Skocz do zawartości
remii

Problem z żywicą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu do zestawu RO dołączyłem komplet z żywicą. Problem polega na tym że korpus z DI czesto sie zapowietrza i kulki żywicy cały czas są w ruchu. Raz 'mielą sie' mocniej a raz słabiej. Wszedzie pełno bąbli powietrza. Na mój gust zeby DI dzialalo to ziarenka nie powinny sie 'mielic'-chyba ze sie myle. Sprawdzilem juz wszystko, podłoczenia czy nie ma pekniec, odpowietrzałem i po paru dniach znowu to samo. Moze ktoś walkował ten temat?

Pozdro


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz korpus 10 cali i w środku pojemnik na żywice tak ?

Pojemnik na żywice jest cały wypełniony czyli ok 0,6L ?

Jak się zapowietrzy to woda przestaje lecieć ? Ja jak podłączam filtr po wymianie żywicy to nic nie odpowietrzam/zalewam tylko podłączam do RO i działa.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer. Mam korpus taki jak piszesz. Ok 1l z pojemnikiem na zywice. W pojemniku gąbka z dołu zywicy około 90procent i gąbka u góry. Jak jest zapowietrzóy to woda leci bez problemu. Wymienialem zywice dwa razy i robiłem to tak samo jak Ty. A odpowietrzam odkrecając korpus na puszczonej wodzie. A u ciebie ziarenka sie mielą? Na jakiej wysokości wzgledem osmozy masz zamontowane DI? U mnie wyglada to tak jakby przez membrane zasysalo.

Pozdro


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na tej samej wysokości RO i DI. U mnie ziarenka stoją w miejscu.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy masz dobrze zakręcony dekielek? Skąd tam powietrze??


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się te ziarenka mielą? Przecież one są z góry i z dołu dociśnięte gąbką i nie mają przestrzeni do latania.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze ruszajace sie zloze jest najlepiej wykorztystane, takze jesli Ci to nie przeszkadza...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie doradzono mi zeby nie sypac żywicy do pełna zeby złoże sie nie 'zbiło'. Tak wiec do górnej gobki jest około 1cm i ziarenka mogo sobie popływac. Korpus dokrecony na maxa wiecej sie nieda bo peknie. Stani

Nie przeszkadza mi ruszające sie złoże wazne zeby żywica spełniała swoje zadanie. Nie znam zasady działania DI ale jezeli oczyszcza wode tylko mechanicznie to lepiej chyba zeby złoże sie nie ruszało. Podczas zakupu zestawu sprzedawca chciał dac mi nieprzezroczysty korpus i wtedy problemu by niebylo:)


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo widze cala mase babli powietrza,ale jak dziala dobrze to po co ruszac


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remii

Zywica nie ma za zadanie mechanicznego czyszczenia wody.

Gdy bable poruszaja zlozem to przynajmniej nie tworza sie kaliki, ktorymi woda obmywalaby wiecznie te same ziarenka, tylko wykorzystane jest cale zloze. Tylko sie cieszyc i miec nadzieje, ze sie nie "naprawi".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi wszystko. Nareszcie konkret. Juz mam banan.

Żywice zostawiam tak jak jest i jeszcze pytanko, czy żywica zmieni kolor jak bedzie zurzyta?

Vitek.

Mierzyłes TDSem efektywność twojego ruchomego złoza?

Dzieki panowie

Pozdrawiam


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi wszystko. Nareszcie konkret. Juz mam banan.

Żywice zostawiam tak jak jest i jeszcze pytanko, czy żywica zmieni kolor jak bedzie zurzyta?

Vitek.

Mierzyłes TDSem efektywność twojego ruchomego złoza?

Dzieki panowie

Pozdrawiam


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.