Skocz do zawartości
kajman2220

Xenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie dostałem wczoraj xenie pompującą i przyczepiłem ją do skały igłą narazie nie pompuje czy zacznie????


Projekt 240l LED + 2xT5 54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Powinna zacząć jak przyrośnie,dużo zależy też od wody i dawkowania jodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, prawie na pewno zacznie pompować- tylko koral musi się zaaklimatyzować do nowych warunków ;)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232180 kajman2220 :

Witam wszystkich mam pytanie dostałem wczoraj xenie pompującą i przyczepiłem ją do skały igłą narazie nie pompuje czy zacznie????

Raczej stawiam na jej bujny i niepohamowany rozrost niż na śmierć ;) BTW pulsująca a nie pompująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy. Jestem nowy na forum.

Mam akwarum 200 l skały żywej ok 25 kg. Akwarium moje funkcjonuje ok roku. Mój problem polega na bardzo małym doświadczeniu oraz informacjach które mnie deorientują.

Chciałbym zamieścić kilka zdjęć mojego akwarium z maja 2009 r. Gdy akwarium przeżywało rozkwit. Po 5 miesiącach system się załamał ponieważ dolałem za namową znajomego( z większym doswiadczeniem) preparatu który zapachem przypominał ocet.

Po kolei zamykały mi się korale, została pustka, nawet Xenia która bujnie rozrastała się i obawiałem się, że opanuje większość akwarium padła.Dłuższy czas próbowałem opanować temat. Wynieniłam większość wody, robiłam częste podmiany.

Dwa korale Lobophytum i Sinularia astereoblata do dnia dzisiejszego zachowały dobrą formę a nawet sporo podrosły. Ryby przeżyły wszystkie. W końcu stycznia br. postanowiłem spróbować ponownie z Xenią elongata. Cztery pierwsze dni zaczęła się rozwijać i rozrastać. Piątego dnia zaczęła zanikać. Pozostała obsada czuje się dobrze. Dlaczego tak się dzieje. Nie chcę korzystać z pomocy znajomego.

Wysłałbym do opisu zdjęcia ale nie wiem jak to zrobić. Kto może mi pomóc. Nie wiem czy mój opis jest wystarczający.

Wszystkie parametry wody w normie.


Akwarium: 100x40x50 200 l

Sump: 50 l

Oświetlenie: 2 x Actinic Blue T5 39W + 2 x White T5 39W

Cyrkulacja: 5000l/h , 3000 l/h

Obiegowa: 1200 l/min

Odpieniacz: Beast 400 l/min

Żywa skała ok. 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz zakładając własny wątek pewnie miałbyś więcej odpowiedzi:) Generalnie ze specyfikami, które dodajemy do akwarium jest tak, że lepiej nie dawać w ogóle niż zły środek albo za dużo. Jeśli chodzi o xenię, to u niektórych rośnie jak na drożdzach u innych wcale.Xenia lubi jak w wodzie jest "błotko" (sporo substancji organicznej) oczywiście z umiarem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crab 22 Dziękuję za zainteresowanie sie moim tematem.


Akwarium: 100x40x50 200 l

Sump: 50 l

Oświetlenie: 2 x Actinic Blue T5 39W + 2 x White T5 39W

Cyrkulacja: 5000l/h , 3000 l/h

Obiegowa: 1200 l/min

Odpieniacz: Beast 400 l/min

Żywa skała ok. 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno może naiwne pytanie, czy w miejscu gdzie była Xenia, może się ona odrodzić w sprzyjających warunkach, czy pozostaje tylko goła skała. Mam sentyment dla Xeni i chciałbym ją mieć ale kolejna próba okazała się fiaskiem.


Akwarium: 100x40x50 200 l

Sump: 50 l

Oświetlenie: 2 x Actinic Blue T5 39W + 2 x White T5 39W

Cyrkulacja: 5000l/h , 3000 l/h

Obiegowa: 1200 l/min

Odpieniacz: Beast 400 l/min

Żywa skała ok. 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.