Skocz do zawartości
UNSU

kamera jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chcę kupić kamerke a z racji tego że na naszym forum są specjaliści od wszystkiego mam prośbę o pomoc w wyborze. Kamerke potrzebuje na użytek prywatny do filmowania Rodzinki i scen z życia:), musi byc jak najmniejsza cobym mógł ją nosić przysobie na codzień jak najczęściej, poza rodzinka przyda mi się do między innymi filmowania treningów sparingów i walk, chciałbym również żeby miała możliwość robienia w miare przyzwojitych zdjęć, z twardym dyskiem w cenie około 1000 zł.

z góry dziękuje za wszelkie rady i wskazówki

p.s. na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

pozdro Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, kup kamerę na kasetę, bo te tanie z twardym dyskiem zapisują obraz cyfrowo i później przy oglądaniu wychodzi tragedia . Zastanów się czy nie warto w twoim wypadku kupić jakiś lepszy aparat cyfrowy ,niektóre nagrywają flmy w całkiem przyzwoitej jakości ,a pozatym kamera będzie robić paskudne zdjęcia (w przeciwieństwie do aparatu:))

Przy zakupie najlepiej kamerkę skieruj na jakieś ciemne tło i zobacz czy jakośc obrazu będzie Ci odpowiadała,zrób kilka zdjęć i poproś ,żeby sprzedawca odtworzył Ci to wszystko na telewizorze .I najlepszym sposobem jest umówienie się ze sprzedawcą ,że jeżeli nie będzie ci odpowiadała jakość to w przeciągu jakiegoś krótkiego czasu ,zwrócisz sprzęt.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki. też myślałem o aparcie z opcją filmowania ale chcę więcej filmów kręcić niż cykać fotek, pozatym aparat już mam. a co z tymi twardymi dyskami jest nietak? na kasety wolałbym nie bo już się napatrzyłem jak się ojciec całe życie męczy z przegrywaniem potem ciężko coś naleźć a na dysku hop i już mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli i ja moge dorzucic swoje piec groszy. Krecenie z czasem sie nudzi, na poczatku frajda kreci sie doslownie wszystko od glupot do waznych rodzinnych wydarzen. Potem kamera idzie w odstawke.

1000zl to troche okrojony budzet dla dobrej jakosci kamery. A juz napewno nie takie co robi dobre zdjecia. Praktycznienie nie masz zadnej kontroli nad robionym zdjeciem, praktycznie zadnych ustawien. Natomiast juz za okolo 1200zl mozna kupic naprawde dobry aparat ktory kreci filmy w HD i robi zdjecia igielki.

Sredniej jakosci kamera to przedzial od 2000zl - 3000zl

Jedyny minus tych super aparatow z opcja nagrywania w HD ze czas nagrywania filmu to max 30min. Przepisy Uni Europejskiej :goofy

Abstrachujac od modelu tutaj filmik co robi aparat "mercedes wsrod aparatow"

http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=2326


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamery na kasetę mają jeszcze jedną wadę - zapis i tak jest cyfrowy, a plik zgrywany na kompa z taśmy ma gigantyczne rozmiary w .avi. Kamera jak już - tylko na twardziela lub kartę pamięci... Niestety - dobre modele rzeczywiście kosztują ponad 2000zł. Jeśli jednak wystarczy Ci totalne "kręcidełko" - zainteresuj się najwyższymi modelami Sanyo Xacti - dla absolutnego amatora może to być to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item898340704_sanyo_xacti_vpc_th1.html no fajna tylko nic mi te dane techniczne niemówią-niemoja branża a gadzetowcem też niejestem;p

ja myślałem o takiej: http://www.allegro.pl/item884003096_nowosc_panasonic_sdr_s26_4gb_torba_2_kolory.html

lub takiej: http://www.allegro.pl/item892636079_kamera_sony_dcr_sx31e_8_gb_sx31_fvat_krakow.html

co do znudzenia się to niewiem mam małą córeczke i jestem zły że najlepze chwile pozostają nieutrwalone;/

p.s. http://www.allegro.pl/item893911554_kamera_sony_dcr_sx30er_mix24.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się zastanawiam nad cyfrowa, na karty, ale generalnie trzeba wydać w chu chu kasy żeby była jakaś przyzwoita, znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item885699191_nowa_kamera_toshiba_camileo_pro_7mpix_8_w_1_extra.html , generalnie dosyć mocno tnie ale używkę można kupić za 200 pln wiec całkiem fajna cena.

na jutubie są 'testy'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajna fajna, ja planuje taką coby ją na pasku nosić coś ala ten gość z american beuty:D, tak coby na 3-4lata starczyła żaden zemnie profesjonalista a czas leci i chciałobysię go utrwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233958 Radek Ch :

Kamery na kasetę mają jeszcze jedną wadę - zapis i tak jest cyfrowy, a plik zgrywany na kompa z taśmy ma gigantyczne rozmiary w .avi.

Jak dla mnie jest to zaleta. Bo to JA panuję nad kompresją. Te z HDD i na karte od razu , same kompresują film i nie wiem tak naprawdę ile z tego HD tam zostaje a na kasecie ( oczywiście jej koszt jest nie mały , bo to HD ) masz materiał pozbawiony kompresji z super jakością. Niestety takich kamer na rynku jest chyba tylko dwa modele ( sony i canon ) a ceny pow. 4kzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.