Skocz do zawartości
dragon_x

PC na 2G11 i statecznik konwencjonalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem , usiłuję podłączyc świetlówkę PC 24W na oprawce 2G11 pod statecznik konwencjonalny.

Czy ktoś to kiedyś robił? Podłączyłem wg schematu znalezionego w internecie i jedyne co się udało uzyskać to lekkie podświetlenie dolnej części świetlówki.

czy ktoś może przedstawić poprawny schemat połączenia?

Będę wdzięczny

Pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze jakis rysunek?

2G11 ma 4 piny pod skrajne wg rysunku, który znalazlem nalezy podlaczyc 220V pod srodkowe zaplonnik ale nie dziala , tylko podswietla sie lekko swietlowka. wymienilem zaplonnik, to samo jest...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzialala (2G11) na magnetycznym, wiec albo masz bardzo nitypowy balast, albo cos zle podlaczasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pooch a mozesz mi to rozrysowac jak masz podlaczone? balast mam na 24W sprzet dobrany przez sprzedawce - sprawdzonego i pewnego. schemat tez otrzymalem od sprzedawcy. ale nie dziala...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon_x może to ci pomoże http://www.akwahobby.com/viewtopic.php?t=88


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sek w tym rah, ze wlasnie tak podlaczylem i lipa.....

widzialem ten schemat.... :p


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem, ze tak mialem... obecnie temat rozkrecony; wniosek, jesli dobrze podlaczyles, ze albo masz "sypnieta" swietlowke, albo trzeba jakiegos innego statecznika; ja mam/mialem podlaczony taki:

3653-balast.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że jednak inaczej podłączasz. Świetlówka PC to zagięta T5 więc, jak ją byś teoretycznie wyprostował to masz z jednej dwa bolce i z drugiej dwa bolce. Zasilanie faza jest poprowadzone przez statecznik z jednej strony świetlówki, a z drugiej strony dochodzi bezpośrednio zero. Zapłonnik podłączony jest pomiędzy bolcem świetlówki z jednej i z drugiej strony.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm podlaczalem rowniez w ten sposob jak narysunkach, ktore podeslales i lipa...

statecznik powinien byc dobrze dobrany... robil to spec od swiatelek.

chyba ze cos jest sypniete....

chcialem zaosczedzic 20zl i bedzie ze bede musial i tak alektroniczny kupic...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem, jesli czegos nie pokrecilem, podlaczone do statecznika wyzej (zreszta jak wynika z rysunku nan stateczniku) tak:

3653-balast2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak tez probowalem i lipa....

czyli albo swietlowka do d... albo statecznik?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO swietlowka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko jak ja reklamowac.....???

sklep stwierdzi, ze to moja wina....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.