Skocz do zawartości
japarepagua

slimak szkodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Po 2ch tygodniach nieobecnosci zauwazylem pogrom w kilku moich SPSach:

3224-koral1.jpg

3224-koral2.jpg

Kilka dni pozniej zobaczylem tego slimaka na szybie, wiec zrobilem mu fotke:

3224-slimak.jpg

A dzisiaj zobaczylem jak siedzi na jednym z SPSow i je wcina.

Jesli ktos zna to prosze o podanie jego nazwy. Czy sie szybko rozmnaza? Jak wytepic te ktotych nie mozna bezposrednio zauwazyc i zlapac?

pozdrawiam

Rafal


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Teraz zaluje ze go wywalilem, ale siedzial na mojej seriatoporze i wygladalo to tak jak by sie nia wrecz zajadal.

Co do parametrow wody to pewnie masz racje, zaloze nowy watek.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałem takiego slimaka, żył w sumpie bardzo długo a tam nie ma korali poza tubastreą - której nie ruszał.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie całości akwarium - a w szczególności ceramiki - gdyż biorąc pod uwagę kiedy zbiornik wystartował - budzi to moje podejrzenia.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takich slimaków pare sztuk ...najwiekszy ma srednice 5-cio złotówki U mnie wychodzą tylko w nocy i po szybach pełzają ,nie zauwazyłem ich ani razu na sps,czy lps.Problem leży raczej gdzie indziej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tych ślimaków do bólu , trudno zliczyć . Nic złego nie robią . Wychodzą tylko w nocy , na koralowcach ich nie widziałem . Mnożą się niesamowicie szybko . :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.