Skocz do zawartości
setet910

wiercenie otworow w skale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

zastanawiam sie czym nawiercic otwory w skale czy normalne wiertlo widiowe jest odpowiednie i czy skala nie pekni epodczas wiercenie czy ktos z forumowiczow probowal juz wiercic w skale jezeli tak to prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że widia bez udaru na małych obrotach ale spytaj się speca Kris_77 bo już coś takiego robił http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=24300&d=0

Pozdrawiam

Rafał


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wierć z widią ale bez udaru skała jest mięka .Wierć pomału na wysokich obrotach..


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat wiercilem wiertlami do metalu, poniewaz wlasnie przy widii skala pekala. Najpierw 3, pozniej 7 i na koniec docelowe 10 mm. Poszlo super. A otworow ponad 60 ;) troche to trwalo ale bez strat sie obylo.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ja akurat wiercilem wiertlami do metalu, poniewaz wlasnie przy widii skala pekala. Najpierw 3, pozniej 7 i na koniec docelowe 10 mm. Poszlo super. A otworow ponad 60 troche to trwalo ale bez strat sie obylo. /i]

wlasnie czy 10 mm wystarczy zeby konstrukcja sie nie rozleciala i czy rurki o sr.10mm to utrzymaja akwarium ma wysokosc 50 cm mam zamiar konstrukcje zrobic okolo 35 do 40 cm wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie uzywalem rurek tylko pretow poliweglanowych a calosc dodatkowo kleilem multiputem. Konstrukcje maja ponad 50 cm i stercza sztywno jak.... ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.