Skocz do zawartości
malit

Profilux 3 ex. Jak zmienić conductivity na density?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój Profilux 2 ex został upgrad-owany do 3 ex no i pojawiło mi się kilka problemów.

1. Nie mogę dostać się do menu zasolenia. W II ex była opcja zamiany parametrów z salinity na destinity i conductivity. W wersji 3 ex nie mogę znależć do tego menu. Na wyswietlaczu pojawiła sie wilgotność jako nowy parametr, a zasolenia (w sensie gęstości) brak???

2. Problem ze sterowaniem grzałką. Wcześniej miałem grzałkę podłączona pod S6, po ustawieniu nominalnej temperatury profilux załączał i wyłączał. Teraz jakaś paranoja po osiągnięciu temperatury listwa tzn gniazdo cały czas jest załączone - temperatura 28. Teraz po zresetowaniu ustwaiewń to producenta gniazdo się nie załącza wogóle.

Postanowiłem podłączyć pod PC i próbować poustawiać z poziomu PC i lipa pod gniazdo USB nie jestem wstanie nawiązać połączenia. Kabel Rs2...oddałem znajomemu.

Z góry dzięki za porady

malit

Okazało się że mimo, że mam P3Ex oprogramowanie mam od P3 i dlatego nie widzę zasolenia oraz redoxu.

Zmiana firmware na odpowiedni umożliwiło kontynuowanie zabawy konfiguracyjnej.


120x50x55 w Opti White, deltec APF 600, 2x tunze 6055,OR 2500, profilux II, sonda zasolenie i temperatura, dolewka AM, oświetlenie BLAU 6 x T5, skała 40 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem.

Nie potrafię znaleźć firmwaru do wersji 3ex?

Wgrałem firmware z dnia 02/08/2010 ver.5.00l dostępny na stronie:

http://www.aquariumcomputer.com/System__E_/Download/download.html

Niestety problemów jest więcej:

Nie widzi karty PLM-ADIN, ani PLM-DALI

Niewiem co robić?


Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na razie w wersji 5.0 nie obsługuje kart PLM-ADIN, PLM-DALI, modułu SMS, są też kłopoty z pompami dozującymi i z sensorami. Jakby tego było mało oprogramowanie do PC nie pozwala na zrzucenie backupu ustawień do pliku, co jak wiemy w przypadku profiluxa jest "dość" pomocne podczas zmian wersji oprogramowania.

Ja sobie wiecej bajzlu zrobiłem upgradując profiluxa II+ z wersji 4 do 5.0 z sondą temperatury. pokazywała zero stopni. Okazało się że coś skasowało ustawienia sondy i dzięki bogu byłem w stanie je wyciagnąć z backupu, i po wprowadzeniu poprawnych ustawionych w fabryce ustawień sondy temperatury zaczęło pokazywać ...19st. Na razie ustawiłem ręcznie kalibrację zgodnie z termostatem z chłodziarki i jak na razie działa.

Z tego co udało mi się wypytać na niemieckim forum to wersja softu 4 i 5 ma w innej linijce zapisane ustawienia temperatury i to było powodem problemów, ponieważ chciałem pójść na łatwiznę i wczytać ustawienia z backupu wersji 4 do wersji 5. Poradzili mi żeby zapisać sobie ustawienia fabryczne sondy temp. na spodzie profiluxa w razie przyszłych kłopotów, ponieważ sondę temp. kalibruje się w fabryce i nie mamy przecież możliwości zrobić tego dokładnie u nas.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.