Skocz do zawartości
TMK

kolonia gniazd...

Rekomendowane odpowiedzi

Kolonia gniazd elektrycznych. Jak zaczełam liczyć to potrzebuje dodatkowej ściany :)

Swiatło świetlówka 1, świetlówka 2, para świetlówek, para świetlówek. światło nocne i w refugium to już 6

Wiatraczki przy lampach, pompa odpieniacza, pompa główna, pompy obiegowe- jeszcze 4

Grzałka, dolewka wody, pompa do mieszania soli,pompa TECH do mikroelementów.

Razem to już 14, a jeszcze coś dodatkowo, jakiś pomiar pH, pompka do jakiegoś filtra fosforanów czy coś?

:cursin :cursin :cursin TEŻ TAK MACIE??? :) :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej tak.Ja niedawno kupiłem na allegro przedłużacze,które mają jeden włącznik główny i do każdego gniazdka osobno.Szlag mnie w moich trafia bo trudno wyjąć wtyczkę a jeszcze jak mokre ręce to już całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar też takie kupiłam (ładne kolorowe no i genialne, że z wyłącznikiem),ale po roku użytkowania 3 pstryczki przy gniazdach mi nie działają -pokruszyły się własnie tam gdzie były najczęsciej używane.

Czyli wynika że ta liczba jest w zakresie normy... Teraz trzeba to jakoś porozmieszczać aby było ergonomicznie, bezpiecznie, itp... tylko iść do Ery


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pstryczki można wymienić,widziałem takie w sklepie elektronicznym,mam te same przedłużacze.Mój podłączyłem na święta do choinki i lampy jednej.Mój dzieciak pstryczki przetestował,milion pstryknięć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze 2 nieużywane, co do pstryczków mam watpliwości bo rozwaliło się ich mocowanie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230836 bigwalker :

Dzięki Tamara za linka,tego właśnie szukałem :)

Jak kupowałam z rok temu to znalazłam je tylko w odjechanych ,a teraz awansowały do akwarystyki :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja część wtyczek poodcinałem, zamontowałem skrzynkę bezpiecznikową i podpiąłem pompy cyrkulacyjne, dolewkę i oświetlenie pod zegary modułowe i bezpieczniki. Jak mi trzeba to jednym wyłącznikiem wyłączam np całą cyrkulacje do karmienia lub wybrane lementy oświetlenia. A jak cos sie zrypie - zwarcie itp to mam nadzieje,że te wyłączniki zadziałają jak trzeba.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysł, ale wstrzymuje mnie to że czasem trzeba wyciagnąć i umyć pompę, wię łatwiej odłaczyć wtyczkę,chociaż listwa zajmuje mniej miejsca


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230878 TMK :

To dobry pomysł, ale wstrzymuje mnie to że czasem trzeba wyciagnąć i umyć pompę, wię łatwiej odłaczyć wtyczkę,chociaż listwa zajmuje mniej miejsca

Sugerujesz, że moje pompy to rasowe brudasy i "się nie myją" :Dozingoff ?

w razie potrzeby, przynoszę pod akwa miskę z wodą, wyciagam pompę - w końcu cały kabel został i myję :yes


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. mam elektrykę 22 gniazda. Z tego 7 z uziemieniem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholernie niepraktyczne - gniazda na ukos uniemożliwiają dobre rozmieszczenie w przypadku używania jakiegokolwiek zasilacza. Ja mam takie listwy: http://www.conrad.pl/?art=610186&back=serch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.