Skocz do zawartości
inmar

Chelmon rostratus schodzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co słyszałem to chelmony są łapane na cyjanek.

I o ile ryby jakoś przeżywają zatrucie, to toksyna wyniszcza im faune w układzie pokarmowym - czego nie da się wykryć poprzez sekcję. Efektem zubożenia fauny jelitowej ma zapewne zaburzone trawienie co jak znam życie prowadzi do osłabienia i stopniowego wyniszczenia organizmu zbliżone do wygłodzenia, poza tym (tu nie mam pewności) może ograniczyć dawkę witamin która wchłania z układu pokarmowego.

Mi Chelmon zszedł po 6 miesiącach w akwarium (w Nowy Rok). Jadł wszystko.

Przyznam się, że myślałem o sekcji dość poważnie (nawet zrobiłem parę preparatów) ale bez "porównawczej" to i tak nic nie wywnioskuję (a krojenie zdrowego, żywego uznam za herezję). Wydaje mi się, tylko, że coś było z wątrobą) zdjęć niestety nie zrobiłem a preparaty po oględzinach poszły na Wielką Rafę...

Wracając do tematu zatrucia, to stwierdzenie tego w klasyczny sposób jest niemożliwe, albo pozbawione sensu.

W temacie samej rybki, myślę, że niedobrze ją kupować w ogóle. Chyba lepiej zdecydować się na pokolce które są rzadziej łapane na cyjanek (ponoć szybciej zdychają - mają utrudnione po wyjałowieniu ukł.pok. trawienie pokarmu roślinnego).

Pozdrawiam i przepraszam jeśli ktoś uzna to za mądrzenie się.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chelmona od zaledwie 2 tyg. karmię artemią wcina że hej oby tak dalej


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dwa trzeciego nie chcę za darmo


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Kupowanie ich jest bez sensu, chyba naprawdę lepiej zainwestować w jakiegoś pokolca który nie padnie po kilku miesiącach bez widocznego powodu.

Poza tym to naprawdę piękna ryba. Bardzo szkoda mi mojego pupila..


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.