Skocz do zawartości
japarepagua

Utrata tkanki i bielenie SPSow

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Kilka moich SPSow bieleje i traci tkanke. Pokazalem to na zdjeciu w innym watku (http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26003), gdy myslalem ze przyczyna jest slimak.

Parametry wody (Salifert):

KH 7

Ca 360

Mg 1350

NO3 5-10

PO4 0

G 1,022

temp 26

W grudniu podnioslem Mg do poziomu 1500 (Kent tech, ok 70ppm/dzien) aby wyeliminowac Bryopsis. W tej chwili jego poziom spadl. W tym samym czasie zamieszkaly u mnie owe SPSy i po miesiacu wygladaja jak w powyzszym linku. LPSy i miekasy maja sie bardzo dobrze.

Nie dodaje nic do wody oprocz bakteri (fiolka co 2 tyg) i podmieniam ok 8% wody co 2 tyg.

W jaki sposob powinienem zmodyfikowac parametry wody?

pozdrawiam,

Rafal


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...doszedlem do wniosku ze problemem jest niskie Ca. Od okolo tygodnia leje 10ml/dziennie gotowego plynu o nazwie CaribSea Purple Up. Po tym czasie parametry wody przedstawiaja sie nastepujaco:

KH 7 - 7,3 (blad odczytu zmiany koloru)

Ca 375

Mg 1320

i nie zmieniaja sie od 3 dni. Chcac podniesc Ca do powiedzmy 400 musialbym zasotsowac inny srodek bo obecny jak mi sie wydaje juz nie pomaga. Czym mozna to bezpiecznie i skutecznie zrobic?

pozdRafal


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

japarepagua a czy udało ci się pozbyć bryopsis po podniesieniu magnezu?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie winnym bielenia korali nie jest niskie Kh. Kiedyś walczyłem z niskim Kh u siebie bo miałem po przeprowadzce do nowego baniaka na poziomie 6 . Koralowce nie bielały . Piszesz że spsy to nowy nabytek . Być może przyniosłeś z nowym spsem jakiegoś pasożyta . Często się tak dzieje przy imporcie bez kąpieli . Nie posądzam absolutnie sprzedawcy korali . Podaje tylko moją tezę . Niech wypowiedzą się inni , bardziej doświadczeni koledzy .:)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kh=7 i zasadniczo z tym nie walcze ,a nic mi nie bieleje na sps ..taka mała uwaga ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam o:

jakie PH;

jak z mikroelementami, dajesz cos ?

a jak z:

stront ?

molibdem ?

jod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazowki

@Nikel

Tak, ziolo zwiedlo po kilku dniach a po tygodniu nie bylo po nim sladu.

@Mohamed

Mysle ze to nie zaszkodzi, ale ten parametr miesci sie w dopuszczalnych granicach a Ca nie, dlatego chcialem zaczac od podniesienia Ca

@hepatus1000

tkanka na Seriatoporze schodzi mniej wiecej tak jak skora na plecach po nadmiernym opalaniu, czyli jest wyrazna granica oddzialajaca tkanke zywa od martwej i ta granica przesuwa sie w gore. Jesli ten pasozyt bylby mniejszy od 1/10mm to rzeczywiscie bym go nie zauwazyl,

@pooh

Nie dodaje mikroelementow, nie mierzylem PH (przesylka od muftiego w drodze wiec niedlugo zaczne:-)


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.