Skocz do zawartości
MacGyver

Jakies chorobsko paskudne !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dokladnie 3 grudnia kupilem Zebrasome Flawescens, niestety byla chora i po 4 dniach zdechla. Miala biale kropki i to ja wykonczylo. Temperature podnioslem i podawalem czosnek oraz witaminy. Niestety na Hepatusa przeszly momentalnie te kropki. Dodatkowo 2 blazny tez kropki maja. Teraz minelo juz prawie 2 miesiace i dalej na Hepatusie widze kropki. Prade powiedziawszy to ma je od tej choroby caly czas. Ostatnio zonka kupila mi Pterapogon kauderni. Rybcia zyla 5 dni i zdechla niestety :banghead Mam jeszcze Mandaryna, ktory tez byl duzo wczesniej niz Zebrasoma i zyje. Teraz to ja juz nie wiem co mam zrobic bo co rybke kupie to prawdopodobnie zdechnie :goofy Mozecie cos poradzic ? Co mam poczac ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup preparat Preisa Neosal.

Wyleczyłem nim ospę w swoim zbiorniku i tak jak zapewnia producent jest bezpieczny dla rafy.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup preparat Preisa Neosal

Potwierdzam ja wyleczyłem nim garbika w mojej rafce( NIE DAŁEM RADY GO ODIZOLOWAĆ ) a bezkręgowcom nic się nie stało. W Twojej sytuacji już chyba tylko tak można zaradzić. I proponuje kurację przez maksymalnie długi okres jaki podaje producent tzn. chyba 7 dni.

Pozdr i powodzenia,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Produkt firmy Microbe Lift/ Thera -P wszystko naturalne bez chemii !!! sprawdzone !! zwierzaki szybko dochodza do siebie i epidemia pada!

A na Cyjano i Dino oraz zbicie parametrow NO3 i PO4 polecam rowniez tej firmy Bakterie 1.Spezial Blend i 2.Nite Out2 kombinacja .(sa ta bakterie ktore dzialaja odrazu!! sam stosuje te preparaty i naprawde polecam.Wiem ze w Polsce jeszcze niesa rozpowszechnione ale jest to nowosc ktora weszla niedawno na Rynek Europejski z Ameryki.W porownaniu np. z prodibio to 1000% skuteczniejsze po okolo tygodnia widac rezultaty)Pieknie otwierajace sie polipy w pelni po tygodniu.

Sa tez inne szczepy Bakterii ktore czyszcza w 80% P04 ktore skladuje i magazynuje sie w skale oraz podlozu z biegiem czasu i niemozna tego nawet adsorberem wyciagnac.Wszystko jest naturalne Microbe-Lift/ Gravel & Substrat Cleaner .nieuwierzycie co odpieniacz po uzyciu tego wyciaga!! juz po 2 godzinach jest jak wulkan!

Niechce sie rozpisywac bo zajelo by mi to duzo czasu.Te srodki ww sa sprawdzone przez moja osobe dlatego pisze jak jest.Sam dowiedzialem sie o tych bakteriach sledzac fora niemiecko jezyczne gdzie stosowane jest to od paru miesiecy z niewiarygodnym sukcesem.

Istnieja tez inne Bakterie tej firmy lecz nie stosuje ich i ztego powodu niemoge nic na ich temat napisac.

Zachecam do sledzenia tematu :Microbe Lift na innych forach ( mam namysli inno jezyczne)


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce produkty Micro ble tez sa dostepne,sam przechodze na bakterie tej firmy jak mi sie prodibio zkoncza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po neosolu zaliczyłem zgon plerogyry sinousy, reszta jakoś przeżyła ... a hepatus do dzisiaj miewa kropki.

Teraz mam osobne akwarium kwarantannowe i jak coś się dzieje to odławiam osobnika i tam walę chemię na maksa bez litości i zawsze działa. Teraz do głównego bym się nie odważył.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi neosal też nie pomagał jak czosnek i lampa uv , kolega " ozim " dobrze radzi spraw sobie kwarantanne.


540 L + sump 100 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać różna jest etiologia "kropek" więc różne środki działają. myślę sobie jednak największe znaczenie ma stres który doprowadza do różnych dolegliwości nie tylko ryby ale i ludzi też...... trochę się na tym znam :goofy więc spokój, dobre warunki, odżywienie to pewnie clue walki z ospą i jak ryba jest silna sama sobie w końcu z pasożytami poradzi.

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normad

Pisza mi, ze :

Microbe-Life TheraP nie jes lekarstwem na ospę tylko szczepami bakterii utrzymującymi ryby w dobrej kondycji. Jestes pewien, ze to na ospe bo nigdzie tego nie moge znalezc tylko na ebay-u jakis Angol ma. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.