Skocz do zawartości
daniel22

problem z rozpuszczeniem soli

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jest świeżym morszczakiem, mam na imię Daniel. już od jakiegoś czasu systematycznie czytam forum.

wczoraj koło południa zasoliłem mój zbiorniczek (ok 140 l ) ale chyba coś jest nie tak, w wodzie jest pełno takiego jakby osadu (na moje oko nierozpuszczonej soli czy coś?), myślałem że przejdzie, mieszam i czekam, ale poprawa jest znikoma. co robić?

woda oczywiście RO/DI, a sól to taki mix: ok 0,5kg Kent, 0,5kg ReefCrystal i z 4kg instant ocean (wiem że nie najlepsza mieszanka, ale instant dostałem w sklepie u siebie a resztę odkupiłem na forum), stężenie soli mierzone salimetrem AM i 1.023

pomożecie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys cos bylo na forum na temat mieszania soli. Mozna robic podmianki uzywajac roznej soli na przemian. Ale zmieszanie trzech rodzajow soli to raczej przegiecie. Poza tym nie wiadomo w jakich warunkach i jak dlugo byly przechowywane resztki ktore odkupiles. Sol miesza sie od 24-48 godzin minimum wiec daj sobie czas. Upewnij sie ze temperatura jest na poziomie okolo 25'C i jezeli nie dziala odpieniacz daj jakies napowietrzanie.

Start jest bardzo wazny nie powinienes mieszac trzech soli


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś składniki soli weszły w reakcję ze sobą i powstał nierozpuszczalny/trudno rozpuszczalny związek, który powoduje jak to opisałeś osad?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy blad-nigdy nie miesza sie soli razem,tym bardziej przed jej rozpuszczeniem,kazdy z nas wie ze chcac wymienic sol na inna to robi sie to przy podmianie wody i to stopniowo.Sole z innych firm stosuja takie same skladniki ale o roznym stezeniu wiec przypuszczam ze w twoim przypadku zaszla jakas reakcja,poczekaj az sie wyklaruje i zrob testy wody w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moim zdaniem, to nie wymieszanie różnych rodzajów soli jest przyczyną. Kiedyś stosowałem sól Kenta, która moim zdaniem fatalnie się rozpuszcza. Woda miała idealną temperaturę, była wcześniej długo natleniana a mimo to, coś się wytrącało i na dnie pozostawał biały osad. Później zacząłem stosować inną sól i problem się skończył.

pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie nie rozpusci sprobuj obnizyc pH. U mnie pomogla mala butla CO2 i dyfuzor ze slodkiego.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.