Skocz do zawartości
Ben_sage

Skala do wrzątku :( elimi aiptas

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile czasu wystarczy skale wsadzic do wrzatku by pozbyc sie calkowicie aiptasi woda ro wrzaca.

Oczywiscie do malutkiego baniaczka trafi za jakis czas zywa skala.Nie poradzilem sobie z aiptasia i podjolem decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wrzątek nic nie da, próbowałem tak i nic u mnie to nie pomogło w końcu krewetki się pomału, ale wzięły za nią jeszcze mam, ale co jakiś czas coś tam zniknie więc ok


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje tylko chemie na to dziadostwo...u mnie ani wrzatek ani cytrynka nie dawała rady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzucilem go garnka wrzatku skale narazie ani sladu aiptasi ale obawiam sie ze slimaki mogly mi zrobic beee czasem na skorupce malutki szit moze byc.Myśle ze na kilka miesiecy bedzie spokoj a pozniej wstawie wundermani lub te slimaki aiptasiowe.

Strzykawka woda wrzaca i cytryna to g robilem tak tydzien ostatni.Kilka moze zabilem ale plagi napewno nie wybilem....mniejszych popierdolek pochowanych i w skale... tylko zdrowia zmarnowalem narazie po fakcie i nie widze ani jednej sztuki aiptasi,ide o zaklad ze z nieba spadnie i za pare miesiecy powstana nowe galązki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuce tam z 2 kg zywej skaly.To malutkie akwa 60litrow.Obsada to parka nemo.

I piachu nie mam narazie wywalilem.wiec bedzie mi latwo syf zbierac z dna.

No i korale od nowa przyczepilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ale to ponad rok temu.Myśle ze zabijalo ale jak mi sie butelka skonczyla i minelo 2 miesiace bylo duzo gorzej.

Po pewnym czasie nie widzac zlych skutkow na koralach olalem sobie tzn mialem spier...na grzalke raz dzialala a raz nie nie bylem tego swiadomy 4 krewekti poszly do kompotu zalamany zostawilem to ale dopiero ostatnio zaczelo mocno szczypac korale wiec nie mialem wyjscia.Jeśli ktos ma wiecej jak 10 aiptasi niema co sie rajcowac joe juice... to moja opinia.

A ze z budzetem teraz krucho bez auto odpuscilem krewetki i zrobilem tak.Wole dokupic 2 kawalki skaly i za jakis czas krewetki gdyz obawialem sie ze teraz 2 krewetki to bylo by za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie dalej jak wczoraj załatwiałem takie ,co srednice miały jak 5-złoty ...nie zartuj ze 10 szt. to ilosć ..miałem troszeczke wiecej ..pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czeka ciebie profilaktyka chyba ze masz jakeis zwierzaki co je jedza.

Generalnie twoja odpowiedz dostalem juz po fakcie 20 minut.Bo juz mialem w garnku wode a nie chcialo mi sie czekać :)

Mysle ze pryskanie gorąca woda to smiech przy tej ilosci.Kiedys klient co byl u mnie po odbior szkla tez mial morskie i mowil ze skala generalnie jest aut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja dzisiaj potraktowałem 4 aiptasie sokiem z cytryny strzykawką i póki co wydaje się, że nic z nich nie zostało do jednej którą tak potraktowałem od razu podpłynęła Amboinensis (która bardzo lubi wchodzić mi na rękę kiedy tylko coś w robię w akwarium) i rozszarpała "zwłoki" :) Miałem Zoa w dużej koloni Zoa na skałce i waliłem cytrynkę między Zoa i te jakoś przetrwały natomiast Aiptasie się ciężko poczuły zobaczymy za jakiś czas czy w tych samych miejscach odrosną czy nie... Ogólnie na skale nie miałem z tym problemu tylko kupiłem sporą skałkę Zoa i niestety na niej była Aiptasia kilka malutkich sztuk. Co się dało to wyciągałem z wody i z kawałkiem skałki i kilku polipów odcinałem, ale niektóre były centralnie w środku więc spróbowałem strzykawką z cytryną bo szkoda Zoa zobaczymy co z tego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sposób dobry byle skuteczny i w rezultacie nie narobił więcej szkody niż pożytku.

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie około 20kg skały totalnie zarośniętej aiptasią i po krótkim przemyśleniu sprawy załatwiłem ustrojstwo opalarką i drucianą szczotką. Po trzech miesiącach skała wygląda dobrze, hulają na niej dwa refmaxy i do dzisiaj zero aiptasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moimi apitsiami zajol sie cherubinek bispinosus zerzarl wszystkie i jest spokuj :)


Projekt 240l LED + 2xT5 54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie Kajman ale mam to potraktowac jako propozycje czy rade dla innych początkujacych w tym dziale.

Jednym ryby jedza innym nie i nie kazdy ma zbiornik dobry pod tą rybe.Wez poprawke ze w tym dziale sa tez inni niedoświadczeni.

Jedynym stworzenie jakie mozna polecic początkujacym to wundermanii, seticaudata czy tez slimaki aiptasiożerne.

Reszta to ma nieco inne wymagania i nie jest w 100% pewne ze zadziala...

Odnośnie tematu podoba mi sie widok skały bez ani jednej aiptasi :) - nie moge sie doczekać aż korale wybuchną zyciem.... odpieniacz wogole nie chce nic ciagnac a woda w garnku po tej skale byla ciemna i brazowa... chyba troche syfu poszlo.Przy okazji 60% podmiany zrobilem a stara wode przefiltrowalem przez 4 warstwy mojej starej skarpety :).Pewnie i tak jakies zarodniki przeszly ale przynajmniej narazie spokoj.Zostaje mi dokupic kawalek zywej skaly.

ps.w skale ugotowal sie jakiś obrzydliwy 1cm blady pająk..... i malutki wieloszczet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wurdemanni!!!:) może Ci teraz na tej skale wyskoczyć dino...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ben_sage - a jakie to sa slimaki aiptasiozerne? bo pierwszy raz sie z tym spotkalem.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berghia ale ciazko je kupic, jakis forumowicz mowil ze da sie je rozmnozyc ponoc.Trzeba by ich kilka kilkanascie sztuk kupic nie sa tanie.Jak skonczy sie aiptasia to moze sie ich populacja gwaltownie zmniejszyc.Maja może 1cm , mialem kiedys 1 czy 2 sztuki ale wyparowały w skalce jak kupilem.

Ps.dzis trafila ladna porowata 2 kg skała - zywa do mojego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.