Skocz do zawartości
zelwer1

Zwalczanie AIPTASI

Rekomendowane odpowiedzi

Sposób wypróbowany:

W garnku cały czas gotująca się osmoza.

Małe sztuki wciągałem strzykawką 20, idealnie wpadały do środka.

W duże sztuki nie wbijałem strzykawki bo rozpadały się i wydzielały syf, dotykałem strzykawką , a jak się chowały do swojej dziury ładowałem tam wrzątek i po chwili robiły się czarne. Po chwili odsysałem do strzykawki.

Bez kombinowania pozbyłem się w ciągu godziny chyba z 30 sztuk. Koszt żaden, bez krewetek, bez joes juice (49zł)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zeswojej strony mam nowy patent zaklejam to ścierwo kropelką w żelu:) wale sporo tak coby gdzieś bokiem nie uciekło i jak narazie się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak pewnie że napisze niejestem z tych co jak im baniak wybuchnie np. po zeovicie to siedzą cicho:)...ale sklejiłem dokładnie niema kturędy wyjść:goofy chyba że podkop zrobi przez skałę:goofy

miałem chelmona i niebyło problemu z tym g... szkoda że mi padł, pewnie gang aiptasi wynajoł na niego kilera:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też czekam co będzie dalej :goofy


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to spoko

tak to jest z tym plugastwem jak się żarcie luzem wzuca do baniaka ja odkąd zaczołem drobnice luzem podawać to mam powrót plagi, współczuje niefotowcom bo tam to prawdziwy kłopot - Hubert dzielnie walczy cały czas

sory za oftopa: moj był zdrowy jedzący duuży no cudo i nagle bez widocznych oznak w nocy zszedł, kumpel mówi że mógł na cyjanek być łowiony i to dlatego z opóźnionym zapłonem zszedł;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czytając wypowiedzi na temat zwalczania tego ścierwa zacząłem od nakłuwania i parę sztuk rozpadło się wydalając "gila", który został rozprowadzony przez pompki po całym zbiorniczku.

NIE NALEŻY ICH NAKŁUWAĆ!!! Trzeba zagotowywać, robią się czarne i umierają.

Teraz poczekam co dalej i mam nadzieję ,że "gil" to nie substancje rozrodcze...


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu musisz ja trafić 'w paszcze' bo inaczej cienko bedzie... musisz to robic na malych osobnikach, duze najlepeij uciac nozyczkami (zasysasz ja wezem i ciachasz u podstawy) i poczekac az troche odrosna... duze maja tendencje do rozsyłania swoich szczatek po całym akwa i wtedy masz 30 nowych sztuk.

wysuszenie skaly tez nic nie daje, z moich doswiadczen wynika ze nawet jesli kawalek skaly na ktorym byla aiptasia przelezy w szufladzie 2 miesiace to potem i tak w tym miejscu wyrasta nowa... i sprawdzilem to na kilku kawalkach.

jedyna opcja - odłupywanie kawalkow skaly na ktorych sa i wyparzenie tego miejsca, krewetki/ryby, wygotowanie całej skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem " Chaetodon auriga" na tą plagę,w kilka dni wyczyścił skałę i mam spokój.

Rybcia wcina po za tym wszystko co jej podam. Jest w akwarium około 6-7 miesięcy,ma się dobrze i rośnie.

Próbowałem wrzątkiem i innymi wynalazkami ale to tyko pogorszyło sytuacje,mnóstwo małych różyczek powstało po tych zabiegach.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eridanus

Witam! Czy Chaetodon nie interesuje się koralami? Ponoć nie są polecane do zbiorników rafowych (reeflex.net). Chodzi mi głównie o LPS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#234017 Eridanus :

Witam

Ja kupiłem " Chaetodon auriga" na tą plagę,w kilka dni wyczyścił skałę i mam spokój.

Rybcia wcina po za tym wszystko co jej podam. Jest w akwarium około 6-7 miesięcy,ma się dobrze i rośnie.

Próbowałem wrzątkiem i innymi wynalazkami ale to tyko pogorszyło sytuacje,mnóstwo małych różyczek powstało po tych zabiegach.

Dobre rozwiązanie do dużych zbiorników, spróbuj ją wpuścić do 25l i będzie do wyłowienia po 2-3 dniach


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem skałe od jednego gostka z forum .Miała troche aptasi .Więc zacząłem ją gotować i w pełni zadowolenia skała poszła do baniaka .Po tygodniu to samo fra....nca :banghead:bangheadwyrosła spowrotem wiec skała poszła do piekarnika na 250 stopni .Wygrzewała się tam ze 2 godziny i do baniaka a tu zaś wyrasta aptasia tyle tylko ze skała już była martwa .Więc walke podjąłem reczna strzykawka ,kwasek i tak do tej pory ( krewetki i ta brzydka rybkę też mam ale one lubią jeść artemie )Więc nie zawsze jest dobrze kupic skałe gdzieś taniej :goofy


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,że za 3,3kg skały zapłaciłem 300zł, więc nie jest to chyba tanio. Z działającego zbiornika zachwalał pan w sklepie, omijać z dalego sklep morski w Łodzi w "tulipanie"(dawny GEANT), dziadostwo. Mogłem kupić w necie po 28zł za kg i wtedy biorę na siebie ryzyko.


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. moje doswiadczenia są taki. dopuki walczyłem z nimi wszystkimi sposobami na ogół rozpadały się..... i powstawało setki nowych. chelmon bylo najskuteczniejszy. obecnie nie walcze mam pięc od kilku lat i nic więcej. nie rozmnażają sie tak jak wtedy kiedy je rozwalałem.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udaje mi sie skutecznie kontrolowac populacje Aiptasi za pomoca kalkwassera.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237202 JarJar :
#237198 zelwer1 :

Zwalczona w 100%

To podziel się z kolegami doświadczeniami. Mam trochę tego.....

Sposób zwalczania opisałem na początku, 100% skuteczności, wybiłem wszystkie sztuki i nie pojawiły się już nowe.

Osmoza, wrzątek, strzykawka.

Walisz wrzątkiem w środek, jak się schowa to do dziury resztę.

Robi się czarna i po ptokach.

Miałem cały baniak , nie mam nawet jednej.


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237223 Robert K :

Mi udaje mi sie skutecznie kontrolowac populacje Aiptasi za pomoca kalkwassera.

Działa w 100%


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kalkpasty - Ca(OH)2 rozrobione z minimalną ilością wody, na duże sztuki. Małym zajął się Acreichthys tomentosus.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę odkupiłam działającego Acreichthys tomentosusa.

Ryba nie do zdarcia. Nie dość ze podczas łowienia postanowiła zaplątać się w siatkę a następnie zwiedzić podłogę, to jeszcze miała pecha i woda wyciekła z worka tak, że przyjechał filet zawinięty w folię.

2 dni rybeńka dochodziła do siebie a dziś już wrzuciła na ruszt 3 dorodne aptasie, a że za drobnica nie chciało jej się gonić ogołociła z ksenii kilogramową skałkę.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.