Skocz do zawartości
Drozda

Nowe Akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zaczac moja przygode w akwarystyce morskiej ale kompletnie sie nie znam wiec chcialbym was prosic o pomoc, zlozyl by mi ktos akwa do 5-6tys zl z calym wyposarzeniem ze skala piaskiem i innymi potrzebnymi rzeczami i czy wogole oplaca mi sie zakladac takie akwarium i czy na poczatek nie lepsze bd mniejsze akwa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie będziesz chciał czytać to raczej nie ;) to się nie am opłacać to ma cieszyć , przeczytaj dział dla nowicjuszy masz dużo wiadomości tam następnie dział sprzęt i wróć z konkretnymi pytaniami ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa 240l tylko ze sprzet do slodkowodnego (nic juz z nim chyba nie zrobie) nieznam sie na dobrym sprzecie czy mozesz cos doradzic do tego litrarzu?? mysle nad skalka 40-50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze słodkiego to grzałka ,ale dobra żeby czasem nie grzała za bardzo lub za mało, i filtry mogą się przydać, ja sobie z nich zrobiłem filtry na węgiel i phosa , akwarium widzę że nie jest szerokie, też mam taką szerokość i szczerze powiem Ci że do... jest ;) skały trochę dużo , ja u siebie w 130 litrach mam 14 kg do Twojego litrażu bym celował w okolicach 30 kg, odpienaicz deltec ap600 ;) resztę czytaj ;)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj najpierw tematy dla nowicjuszy? Bo na razie założyłeś jeden temat po drugim w różnych działach... choć informacji do wykorzystania na początek jest sporo. Z tego, co czytałem, przede wszystkim Twoje akwarium jest za wąskie - 35cm to bardzo mało na morskie o tym litrażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drozda nie dubluj swoich postów, założyłeś już w dwóch działach których "sens" jest taki sam.

Tamten kasuję.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232163 Radek Ch :

Może poczytaj najpierw tematy dla nowicjuszy? Bo na razie założyłeś jeden temat po drugim w różnych działach... choć informacji do wykorzystania na początek jest sporo. Z tego, co czytałem, przede wszystkim Twoje akwarium jest za wąskie - 35cm to bardzo mało na morskie o tym litrażu...

czy w tej kwocie co podalem kupie cos w podobnym litrazu nadajace sie na morskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź chłopie poczytaj, bo dopiero co jeden temat się pojawił, ty zakładasz następny. To wszystko już jest na forum. Jeżeli nie chce Ci się poczytać forum to co dopiero z opieką nad akwarium... ;)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232170 rysiu :

Idź chłopie poczytaj, bo dopiero co jeden temat się pojawił, ty zakładasz następny. To wszystko już jest na forum. Jeżeli nie chce Ci się poczytać forum to co dopiero z opieką nad akwarium... ;)

Czytałem ale żadnych wniosków nie wyniosłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czytaj ze zrozumieniem.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.