Skocz do zawartości
adrianpotocki

przycinka xeni pulsujacej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kępke xeni i nie chcialbym aby sie bardzo rozrosla ( a rosnie jak na drozdzach )

Jak sie przycina takiego zwierza ? przy skale ? poprostu tnie sie noge ?

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tnie sie noge, ale z tego co zostanie na skale urosnie nowa noga :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie skrobalem skalpelem po samej skale. Xenia odrasta z kawalka nogi nawet ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech no wlasnie ktos mi mowil ze to chwast :-((

no nic bede robil przycinki co jakis czas..

A to co utne po przyklejeniu do skaly przezyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że przeżyje:)Jak kolega będzie ferme xenii otwierał,to ja też parę sztuk mogę dostarczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika gdzie również miałem xenię (bynajmniej nie była chwastem i nawet kontrolowałem jej rozrost) przełożyłem rybkę - słynną już brzydulę. Nigdy w zasadzie nie przyłapałem jej na skubaniu xeni, która jednak zaczęła znikać w oczach. Nie został nawet jeden polip. Nawet zacząłem już tęsknić za aiptazją, majano czy xenią, widząc jak moja Acreichthys Tomentosus niemal głoduje (no żartuję, bo wcina wszystko co leci łącznie z suchymi pokarmami). Ale na pewno jest jej smutno za widokiem lasu pulsującej xeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za brzydula? Może i moją xenię przetrzebi.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys mialem tyle xeni ze musialem przycinac bo zagluszala inne korale, ale od jakiegos czasu zniknela calkowicie. Nawet chcialbym miec male drzewko bo to nawet fajnie wyglada jak te polipy pulsuja. Kiedys na forum przeczytalem ze xenia nie lubi czystej wody i to by oznaczalo ze u mnie cos sie poprawilo z parametrami.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda,

chodzi o nasza slynna pieknisie Acreichthys Tomentosus. To fascynujaca rybka.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230760 Valdi :

Ja tez kiedys mialem tyle xeni ze musialem przycinac bo zagluszala inne korale, ale od jakiegos czasu zniknela calkowicie. Nawet chcialbym miec male drzewko bo to nawet fajnie wyglada jak te polipy pulsuja. Kiedys na forum przeczytalem ze xenia nie lubi czystej wody i to by oznaczalo ze u mnie cos sie poprawilo z parametrami.

Jezeli chodzi o jakos wody to chyba generalnie miekasom sprzyjaja warunki gdy woda nie jest idealnie

czysta ???

P.S

wiem ze "czysta" to nie zbyt precyzyjne okreslenie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kazby dazy do tego zeby miec jak najleprze parametry wody a pozniej zastanawia sie jak to mozliwe ze niektore korale padaja? Ja u siebie mam wiekszosc miekasow a z twardych tylko acropore i euphylie ktore ladnie rosna.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, że macie kłopoty z rozrostem Xeni. Staram się od pół roku aby zechciała rosnąć w moim akwarium i nic. Podejmowałem próbę dwa razy. Próbować dalej. Co robię żle. Parametry wody w normie. Inne krale rozrastają się prawidłowo.


Akwarium: 100x40x50 200 l

Sump: 50 l

Oświetlenie: 2 x Actinic Blue T5 39W + 2 x White T5 39W

Cyrkulacja: 5000l/h , 3000 l/h

Obiegowa: 1200 l/min

Odpieniacz: Beast 400 l/min

Żywa skała ok. 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz masz widocznie aż za dobre parametry. Ja miałam to samo. Xenia zamiast się rozrastać to ginęła. W końcu pewien mądry człowiek powiedział mi, abym przestała aż tak dbać o rafkę to i xenia przyrost będzie miała. No i faktycznie. Trochę przystopowałam z podmiankami wody, a o sprawdzaniu parametrów przypominałam sobie raz a ruski rok :)

Xenia zaczęła się rozrastać, a i inne korale nie ucierpiały. Wiadomo trzeba mieć umiar we wszystkim ale też w rozsądnych granicach.

No i miałam całe pola Xenii dopóki nie sprowadziłam do akwarium Diademy setosum. Chyba pomyliła mu się Xenia z glonami, bo w jedną noc pochłonął ponad połowę Xeniowych pól :)


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.