Skocz do zawartości
Swirlej2

Rama pod baniak 400l

Rekomendowane odpowiedzi

no w sumie niepotrzeba zadnych pier**l , a przegrody male niskie oddzielajace Mixer od Odpienaicza i pompy to moga byc :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to zeby woda w filtrze nie stala i nie tworzyly sie martwe zakamarki co moglo by sprzyjac rozwojowi cyianobakteri , zeby sobie plynela z przegrody do przegrody jak wisla :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

swirlej2-pisałem to do harnasia:)

To jest forum :D pisac do Harnasia mozna na priva , odpowiedzialem za Harnasia zeby rozwiac wszelkie Twoje watpliwosci , ze rama ktora wykonal jest OK,.

wiesz nie trzeba szukac dziury w calym :) bedzei stala , sumpa tez sie zmiesci spoko .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero przegród złozy zraszanych-/ produkcja no2 i no3 murowana /i filtrów glonowych -/ ten wyciąga z wody co nieco pożytecznych rzeczy/ więć jest zbędnym balastem do zbiornika .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , tak Grzesiek zgoda , ale ja mowie o przegrodkach takich jak naprzykald zrobil sobie R@f@l .

847-rafal%20sump.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna i tak jest okej . ale lepiej jak woda ma dobru ruch w sumpie /wymianan gazowa to jedno/ co niktórzy pakują do sumpa dodatkowo pomy by wten sposób wymusić dodatkowy ruch wody a z dzieleniem i dodawaniem przegrod jest róznie ja jestem zwolennikiem nie dzielenia sumpa


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie faktycznie nie znam na temacie:cry Ja w tym dolnym akwa to bym chyba wsadził ale pompke od roweru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niczym one nie przeszkadzaja , a wrecz przeciwnie , woda sobie przeplywa przez te komory (przegrodki) mixer sobie ladnie kapie , w odzielnej jest odpieniacz i pompa na koncu powrotna :) w sumie czysty sump .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam sa trzy przegrody , kazda odziela pokolei osobno sprzet i to ma sens mysle , bo woda sobie w sumie przeplywa z komory do komory jakby nie pytrzec :)

A w takim bez komor to tworza sie zakamarki w ktorych ta woda stoi w miejscu ,zwlaszcza w duzym sumpie.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w takim celu zeby sie nie tworzyly martwe zakamarki ktore sprzyjaja rozwojowi cyianobakteri .

Jak i w baniaku , tak i w sumpie ta woda musi przeplywac a nei stac w "miejscu " w ktoryms tam kacie , co innego maly sump .

Jego sump ma prawie 100 cm i chyba lepiej jak ta woda bedzie sobie jednak tam przeplywala .

Zreszta ma to jakis sklad i lad , jak w kazdej komorze cos stoi sobie odzielnie i ma swoje miejsce i bardziej tez przypomina filter .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to uzyskać odpowiednim wymiarem sumpa do przepływu wody -ruchu w sumpie/ja mam 120cm x40 cm powieszchni i jest nieżly ruch wody poziom wody w sumpie 7cm


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest , tez to zawsze powtarzam ze duzy sump to tylko zbiorowisko smiecia , a juz Filtr glonowy to wogole nie potrzebny .

Zywa skala i dobry odpienaicz to wszystko.

Ps; Zmykam spac :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona: narazie nie planuje sumpa...a nawet jesli to mam juz obkumany patent z szufladami. mozesz kupic system szyn do 100kg i zrobic sumpa wysuwanego.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak-problemów z konfiguracją sprzętu nie unikniesz:),lecz jesli chcesz dokładać nowatorskie rozwiązania w sumpie to zaczynasz fajna przygodę ...i długa jazda przed tobą.:D:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[white]ruszylem z budowa szafki pod baniak , podwojnie sklejane plyty 2,5 cm kazda , do tego jeszcze belki w srodek 7x7 cm .

Poprzednia robilem podobnie , takze niepowinno byc problemow .

dsc041537ns.jpg

[blue]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Zbyszek widze ze budowa szafki ruszyla pelna para :):D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.