Skocz do zawartości
inmar

Chelmon rostratus schodzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to dziś rano jak zauważyłem go przyklejonego do cyrkulacyjnej zdałem sobie sprawę,że od dwóch dni był jakiś osowiały,wieczorem siedział w jednym koncie.Bardzo ciężko oddycha teraz i leży na dnie.

Włożyłem pojemnik do sumpa do którego go przełożyłem i napowietrzam tą wodę kostką.

Teraz wychodzę do pracy,ale mogę coś dla niego jeszcze zrobić ?

Kupiony przed świętami.

Aktualne parametry:NO3-0,2.PO4-0,39.Ph-7,7.zasolenie 1,023.Kh-11.2,Ca-365.Mg-1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jakiej kondycji był jak dokonywałeś zakupu ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przykre, ale niestety tak właśnie często bywa.

Miałem dwie próby z Chelmonami.

Pierwszy skończył tak jak Twój (kilka dni bez przyjmowania pokarmu).

Drugiego kupiłem po upewnieniu się w sklepie, że przyjmuje pokarm.

To był wspaniały egzemplarz. Pożerał dosłownie jak świnka, a na dodatek potrafił ścigać się chromisami o pokarm. Był dosłownie zawsze gotów do stołu.

Po ok trzech miesiącach, bez wyraźnych przyczyn, zszedł w ciągu dosłownie 2 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam chelomona(helmuta) juz prawie rok i jakos nie mam problemu z karmieniem od poczatku wcinał Solowca juz przy zakupie widziałem ze nie było problemu. Trzeba przyznac ze apetyt to one maja:)


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem podobnie z drugim pojechał po tygodniu a pierwszego miałem chyba z 4 miesiące .

przykre a rybka bardzo fajna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego wrzuciłem najpierw do głównego tam nic nie jadł. Potem trafił do kwarantanny gdzie po trzech tygodniach nauki zaczął jeść. Potem znów trafił do głównego, gdzie żółtek nie dawał mu spokoju i koniec chełmona był podobny jak u Inmara ;)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chelomon je ze szczypiec jak i z reki zamarzniete kostki hehe a z żółtkiem jak z bratem żyja:)


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem dlatego że ja się kierowałem kilkoma niepisanymi zasadami odnośnie tej ryby:

- kupowanie w miarę młodego osobnika

- pobieranie pokarmu przed zakupem

- kwarantanna

- ryba wpuszczona jako pierwsza do akwarium i dopiero jak zacznie przyjmować pokarm zakup następnych ryb ( w moim przypadku po 1 miesiącu)

jeśli sprzedawca nie sprzedawał nam ryby z niepewnego źródła i spełniliśmy powyższe zasady (nie wspominając a warunkach w akwarium) ryba powinna się zaaklimatyzować. Tak było przynajmiej w moim przypadku, przez cztery lata cieszyłem się tą wspaniałą rybą i ze względu walorów wizualnych jak również pod względem walki z aiptasią, niestety brak prądu pozbawił mnie dalszej hodowli Chelmona. Przymierzam się do ponownego kupna do nowego akwarium ale słyszałem że może bez żadnych przyczyn rozszarpać kilka małży w jednej chwili, więc myślę .....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec zapomniałem napisac ze nazwa Pesetnik ma swoje przełozenie:) u mnie piekna małz przez jedna noc znikła:( podobnie chelomon zachowuje sie co do rurowki porcelanowej i ja skubie wszystkiego jest ciekawy i proboje ..


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chelmon od samego początku jadł wszystko to co pozostałe ryby.Na początku żółtek gonił go,ale po 2 dniach zapanowała zgoda.Rybka ta pływała u mnie 5 miesięcy i podobnie jak u pozostałych kolegów zeszła nagle.Wieczorem jeszcze jadła,a rano nie przyjmowała już jedzenia i zakończyła żywot.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona przed świetami u Darka na elektrowni w Rybniku.Była po kwarantannie,pływała u niego co najmniej tydzień i jadła pokarm,Darek inaczej nie sprzedaje.U mnie też z tym nie było problemu,jadł sporo i pływał cały czas przy przedniej szybie.Bardzo był aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich wypadkacha żeby wykluczyć jakikolwiek swój błąd lub błąd sprzedawcy można się pokucić o sekcję, wiem że kilku akwarystów tak zrobiło i dowiedziało się że ryby były łapane na cyjanek, a w tym wypadku choćbyś na głowie stanął Ty i Twoja ryba skazana jest na porażkę.


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć znajomości u osób które się tym zajmują albo wręcz zlecić taką usługę,


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co Ci to da. Dasz zgłoszenie do prokuratury ze otruto Ci rybke. Chyba lepiej po prostu profilaktycznie unikac sprzedawcy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moment, żeby była jasność nie mam zamiaru rzucać jakiegokolwiek oskarżenia pod kontem sklepu bo czasami sam właściciel sklepu nie jest świadomy, a taką informację jak uruchamianie prokuratora potraktuje jako żart ;), gdybyśmy do każdego niepowodzenia w naszym hobby zatrudniali prokuratora to z miejsca zmieniłbym profesje, po prostu gdybym miał znajomego który zrobiłby taką ekspertyzę to chętnie bym skorzystał i wiedziałbym że przynajmiej ja nie popełniłem błędu.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, nie tylko tobie zszedł, czasami sie zastanawiam czy te ryby nie potrzebują specjalnej diety.U mnie zszedł po około 3 miesiącach ,ostatnio nawet myślałem nad ponownym jej zakupem ale po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy to ma sens


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ryba też chciałem taką mieć, ale pytałem pana w sklepie i powiedział, że jak będę miał wielkie szczęście to pocieszę się tą rybą kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Wiedeń , czym go karmisz ? standardowo ta jak inne ryby mix mrożonek?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym karmie,artemia,takie czerwone i biale robaki,niewiem jak po polsku mowi sie nato.ale jak podchodze do akwa i daje pipete to malo nierozwali,pisalem juz kiedys ze je jak kosiara.

tylko je to co napisalem,innego niechyci.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232694 sebastian wieden :

czym karmie,artemia,takie czerwone i biale robaki,niewiem jak po polsku mowi sie nato.ale jak podchodze do akwa i daje pipete to malo nierozwali,pisalem juz kiedys ze je jak kosiara.

tylko je to co napisalem,innego niechyci.

no dokładnie chelmony ciężko jest przestawić na inny pokarm, ale ja dokładam wszelkich starań żeby zaczął jeść suchy, i chyba powoli zaczyna,

a wydaje mi sie że wszystko zalezy na jaki okaz się trafi ogólnie rybe da się utrzymac i naprawde cieszy oko


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.