Skocz do zawartości
Valdi

woda RO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
12 minut temu, dla syna napisał:

 TDS wiecznie pokazuje 002 i przed i za żywicą.

TDS jest źle skalibrowany ? na fosforany w zbiorniku są np. adsorbenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, silvia napisał:

TDS jest źle skalibrowany ? na fosforany w zbiorniku są np. adsorbenty

Wynik potwierdzony w sklepie. Co do "pochlaniaczy" niestety to wieczne wydawanie kasy w kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jest żywica .. nie pamiętam teraz którą można regenerować (teoretycznie) przez dziesiątki lat - jak masz tragiczną wodę w kranie to raczej niewiele da się zrobić

ale można założyć refugium czy algae scrubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, silvia napisał:

jest żywica .. nie pamiętam teraz którą można regenerować (teoretycznie) przez dziesiątki lat - jak masz tragiczną wodę w kranie to raczej niewiele da się zrobić

ale można założyć refugium czy algae scrubber

Chetnie założę, ale nie mam rozwiązania na refugium w panelu. Za mało miejsca. Chyba, że znasz patent jak dopiąć dodatkowy zbiornik np 20l taki mam z oświetleniem w szafce pod zbiornikiem. Tylko nie wiem jak zastosować drugą pompę, żeby woda gdzieś kiedyś nie "wykipiała"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a reaktor ?

https://www.google.pl/search?q=reaktor+spaghetti&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj9p9Hxm8TXAhUJpKQKHQdjBg0QsAQINw&biw=1280&bih=886

nie musi stać - widziałem takie które były podwieszone w poprzek w szafce - bo nie było miejsca

a - np takie coś http://nano-reef.pl/forums/topic/95806-mój-reaktor-spagetti/

 

albo w poziome :) (znalazłem)

 

18 minut temu, dla syna napisał:

Chyba, że znasz patent jak dopiąć dodatkowy zbiornik np 20l taki mam z oświetleniem w szafce pod zbiornikiem. Tylko nie wiem jak zastosować drugą pompę, żeby woda gdzieś kiedyś nie "wykipiała"

edit - chyba nie zrozumiałem - czyli masz i panel i sump?

jak jest miejsce obok sumpa na dodatkowy zbiornik to -  rozwiązanie proste - i skuteczne

naczynia połączone

naczynia.png.cdad03c3f4b5f3ae260c5a26ecf24939.png

odpowietrzona "U" rurka i woda sama będzie się wlewać do zbiornika z niższym poziomem - aż do wyrównania poziomów

gdy teraz do zbiornika z mniejszą ilością wody dasz pompę by pompowała wodę z powrotem ... -  masz obieg zamknięty

w razie awarii pompy co najwyżej poziomy w obu zbiornikach się wyrównają , warto na rurkę zasysającą dać koszyk/zabezpieczenie by się nie zatkała , by pompa nie wypompowała całej wody z dodatkowego zbiornika

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, silvia napisał:

a reaktor ?

https://www.google.pl/search?q=reaktor+spaghetti&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj9p9Hxm8TXAhUJpKQKHQdjBg0QsAQINw&biw=1280&bih=886

nie musi stać - widziałem takie które były podwieszone w poprzek w szafce - bo nie było miejsca

a - np takie coś http://nano-reef.pl/forums/topic/95806-mój-reaktor-spagetti/

 

albo w poziome :) (znalazłem)

 

edit - chyba nie zrozumiałem - czyli masz i panel i sump?

jak jest miejsce obok sumpa na dodatkowy zbiornik to -  rozwiązanie proste - i skuteczne

naczynia połączone

naczynia.png.cdad03c3f4b5f3ae260c5a26ecf24939.png

odpowietrzona "U" rurka i woda sama będzie się wlewać do zbiornika z niższym poziomem - aż do wyrównania poziomów

gdy teraz do zbiornika z mniejszą ilością wody dasz pompę by pompowała wodę z powrotem ... -  masz obieg zamknięty

w razie awarii pompy co najwyżej poziomy w obu zbiornikach się wyrównają , warto na rurkę zasysającą dać koszyk/zabezpieczenie by się nie zatkała , by pompa nie wypompowała całej wody z dodatkowego zbiornika

Nie mam sumpa. Mam tylko panel, lecz w szafce mam miejsce tylko fizyczne na dolożenie zbiornika. Nie ma żadnego połączenia z obiegiem i myślałem jak wpiąć w obieg mały zbiornik, który mógłbym umieścić w szafce. Ale powyższe rozwiązanie wydaje się ciekawe (reaktor na spagetti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sumpa "wpina się" w obieg za pomocą np. pudełka przelewowego albo overflow (oczywiście komin też ale trzeba by go doklejać / przerabiać zbiornik)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, silvia napisał:

sumpa "wpina się" w obieg za pomocą np. pudełka przelewowego albo overflow (oczywiście komin też ale trzeba by go doklejać / przerabiać zbiornik)

 

Ok temat rozwiazany. Zastosowalem sie do Twojej sugestii i zrobilem z prefiltra zamkniety kubelek ze spagetti w srodku a dodatkowa pompa wymusza przez niego obieg. Swiatlo milaem z odzysku aquaela led. Calkowity koszt to 263 zeta. Pojemnosc łącznie 2,5l. Natomiast problem osmozy rozwiązałem podnosząc ciśnienie do 5barów. TDS pokazuje 000 i w ro po di nie ma już fosforu. Czym większe ciśnienie tym lepsza woda. 

Pozdrawiam i dzięki za sugestię/pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.