Skocz do zawartości
klamson

Nowy- ReefMAX 80L AQUAEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jestem nowym forumowiczem i przygotowuje sie do odpalenia pierwszej w zyciu "solniczki".Od razu przepraszam wszystkich,a szczególnie weteranów za czasami głupie,amatorskie,bądz naiwne pytania które będę zadawał.Na początek pierwsze pytanie do osób z Krakowa.Czy ktos się nie orientuje,gdzie mozna zobaczyc(kupic)Reefmaxa w naszym mieście? -Czy 2 koralie nano wystarcza do tego zestawu czy raczej kupic 2 koralie 1(zamierzam mieć miękasy i najłatwiejsze lpsy)Pozdrawiam klamson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nawet zobaczyć to nigdzie. Sama miałam na nie ochotę, ale bez obejrzenia i na dodatek zakup z przesyłką- więc zrezygnowałam


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.I tak jestem zdecydowany na ten zestaw,jak nie znajde w sklepie,kupię przez neta.Ciekawie czy dojdzie w całości?A to dopiero bedzie pierwsza podróż,potem musze go wysłać jeszcze raz,Pozdrawiam i dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja mam reef circulator 2600 i jest ok jak na miekasy.I chyba wystarczy na taki baniak.

Jak chcesz to na prv. pisz to ci powiem co i jak z tym baniakiem. pare zeczy jest do wyamiany. Ale i tak polecam!!!

pkt. 6 i 8 Regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz na forum, tez jestem ciekawy. Widziałem ten baniak, fajnie się prezentuje. Bardzo podoba mi się oświetlenie jakie tam zastosowano a zwłaszcza dioda nocna :) która daje rewelacyjny efekt.

Może ktoś wie coś więcej o diodzie z tego baniaka? Gość w akwarystycznym pokazał mi podobną, jest umieszczona w owalnym "magnesie"? wielkości kapsla od mazowszanki, na dablu sieciowym zakończonym wtyczką taką jaka jest w ładowarkach od komórek. Diodę mocuje się za pomocą magnesu, który ją przytrzymuje po obu stronach.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na zywo u siostry reefmaxa i po roku dojrzałem by wlasnego zalozyc. od razu mowie ze nie znam sie na solniczkach i ze zaczynam od martwych korali. obecnie jestem na etapie budzenia podstawowego zycia, z ampulki wlalem 9 szczepow bakterii, w piatek pierwsza podmianka wody, w sobote pierwsza rybka, jakies fioletowe algi by sie przydaly i kawalek zywej skaly zeby to wszystko powoli nabieralo sensu...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast w sobotę startować z rybką lepiej poczytaj poprzyklejane tematy w dziale dla nowicjuszy :yes


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luft,sorki z te slowa,ale watpie iz "dojrzales" do zalorzenia swojego akwa,zielonego pojecia nie masz o zakladaniu akwa,podobnych postow jak twoj jest mnustwo,morszczyzna to nie ZLOTA RYBKA,tylko dynamiczny i bardzo zlorzony ekosystem,zacznij kolejny rok czytac jak ci doradzil przedmowca :strutin,pozdrawiam

poprawiamy :strutin pkt. 8 Regulaminu


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam, że post @lufta jest prowokacją, których dość sporo ostatnio się pojawia.

proponuję już nie "nawracać" @lufta w tym temacie, bo autor tematu nie odnajdzie odpowiedzi dot. cyrkulacji w postach, które lada moment się sypną.

:strutin


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika,dzieki za poprawienie moich bledow :strutin,to juz powoli robi sie przerazajace co wymyslaja ci co chca zalorzyc "pierwsze" akwa,naprawde nie dziwie sie ze starszym kolegom zaczyna sie gotowac woda za "kolnierzem",mimo wszystko ani nie zamierzam ani nie chce nikogo do morszczyzny zniechecac,pozdrawiam przyszlych zapalencow :strutin

@grzegorz.p, a nie, nie... ja błędy zaznaczyłam, a Ty edytuj i popraw :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, polecam akwarium, tez od takiego zaczynałem :-)

poczytaj forum duzo sie dowiesz. Co do cyrkulacji to mialem Reefa 2600 w komplecie z reefmaxe i dokupilem koralie nano zeby dmuchala na powierzchnie wody i taki zestaw dawał rade. Co do wysyłki - kupiłem przez neta i akwarium przyjechało całe ładnie spakowane na palecie :-)

życzę udanego startu.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też startowałam od Reefmaxa. :strutin Teraz przyszło większe, a mimo wszystko z RM ciężko się rozstawać. IMO fajny zestaw na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smiejcie sie ze mnie:) zgadzam sie z wszystkim powyższym. czytac czytac czytac. duzo pokory.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.