Skocz do zawartości
dark.f

Witam :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule witam wszystkich, aquamaniakow jak mozan tak powiedziec :Satisfied. Jestem nowy wiec na poczatku trza sie bylo przywitac , a teraz mam pare pytan bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi.

I moje pytanie, przegladalem juz sporo stron jak rowniez tematy na tym forum ale co mnie najbardziej interesuje to odpieniacz, i od tych wszystkich wypowiedzi mnie az glowa boli, chce zalozyc akwarium rafowe mam juz baniak 100x40x40 czyli 160l , a chcialbym zrobic wlasnorecznie odpieniacz do niego na stronie pana Jana Fitasa troche sie dowiedzialem ale co mnie nurtuje to to jaka ma byc srednica wewnetrzna komory zewnetrznej bo z tych moich wyliczen wynika ze komora reakcyjna ma miec srednice 3 cale,(chce zrobic skimmer zewnetrzny na 200l zbiornik) ale zupelnie nie mam pojecia jaka ma byc srednica zewnetrznej tuby tzw. przezemnie obodowy czy dwa razy tyle co srednica komory reakcyjnej czyli 6 cali czy nie ma to znaczenia , i jaka powinna byc wysokosc by wszystko dzialalo wlasciwie . Prosze o odpowiedz i pozdrawiam.


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum...

czy na stronie Janka Fitasa...przeczytales temat o projektowaniu odpieniaczy???.....i zastanow sie czy gra warta swieczki z robieniem samodzielnie odpieniacza do Twojego baniaka....

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego forumowicza!

Dark.f pierwsza moja sugestia-daj sobie spokój z własnoręcznym robieniem odpieniacza i zajmij się np. robieniem hqi.Jest to naprawde zbyt mały baniak, aby kombinować, zwłaszcza, że odpieniacze do Twego litrażu są tanie jak barszcz.Zapraszam na stronę www.um-um.pl

Szkoda czasu i fatygi

Pozdrawiam i życzę sukcesów:D


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dark.f

Jesli masz juz zgromadzone czesci do zrobienia odpieniacz to rob. Ale jesli dopiero sie bedziesz zabieral to moze pomysl o Beast 400.

Z tego co czytam to sa na jego temat raczej pozytywne opinie.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wiesz czego sie podejmujesz?? To serce morszczyzny !! Zrób to i tamto ale odpieniacz ? -Taki najprostrzy kup gotowy .Na początek nie radzę!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@piona

- odpieniacz "To serce morszczyzny !!"

ja bym dodał jeszcze:

- lampa HQI "To oczy morszzczyzny"

- filtracja "To grube jelito morszczyzny"

- żywa skała "To nerki morszczyzny"

:Satisfied

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piona :Satisfied

znaczek "@" piszemy zwyczajowo na forach dyskusyjnych przed nazwiskiem delikwenta zaznaczajac w ten sposob, ze ponizsza czesc wypowiedzi jest skierowana do niego. Czyli po polsku: zamiast pisac "do Piony" piszemy

"@ Piona". Niezaprzeczalna zaleta takiej formy jest to, ze oszczedzamy jedna litere :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@@@:Satisfied AquaManiac, dzięki za wyręczenie w odpowiedzi :D

@ ? piona , było minęło nawet o tym nie pomyślałem, na sympozjum jak się spotkamy postawisz mi loda - o sorry piwo :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona coś ty słabe nerwy masz - powinienneś zmienić nicka na "pieniacz" :Satisfied


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

@piona

- odpieniacz "To serce morszczyzny !!"

ja bym dodał jeszcze:

- lampa HQI "To oczy morszzczyzny"

- filtracja "To grube jelito morszczyzny"

- żywa skała "To nerki morszczyzny"

:Satisfied

Pozdrawiam Roman

Roman bardzo ladnie to ujeles :) a piona poprostu niezrozumial bo za malo ma wiedzy i pomyslal ze sie wysmiewasz z pracy jego narzadow wewnetrznych :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac dalej Pione i Romana bylem zszokowany :Satisfied:)

No bo tak , czytajcie sami , Roman zasugerowal Pionie loda a nastepnie pujscie na piwo :)

"@ ? piona , było minęło nawet o tym nie pomyślałem, na sympozjum jak się spotkamy postawisz mi loda - o sorry piwo

Pozdrawiam Roman "

Piona pod wrazeniem chwili odpowiedzial krotko ;:) :)

" Zabiore cie w takie miejsce że nie bedziesz chciał wyjsc "

I tam pewnie Romanowi postawi loda ....?????? ... :D czy ja to aby dobrze wszystko zrozumialem panowie ..?:D :D:D

(Oczywiscie potraktowac to wsyzstko nalezy jako zart :D;)

pozdr...

Ps; A tak na boku to powiedzcie gdzei macie te swoje miejsca z ktorych nie chce sie az wylazic..? :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie narobilo hehe....

no to chyba jednak kupie sobie po namowach ten odpieniacz i odpuszcze sobie robote choc szkoda mialbym co grzebac :Satisfied. Cholerka juz mi sie marzy wiekrzy zbiornik tak z 400l ale zebym wiedzial to nie kupowal bym tak malego, bo plany mialem na slodkowodny baniak

ale jaz zobaczylem takie cuda !!! to zem sie przezucil na morszczyzne :) zonka jeszcze nic nie wie ze jeszcze jednego nie zalozylem a juz chce wiekrzy :D bo by mnie chyba zabila i tak ja ledwo ublagalem bo teraz to sporo bedzie wydatkow dziecko sie niedlugo urodzi i jeszcze mi sie baniak zamazyl echhh.... ale przynajmniej malego bede nakrecal na akwarystyke co 2 glowy to nie jedna nie ... :)


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos go slabo nakrecasz hehe... moze pozniej sie wezmie w garsc i Cie wezmie z zaskoczenia :Satisfied


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... a tak swoja droga to mam pytanie nie chce wiercic zadnych dziur a i kubelek przelewowy mi sie nie usmiecha, czy da rade jakos polaczyc 1 pompe zamiast 2 tak by przelew pracowaal na jednej do sumpa no chyba ze macie inne rozwiazania zastanawiam sie tez nad wielkoscia sumpa i jakie pompy zastosowac najlepiej bo aqwa male jest niestety 160l to az za male bym powiedzial :Satisfied


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak!!.Mam topora zakoponego w ziemi z Romanem i niech tak bedzie:yes Mysle że smk- ma rację mósze sie bardziej wyluzować i to wszysko :Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasz rade :Satisfied , mnie juz to przeszlo , to taka faza przejsciowa :) kazdy przez to musi przejsc :) hehe

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.