Skocz do zawartości
dark.f

Witam :)

Rekomendowane odpowiedzi

Swirlej - nic dziwnego ze mały nie chce podchodzić do akwa jak ma traumatyczne przeżycia z tym związane :Satisfied Pewnie jak był mały i zobaczyłeś go przy akwa to spadałeś na niego jak jastrząb z krzykiem "Zostaw akwarium TATUSIA!!!" hehe i teraz biedaczyna wie podświadomie że akwarium = ochrzan.

Z drugiej strony nie można cię winić bo mnie dziś zimny pot oblał jak wpadła do biura mama z 2 dzieci tak gdzieś 3 i 5 lat które zaczęły napierdzielać w szybe akwa i wieszać się na akwarium wrzeszcząć "NEMO WYCHODZ!!!". Myślałem że zemdleje na miejscu a mamusia nawet nie zareagowała. Opieprzać klienta na wejściu to nie bardzo a rafki też bym nie chciał stracić i ostatnimi siłami na dygoczących nogach podszedłem do dzieci i zaczęłem tłumaczyć że to są krabiki, tamto krewetki itp. i co drugie zdanie wtykałem że nie wolno rybek straszyć bo umrą. Poskutkowało. Ale następnym razem nie wiem czy przeżyje atak takich bachorów.

MASAKRA


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes opanowany, ja bym chyba odzalowal jednego klienta i cala ekipe wyeksmitowal z drzwi w trybie pilnym jakby mi sie jakis gowniarz na akwarium wieszal i napierdzielal w szybe :Satisfied(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac - o mały włos tak bym zrobił.

Ale w bojach zaprawiłem się dzień wcześniej, kiedy to na dzien dobry o 10:00 dzieciak stojąc w moim biurze... zeszczał się w spodnie. Miał ze 7 lat więc coś z nim było nie tak chyba a mamusia powiedziała tylko "ojej" i zostawiła nas z obeszczaną wykładziną.

Ze 2h potem wpadła rodzinka z takim bachorem co to wszystko rozpierdzielał - normalnie szarpał za moinitory i rozwalał wszystkie katalogi a rodzice NIC!!! Dopiero gdy ich przestałem słuchać bo obserwowałem jak ten tajfun powoli sunie w kierunku akwa to zareagowali (nie wiele do pomogło bo zamiast dać mu wp***dol to powiedzieli łagodnie "kubusiu uspokuj się, proszę"

Na sam koniec wpadła mama z 2 bachorów co to zaczęły skakać w buciorach po moich pięknych fotelach - i tez zero reakcji ze strony rodziców.

To jest po prostu niesłychane. Co oni te dzieci amfetaminą karmią czy co?! Rozumiem że dzieci to małe wcielone diabełki w domu ale wszystkie dzieci znajomych potrafią się zachować w miejscach publicznych. A w razie czego reakcja ze strony rodziców jest szybka i stanowcza ale łagodna. Więc to rozumiem pod pojęciem "bezstresowe wychowanie" a nie brak wpajania w dzieci podstawowych zasad dobrego wychowania i pozawlanie im na wszystko jak w buszu.

I nie myślcie że jestem starym stetryczałym dziadem i mi po prostu małe dzieci nie pasują - mam 27lat i pamiętam jeszcze sam jakim ja byłem dzieckiem i moja siostra, a teraz widze jak moi najbliżsi znajomi wychowują swoje dzieci i nie ma czegoś takiego.

Po prostu jak rodzice są burakami to i po dzieciach nie ma się spodziewać niczego lepszego - no bo od kogo mają się uczyć?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzan sie z AquaManiac ,ja jestem stanowczy jesli chodzi o moje akwarium.Odrazu bije po rekach:-)

Przewaznie znajomi próbuja kosztowac wode wkładajac palca do wody!!!


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk

Ale zrobiłeś wykład:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zupełnie sie z Toba zgadzam:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Swirlej - nic dziwnego ze mały nie chce podchodzić do akwa jak ma traumatyczne przeżycia z tym związane :Satisfied Pewnie jak był mały i zobaczyłeś go przy akwa to spadałeś na niego jak jastrząb z krzykiem "Zostaw akwarium TATUSIA!!!" hehe i teraz biedaczyna wie podświadomie że akwarium = ochrzan.

Z drugiej strony nie można cię winić bo mnie dziś zimny pot oblał jak wpadła do biura mama z 2 dzieci tak gdzieś 3 i 5 lat które zaczęły napierdzielać w szybe akwa i wieszać się na akwarium wrzeszcząć "NEMO WYCHODZ!!!". Myślałem że zemdleje na miejscu a mamusia nawet nie zareagowała. Opieprzać klienta na wejściu to nie bardzo a rafki też bym nie chciał stracić i ostatnimi siłami na dygoczących nogach podszedłem do dzieci i zaczęłem tłumaczyć że to są krabiki, tamto krewetki itp. i co drugie zdanie wtykałem że nie wolno rybek straszyć bo umrą. Poskutkowało. Ale następnym razem nie wiem czy przeżyje atak takich bachorów.

MASAKRA

I tutaj z mala roznica bo ja grzecznie swojemu synowi od malego tlumaczylem i w zyciu ode mnie niedostal ani go nie nakrzyczalem nigdy poniewaz od malego go wychowuje :)

Nie dotyka akwarium poniewaz ma inne zainteresowania :] to wszystko :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techmex - musiałem się gdzieś odreagować - na forum jak znalazł :Satisfied

no bo kto mnie zrozumie jakie katysze przeżywałem gdy dzieciaki napierdzielały w akwarium, jak nie inny morszczak :) hehe

Swirlej - No mam nadzieje że twoj junior jest grzecznym i dobrze wychowanym dzieckiem - bo bo tym co przeszedłem przez te ostatnie 2 dni przemknęła mi myśl o sterylizacji (żarcik oczywiście bo mam już nawet wybrane imiona dla 2 dzieci :) )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to - krewetka modliszkowa?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Tak


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowanie trwało pół roku


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dzisaj uwieńczone sukcesem:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super a co z nią zrobisz? Może odkupie ją i będe nią szczuł nieznośnych klientów hehe - żartuje.

Mam już morderczą langustę i cały dzień jedzącego glony mitrax craba w 12L - lepsze duo niż najpiękniejsza kreweta modliszkowa (a te potrafią być piękne) ale szczerze to nie wiem kto by w tym akwarium przeżył dłużej modliszka czy moje mordercze duo :Satisfied


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie"lepsze duo niż najpiękniejsza kreweta modliszkowa"Koszmar załatwiła mi dwie rybki:(

A ja nie wiedziałem jak to sie stało ,Teraz juz wiem.Drugi problem to rozgwiazda która obgryza korale :-(


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pod górke:-(


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" A miało byc tak pieknie:-)"


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za rozgwiazda taka wredna?

(masz opcje "edytuj" w postach - oszczędza miejsce jak dajesz jeden po drugim :Satisfied )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac ja jaka mała było wszystko Ok.Karmiona regularie szybko wyrosła i zaczeła sie interesowac koralami ,upodobała sobie grzybowience:-(przez noz potrafiła wszamać mała kolonie:(

WIec chetnie oddam w dobre rece:-)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coniektorzy takie potwory jak modliszki, wlochate kraby i inne paskudztwa eksmituja do sumpa - obserwacja tych "mniej lubianych" tez (podobno) jest dosc interesujaca a tam nikomu nie wadza.

@Smk

to "bezstresowe" wychowanie w Polsce dopiero zaczyna przynosic takie super efekty, wierz mi, bedzie jeszcze gorzej - Niemcy "bezstresowo" wychowyja juz dluzej i pierwsze pokolenia takich wychuchanych bachorow wlasnie zaczynaja mordowac rodzicow i dziadkow.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom - pieknie to mnie pocieszyłeś :Satisfied


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom

Ja swoja rozgwiazde umiesciłem pod akwarium :Satisfied


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk ty piszesz ze dzieci twoich znajomych tak sie nie zachowuja. Wez pod uwage to ze studiowales wiec zapewne twoi znajomi tez sa na poziomie i potrafia sie zachowac z klasa w takich sytuacjach. Przecietny obywatel to jednak..............

@Wildtom oj tak tak, wychowywane bezstresowo bachory... Nasz znajoma walczy wlasnie ze swoja corka wychowywana "bezstresowo", wizyty u psychologa nie daja efektow....

dziwni ci Niemcy: dzieci karac nie wolno ale juz Chinczykom czy Saddamowi sprzedawac bron to wolno....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja w sumie mlody szczaw jestem, w wieku Smk, wychowywany w Polsce bylem, w skore tez czasem dostalem, korona mi z dyńki przez to nie spadla, ale jak widze niemieckie dzieci, ktore dorastaja w luksusie, maja tylek pelen wszystkiego co chca, NIC z tego co rodzice im daja nie szanuja i w wieku 12 lat juz potrzebuja pomocy psychologa bo maja traumy i zalamania nerwowe bo w szkole pale dostaly albo ulubiony boyband sie rozpadl, to zastanawiam sie do czego ten swiat zmierza (i czy sam chce w takim srodowisku dziecko wychowywac...).


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiete słowa

"Jak sam nie zapracujesz to nigdy nie bedziesz szanował"


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.