Skocz do zawartości
artur_52

Pomoc w wyborze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako zapaleniec akwarystyki chciałbym założyć swoje pierwsze akwarium morskie. Mam ograniczony budżet i nie chce wydawać pieniędzy w błoto więc proszę o pomoc. Czytając od kilku miesięcy fora wybrałem 200 l akwarium na rozpoczęcie i sprzęt następującego typu:

Aqua Medic - Miniflotor - odpieniacz wewn. do akwarium 200 l

grzałka z termostatem Atman 250 W

oświetlenie: Aqua Medic - T5 Reef Blue actinic 80 W

Aqua Medic - T5 Reef White 10000K 80W

filtr ro

testy wody

hydrometr z termometrem

Aqua Medic sól morska 2x 4kg

Aquael- Reef Circulator 2600 pompa cyrkulacyjna

Skała żywa z Indonezji około 30 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jakie wymiary zbiornika masz zamiar postawić?

od razu mówię, że miniflotor się nie nadaje, poszukaj jakiegoś używanego odpieniacza ale porządnego, świetlówki wybrałbym ATi, a lampę możesz zrobić sam, do filtra RO dorzuciłbym DI, zamiast soli w opakowaniach 2x4kg kup sobie opakowanie 10 kg wyjdzie taniej, no i sól raczej TM lub Preiss, jedna pompa 2600l/h to będzie za mało, minimum dwie, skałą ok.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bedziesz robił sump?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się byłoby to lepsze rozwiązanie tylko nie mam poj..ecia jak do końca je zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do tego akwa chcesz upchnąć świetlówki 80W? Bo z tego co wiem mają 145cm... Na tą długość wejdą 39W.

PS.

Tą sól bym zmienił na Twoim miejscu na coś renomowanego, przy takim wydatku jakim jest start zbiornika morskiego, te kilka złotych za sól chyba Cię nie zbawią?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że 4 świetlówki to za mało raczej polecam 6x39w i ten miniflotor brrrrrr


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te opinie o MiniFlotorze to z waszych wlasnych doswiadczen?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miniflotor nieźle się sprawował w akwa 70L. z niewielką obsadą no i utrapienie z wymianą kostek, koszmar ale nie w 200 L.:shocking


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Odpieniacz Beast 400P z pompą z wirnikiem igiełkowym nadałby się do 200 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykaż trochę inwencji i poszukaj, temat był nie raz poruszany na forum i na pewno znajdziesz wiele opinii...

Proszę bardzo, pierwszy lepszy temat, nie szukałem dłużej niż 20 sekund http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=150693#150693


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zrażać :) Życzę powodzenia!


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.