompa jest "na zewnątrz" odpieńka


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sie wlasnie produkuje jeden stozek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

avabela -niezła robota,czy będzie chodził na AquaBee 2000/1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wklejam link do stronki, która bardzo ułatwia obliczenie wycinka z koła potrzebnego do uzyskania stożka o konkretnie interesującym nas rozmiarze, oblicza również rozmiar arkusza, jaki nam będzie potrzebny, może komuś się przyda. http://www.lw.cad.pl/oblinz/stozsym.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki rysiu za wystawienie zdięcia nien radze sobie z tym tak paniek dla ciebie się już robi a co do pompy to spróbuje na maxi jet 120 tylko przerobie wirnik na jgłe z biobala teraz wygląda już bardziej na skończony doszedł dekiel do kubka na syf oraz tumik zasysanego powietrza co do pompy to bezie zamątowana na zewnątrz ale jeżeli chodzi o mątaż wewnątrz da sie zrobić rozkładany nz części też o tym muślałem ale stwierdzilem że jest to utrudnianie sobie życia a tak pompa na zewnątrz i po sprawie teraz robie jeszcze mieszacz wapnia i składam waweboksa jak testy tego wawe wyjdą pomyślnie to sie pochwale

Powiedzcie mi jak sie wstawia foty to będe na bieżąco

Pozdrawiam wszystkich diy nie musi być drogie


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklejasz link do fotki miedzy a


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego akwarium jest planowany ten odpieniacz i jakie ma wymiary tzn srednica u dolu stozka i u gory, wysokosc stozka, wysokosc dolnej i gornej rury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapeluszwysokość całkowita to 57cm średnica rury dolnej to 160mm wys 10cm a rura górna to 80mm wys kubka na syf to 12cm i 160mm średnica rura reakcyjna to 110mm ja to szykuje pod moją kałóże 275 litrów wym akwa to 110/50/50cm powinno to pienidło wystarczyć wys samego stożka to 35cm u dołu 160mm u góry 80mm

pozarawiam Jarek


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Jarek daj fotki jak odpieniek już będzie chodził

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dieki za informacje, wymiary podobne troche do Korallen-Zucht - Revolution S. Jaka pompe do niego przewidujesz i jak rozwiazales polaczenie kubka i tuby reakcyjnej?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kubka na syf od dołu jest wklejona tuleja grubości 8mm i otwoże wewnętrznym 80mm tak by pasowała na rure reakcyjną w tej tulei jest zrobione podtoczenie na uszczelke oring więc kubek bardo szczelnie dolega i nic się nie przelewa pompe jaką chce zastosować to maxi jet 120 tylko przerobie wirnik na igłe z biobala

postaram sie wżucić foty jutro

Pozdrawiam Jarek


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avabela - jaki jest koszt zrobienia takiego pienidła?

czy mozna u ciebie zamówić? Szukam taniego pienidła do 112L, aktualnie jade na miniflotorze...

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.