Skocz do zawartości
TMK

i co z tym odpienianiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe, żeby odpieniacz nie miał nic do odpieniania po włożeniu dwutygodniowej skały do baniaka? Mam odpieniacz

30-ruwal.jpg

Dzisiaj 3 dzień, a on działa jak tu (filmik avi) http://www.ilustracje-wektorowe.pl/avi-odpieniacz.htm

ma zawór na wypływie, ale jest maksymalnie odkręcony,bo inaczej woda przelewa się kubkiem.

Jakieś sugestie? odpieniacz musi zaskoczyć? Jest do d... czy tylko źle ustawiony?

A moze ja PANIKUJĘ :):bump1


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykręć trochę zawór, bo masz za niski poziom wody w odpieniaczu, a poza tym jakoś mało powietrza i bąbelki chyba kiepskiej jakości, ta pompa jest na igle?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niski poziom? ?? Może masz racje, ale jak przykręcę to woda wylewa mi się górą. A poziom jest jakieś 3 cm poniżej kubka.

tak wirnik jest igiełkowy.

30-odp-31.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy zwezka jest czysta ...chodzi mi o ten kawałek gdzie wkładasz rurke podajacą powietrze do igły ..umnie tak sie dzieje jak sie zapcha ...Przestaje pienic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdź wejście powietrza do zwężki. I jak się da to skróć wężyk doprowadzający powietrze do pompy. To wygląda na za małą ilość powietrza. No i chyba woda trochę za nisko ale to krok następny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze !cos tego powietrza na igłe stanowczo mało podaje...Tam w srodku powinno Buzować a na twojej fotce tego nie ma ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwężka jest czysta, ale może rurka dla powietrza za długa? Ma to znaczenie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a asprawdz sam wężyk ??..moze tam jest babol .Jak dla mnie długość wężyka nie ma znaczenia ....Ludzie za bolkon wystawiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałem o długości wężyka - ma to znaczenie. Ma też znaczenie jego średnica. Nie pytajcie mnie dlaczego, nie jestem fizykiem.

Mam jedną pompę (Eihem), która daje różne ilości powietrza w zależności od tego, w którą stronę kręci się wirnik. Trzeba był kilka razy włączyć i wyłączyć żeby załapała. Myślałem, że to czary ale to prawda. Przyczyn tego zjawiska jeszcze nie zbadałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja..ale ja tez za krutki jestem w tym temacie..Ale problem jest..za mało powietrza idzie do odpieniacza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie czy takie niedziałanie odpieniacza zaszkodzi dojrzewaniu. Chciałabym aby zaskoczył, nie musi działać super,ale chyba powinien już coś odpieniać?

Może powinien stać wyżej? Jak jest regulacja wypływu zaworem to nie ma znaczenia zanurzenie odpieniacza? a pompy?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinien. Prawie na pewno powinno się odpieniać na początku. Co tu dużo pisać, musi się opieniać :) bo w takiej skale to sporo organizmów wciąż się rozkłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głębokość zanurzenia pompy też ma znaczenie. Im mniej wody nad pompą tym daje więcej powietrza. Możesz spróbować ale w tym wypadku to chyba o coś innego chodzi.

Jaka to pompa? Jeśli AM PH2000 to wszystko z nią ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jeszce ...Jak masz koniec węzyka doprowadzajacego powietrze do igły...a zatkasz go to powinienen ponieśc sie słup wody w lejku...i wywalac wode na maxa ..Jak nie to moze wirnik masz uszkodzony ..Albo za niski poziom wody w odpieniaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie jest zła. Wytrzymała, umiarkowanie głośna i umiarkowanie prądożerna. Tylko nie do wszystkiego się nadaje z oryginalnym wirnikiem.

No ale jeszcze nie wiemy jaka tam jest pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235147 rs :

Pewnie, że nie jest zła. Wytrzymała, umiarkowanie głośna i umiarkowanie prądożerna. Tylko nie do wszystkiego się nadaje z oryginalnym wirnikiem.

No ale jeszcze nie wiemy jaka tam jest pompa.

Na fotce widac koszyk z przodu pompy wiec to AM a taką piane to poznam bo się napatrzyłem juz jej dosć w swoim :cursin

ph.jpg


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ale PH2500 jest podobna.

:)

Ja też kiedyś powymyślałem mnóstwo nowych przekleństw dzięki PH2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa dni AM nie chciała mi pienic

A dałem taką pompe tylko ze MJ-1100 z wirnikiem z biobala made in hand thcskiba i po 20 minutach piana jak się patrzy :)

nw_impeller_810.jpg


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I musiałeś cały czas patrzeć na odpieniacz żeby pienił?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa to aquamedic oceanrunner 2000 z wirnikiem igłowym. Ok podwyższyłam pompę i poziom wody w odpieniaczu.Wygląda tak

no i czekam co będzie dalej. Z tą pompa to też były przejscia. Maiałam w 30 litrach odpieniacz Biostar Flotor. Padła mi mompa i kupiłam tę. po podłaczeniu było to samo co teraz(tylko z Flotorem). Jakoś nie mogłam jej ustawić ,a zajmowała 1/3 powierzchni. Odesłałam do aquamedica , przysłali z powrotem z uszczelnioną taśną teflonową nakretka i tyle. podobno działa. Ale nie wkładałam jej juz do małego akwarium. no i ...

a moze odpieniacz jest do d...:) ?

Kupię kolejną pompę i znowu będzie to samo :) . Kupno następnego odpieniacza to i kasa i czas... a skała moknie30-2010-odp.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Ta pompa jest przeznaczona do małego Biostara więc tutaj tak działa. Albo swój odpieniacz polubisz albo wymienisz pompę albo ją przerobisz np. według podpowiedzi Nemezis.

IMHO innego wyjścia nie ma. Zacząłbym od prób stuningowania pompy albo wymiany na model mocniejszy. Sprawdzę czy nie mam jakiejś 2500 to mógłbym pożyczyć do testów.

No ale twoje akwarium jest dość duże (ok. 300l?) i nie jestem pewien czy na początku taka PH2000, nawet z innym wirnikiem, to pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK pogadaj z thcskiba czy sie da przerobic w tej pompie AM wirnik a jak nie to kupic dobrą pompe bo ten odpieniacz co masz nie jest zły


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiedyś dośc duży odpieniacz na PH200 ale musiałem zastosować rurę w kubku o dość małej średnicy żeby to jakoś się spieniało. Generalnie nie był to stabilny układ - albo przelewał po karmieniu albo nieoczekiwanie poziom wody opadał więc porzuciłem próby z tą pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.