Skocz do zawartości
romania

Jak wkleić szyby do sumpa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wkleić szyby do sumpa ? Zastanawiam się jak to zrobić żeby miało to ręce i nogi. Z góry dzięki.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że bardziej chodziło o samą technologie wklejania niż o ustawienie przegród...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romania napisal tak zeby to mialo rece i nogi wiec jezeli chodzi o konstrukcje to......tak jak Natan :goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to gdzie przegrody tylko jak nanieść, wcisnąć silikon. Nie lubie fuszerki poprostu ....


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kleiłem.

- wymierzyłem szybki

- wyszorowałem akwa i szybki

- włożyłem szybkę w pożądane miejsce, delikatnie przesunąłem (miej więcej tak |/ względem jednej ze ścian akwa) posmarowałem silikonem od strony przesunięcia i naprostowałem dzięki temu silikon wlazł między krawędzie przegrody, poprawiłem z drugiej strony silikonem

- czynność powtórzyłem ze wszystkimi przegrodami

- odczekałem 24 h sprawdziłem szczelność - okazało się że zapomniałem do dna przykleić :help1 przegrody

- osuszyłem akwarium i obsmarowałem wszystko jak się da :goofy

- odczekałem 24 h sprawdziłem szczelność - jest super

Co bym zmienił:

- najpierw położył silikon w miejscu dotknięcia przegrody do dna potem wykonał punkt trzeci

Wnioski należą do Ciebie :goofy


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak.

www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=20488.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Możesz też uciąć szyby na przegrody o 2mm węższe i ustawić(zaklinować) na wykałaczkach od dołu i po bokach,następnie wypełnić silikonem.Po wyschnięsi usunąć wykałaczki i przejechać z obydwu stron wykończenie tak jak w akwariach.Do wygładzenia spoiny polecam szpatułke do silikonów.

Pomysłów jest dużo.Zawsze własny wyrób bardziej cieszy.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.