Skocz do zawartości
giersza

Nanotechnologia - zbiornik idealny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnie każdy z nas chciałby zapomnieć o konieczności czyszczenia szyb w naszych kochanych baniaczkach, może więc oprócz epoki wszechogarniającej technologii ledowej, nadejdzie niedługo pora nanotechnologii w budowie samego zbiornika. Poszukałem troszkę w necie i napotkałem na ciekawą ilustrację z zastosowania samoczyszczących szyb w akwarystyce, co Wy na to:

http://www.magipics.com.au/Barracouta2.swf

Pozdrawiam

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy, szczególnie cenę :)

Pozdrawiam

seb

ps. Popraw byka w tytule bo wali po gałach...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kominku taką samoczyszczącą szybę i działa może w akwa też xoś wymyślili.......


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, ciekaw jestem na czym to dokladnie polega.

Ale z drugiej strony, taki nalot nalot na szybach, glony,bakterioplankton czesto okazuje sie byc dobrym uzupelnieniem codziennej diety w naszym akwarium. Czyszczenie szyb to nic innego jak karmienie wiec ja bym sie tak nie stresowal.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.