Skocz do zawartości
syciu

Cryptocentrus cinctus - pytanie babka

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zakupilem babke jak w temacie, wiem ze lubikopac jamki ale chcialem zapytac - jak ja kupilem siedziala na piachu i zmieniala miejsca w akwie ale teraz od 2-3 dni wogole jej nie widze - mogla sie zakopac i wyjdzie dopiero jak zglodnieje czy cos moglo juz ja pozrec? pozdr


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zacznij od poszukania jej poza akwarium.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się trochę mylisz, albo ktoś wprowadził Cię w błąd. Ta babka wcale nie lubi kopać jamek, raczej wykorzystuje już gotowe szczeliny, muszle itp. Natomiast bardzo dobrze żyje w symbiozie z niektórymi krewetkami (z grupy alpheus). I to one kopią przewspaniałe jamki w których chowa się CC. To, że nie widać babki może być niepokojące, bo akurat ten gatunek raczej lubi być na pierwszym planie (czyt. ma parcie na szkło :goofy). Jeżeli chodzi o babki to jest to chyba najbardziej sympatyczna rybka (u mnie w domu nazywana smokiem). Przesiewała troszkę piasek ale tylko jak była całkiem mała. Jeśli chcesz babkę która przesiewa i kopie jamki to kup sobie Valenciennea Strigata. Tylko najlepiej, aby piasek był naprawdę "żywy" gdyż ta rybka głównie żywi się tym co przesieje z piasku (oczywiście zjada każdy pokarm podawany, ale widać że głoduje bez naturalnego pożywienia). Co do Twoich dylematów na temat możliwości pożarcia rybki : sam się zastanów czy masz coś co mogłoby to zrobić w Twoim akwarium (niestety nie podałeś obsady więc trudno zgadywać, lub że pożarł się sam Cinctus). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, za akwarium ciezko zeby sie wydostala poniewaz akwarium jest "szczelnie zakryte"

co do obsady znanej mi to:

kilka wieloszczetow

tslimak tectus

slimak turbo

krewetka czyszczaca

krewetka wundermani

jezowiec mespilia

salarias

rozgwiazda

slimaki kopiace

no i babka :-)

szczelin i dziur w skalach mam mnostwo wiec moze gdzies siedzi

w sumie rozmawialem z zona i wczoraj rano siedziala z boku akwarium przy szybie i od wczoraj rana jej nie widzielismy.

dodam jeszcze ze jest u nas od piatku i byla bardzo mala :-) wiec moze sie jeszcze klimatyzuje i jest schowana co? co zrobic aby jej poszukac? nie bede skaly wyciagal :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moja babka mieszka w koralach.

Też jest mała i chowa się między polipkami.

U mojego znajomego babke zjadła krewetka boksująca.

ja mam podobną obsade jak ty mam krewetki takie same i babka pływa sobie bez stresu.

Babki lubią światło bo jak światło jest słabe to są blade jak dobre to piękne żółte.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no byla pieknie zolta i mala, minely dwa dni jak jej nie widzialem - mam nadzieje ze gdzies siedzi bo zal mi jej jakby cos sie stalo.

tak napisalem jakby jej nie bylo :-) mam nadzieje ze gdzies siedzi bo wyskoczyc nie mogla


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias?

Może to on zakutał Ci rybkę? Ja mam naprawdę wielkiego i powiem szczerze że z jego temperamentem bał bym się druga babkę wpuszczać.

Zaryzykowałem raz inną przydenną rybkę i powiem, że musiałem to wpuszczanie parę razy powtarzać jak nowego gościa zbierałem z podłogi...

Może Twoja rybka podzieliła ten los?


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe kurcze, ale pytalem jeszcze w sklepie kupujac babke mowilem ze mam salariasa i mowili ze nic nie zrobi.

ale zakladajac ze to salarias (jest duzy) no to cala by odrazu polknal? nie plywaloby jakies martwe cialo? :-)

Tyle ze jakby wciagnal babke to czy bylby najedzony na jakis czas czy dalej by jadl? pytam poniewaz caly czas wciaga glony i jak wrzucam mrozonki to tez wcina chetnie.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę, że zjadł :]

Salarias to roślinożerca

Mój natomiast gonił nowego lokatora i walił mu z baśki. Aż biedak tak zwiewał że wyskoczył z akwarium. Na własne oczy to widziałem. Rzeźnik najpierw robił się czarny, a potem ruszał jak wystrzelony z procy. Potrafił gonić go nonstop przez kilka minut, aż ten mniejszy chował się w jakimś wyższym miejscu. Teraz po kilku tygodniach nadal to robi ale już nie z taka wściekłością.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie fakt - roslinozerca ale mrozonki wcina jak wrzucam :-)

nie pozostaje mi nic innego chyba jak czekac - moze sie babka pojawi - no kurcze gdyby cos ja mialo pozrec no to chyba plywaly by zwloki :-) a wyskoczyc nie ma jak


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jej nie widać?

Dwa/trzy dni?


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kupilem ja w piatek, w sobote kolo poludnia byla widoczna z boku akwy siedziala na piachu i od tego czasu jej nie widze.

dziwne jest to ze w tym zcasie co byla do zarcia startowala a teraz nie wychodzi - no chyba ze cyrkulacja jej zagania zarcie gdzies w ukrycie :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę się rozpędzę, ale możliwe, że jej już nie ma (to zadziwiające jak szybko ślimuny potrafią zjeść martwą rybkę... Ja mam to szczęście, że w piasku mam istne zatrzęsienie od małych ślimaków kopiących - istne dziesiątki).

Jak mi ostatnio jedna ryba padła to w jakieś 6h zjadły już sporo.

A cytrynowa babka nie jest duża... Może nie być już po niej śladu.

Na Twoim miejscu rozejrzał bym się wokoło akwarium (może za).

Swoją droga to znajomemu też wcięło babkę (nie było po niej śladu, nawet jednej ości)

Jak ją znajdziesz żywą (czego Ci życzę) to super.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syciu, jak masz szczelnie przykryte akwarium, nie znalazłeś jej na podłodze i nie masz kota ani psa, który mógłby to zrobić wcześniej i potraktować jak sashimi, to na pewno siedzi gdzieś w szczelinie, i jak jej się znudzi to wyjdzie.

Babki jak to babki są strasznie humorzaste.

Moja dobrze zadomowiona w akwarium po wpuszczeniu Mandaryna, stwierdziła że ona z tym "czymś" w jednym akwarium

przebywać nie będzie.

Ponieważ nie mogła wyskoczyć (pokrywa), spędziła 2 noce na kratce przykrywającej komorę ociekacza,

leżąc sobie na plastiku omywana tylko przez spływającą wodę.

Po dwóch takich próbach stwierdziła, że jednak w akwarium jest wygodniej, ale przez tydzień co najmniej udawała, że jej nie ma, i nie interesowała się jedzeniem.

Teraz po dwóch tygodniach jej przeszło, i zaczęła się zachowywać w miarę normalnie.

Nie wiem co ten Mandaryn jej zrobił, bo jest to ryba kompletnie nieagresywna w stosunku do innych gatunków, podejrzewam, ze wkurzał ją jego charakterystyczny "skradający" sposób poruszania się.

U Ciebie pewnie stresuje ją Salarias...


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge powiedziec wlasnie HIP HIP HURRA heheh

wlasnie wkoncu pojawila si e- wyszla jak podalem zarcie :-) - jest cala i ma sie dobrze

dzieki za cenne informacje.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że dla żółtego dobrze się toto skończyło...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz film tylko dla widzów dorosłych !!!

Ku przestrodze ja wtrące swoje 3 grosze. Moją babkę dopadł pustelnik który teoretycznie jest glonożercą. Chodził za nią, tak długo aż zapędził w ustronne miejsce pomiędzy skałkami i w końcu zrobił jej kuku :goofy

Miałem więc okazje zaobserwować polowanie w swoim akwarium, niestety nie wykazałem się refleksem bo jak stwierdziłem że robi się niebezpiecznie to sprawy potoczyły się błyskawicznie.

I niestety skończyła w szczypcach kraba pomimo, że był sporo od niej mniejszy. Po całym zajciu zjadł połowe jej scierwa po czy reszte dokończyła kreweta i calcinus elegans - zostala tylko głowa.

Cóż uważajcie na pustelniki.

poozdro,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem to sobie myślę, że z tym akwarium to często więcej jest stresu niż przyjemności :goofy

Dobrze że przynajmniej Syciowi babka się w końcu znalazła bo to w sumie fajna babka :goofy


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze tez sie ciesze, tomko wspolczucia bo to fajne zwierze, ale teraz wiem gdzie wkoncu babka ma jamke - w zyciu bym na to nie wpadl :-)

tomko teraz to mnie nie pocieszyles - bo tez mam pustelnika chyba :-) taki z czarno-niebieskimi lapami. moze moge go jakos dokarmiac coby mu nie przyszlo do glowy cos takiego? :-(

a zapytam korzystajac z okazji - sa tez takie podobne z czerwonymi - co to za model :-) moga byc wtedy po jednym w akwie?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa. nibiesko-czarne odnóża to pewnie calcinus elegans i u mnie nie jest agresywny. mordercą jest clibanarius który podobno żywi się tylko glonami http://pl.reeflex.net/tiere/2188_Clibanarius_sp.%2002.htm.

nadmienię że załatwił mi już jednego ślimaka ale odpuściłem mu bo przeprowadził się do jego muszli. teraz zastanawiam się nad jego eksmisją.

moje pustelniki wzajemnie ze sobą nie walczą także w dużym akwa spokojnie mogą być razem. apropo karmienia nie zachęcał bym go do mięska specjalnie bo jeszcze mu posmakuje i wtedy..... wiadomo.

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zeby nie wyganial slimakow z muszli dostalem w sklepie razem z karbem kilka muszli ktore wrzucilem mu do srodka - jak co mam nadzieje ze wybierze jedna z nich.

a korzystajac z okazji czy krewetki gubia swoje pancerze? tzn mam 4 krewetki tak jak mialem ale na dnie lezy przezroczysta jakby krewetka tyle ze martwe :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a korzystajac z okazji czy krewetki gubia swoje pancerze? tzn mam 4 krewetki tak jak mialem ale na dnie lezy przezroczysta jakby krewetka tyle ze martwe :-)

tak zrzucają, u mnie średnio raz w miesiącu bo dobrze moją lysmate karmię. po wylince ma piękny połyskliwy kolor.

pozdr


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syciu to normalne skorupiaki co pewien czas przechodzą wylinkę i zrzucają pancerzyk na którego miejsce powstaje im nowy nieśmigany garniturek ;]


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim

zawsze wiedzialem ze morskie jest pelne tajemnic ale z dnia na dzien wciaga mnie coraz bardziej i zaczynam myslec o wiekszym :goofy


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta wylinke trzeba wyjac ?eby nie gnila czy ktos to wciagnie? :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.