Skocz do zawartości
dark.f

Witam :)

Rekomendowane odpowiedzi

Znam sporo osób które dorostały w luksusie a teraz chodza do psychologów bo nie potrafia sie odnalesc w rzeczywistym świecie.


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no ja niewiele starszy :Satisfied A dziecko zapisze sie do jakies porzadnej polskiej albo katolickiej szkoly :) Nie zartuje, katolickie szkoly maja bardzo dobra reputacje, poziom tam wysoki i rozrabiac za bardzo nie mozna :)

Pisze "katolickiej" bo mieszkamy w katolickim landzie.

@wszyscy: SORRY ZA POTEZNY OFF-TOPIC :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą kobietke w domu -11 lat na rane przyłożyć .Słowo bachory nie są tolerowane przezemnie!!!!!! Jak ktoś tak mówi to jest z nim coś nie tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona ty sie znowu pienisz :Satisfied Tu przeciez nie chodzi o twoja corke tylko o rozpieszczone bachory :D Sa dzieci i bachory, niestety, stwierdzilismy z Tomem ze w Niemczech jakby wiecej tych drugich i tyle, nie mam nic przeciwko dzieciom, sam sie przymierzam powoli, i Tom pewnie tez nie ma.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nazywanie np. rozpieszczonego dzieciaka wrzeszczacego i kopiacego swoja matke "bachorem" oznacza ze cos jest nietak ze mna - to rzeczywiscie jest cos ze mna nie tak :Satisfied.

BTW post faktycznie lekko offtopikowal od glownego nurtu :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w takim razie do mnie, bedziesz mogl sobie te lipe obejrzec z bliska :Satisfied Tu sie przyznam ze gdyby nie motywacja finansowa to by mnie tutaj juz chyba nie bylo.

Wszystko mozna o Niemczech/Niemcach napisac ale nie to, ze sie ludziom zyje tutaj zle. Chodz ostatnio pod rzadami komuchow coraz gorzej...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona - bo są dzieci i bachory. Chwała za to że masz dziecko. Te które do mnie trafiły przez ostatnie dwa dni to łagodnie określając bachory

aquamaniac - mam znajomych po studiach jak i po zawodówkach ale żadne z ich dzieci przy obcych nie zachowuje się jak dzikus z buszu (fakt że w domu przy swoich i znajomych to potrafią się uwolnić ale to normalne hehe dziecko musi gdzieś się troche wyszaleć)

A co do rozpuszczonych dzieciaków przez kasę - to nie jest tak do końca. Mi nigdy nic nie brakowało i rodzice nawet powiedziałbym, mnie rozpuszczali więc dzieciństwo miałem złote. Ale w odróżnieniu od dzisiejszych częstych przypadków nie byłem puszczony samopas z gotówką w łapach (jak to często dziś zapracowani rodzice robią) i wyszedłem na bardzo porządnych ludzi (a przynajmniej mam taką nadzieje).

Faktem jest że gdy byłem na studiach to rodzice zakręcali powoli kurek z kasą i musiałem sam kombinować. A to co dziś mam zarobiłem sam sobie i bez pomocy rodziców ani ich pieniędzy (no może ze wsparciem duchowym).

I tak też zamierzam wychować swoje dzieci - dać im wszystko co będę mógł i dobry start w życiu ale nie upośledzić i uzależnić. Mam nadzieje że mi się to uda gdy już te dzieci będę miał.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary olewam germany mój dziad walczył za KRAJ A NIE za kase CO ty mi pokarzesz czego ja nie widziałem ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

techmex - musiałem się gdzieś odreagować - na forum jak znalazł :Satisfied

no bo kto mnie zrozumie jakie katysze przeżywałem gdy dzieciaki napierdzielały w akwarium, jak nie inny morszczak :) hehe

Swirlej - No mam nadzieje że twoj junior jest grzecznym i dobrze wychowanym dzieckiem - bo bo tym co przeszedłem przez te ostatnie 2 dni przemknęła mi myśl o sterylizacji (żarcik oczywiście bo mam już nawet wybrane imiona dla 2 dzieci :) )

Wystarczy popatrzec na niego i widac co to za dziecko :D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodzony Aniołek:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona

po pierwsze: nie zrozumiales mnie, ja Ci nie chce pokazywac czegos czego nie widziales. Ja moglbym Ci chetnie pokazac ze twierdzac, ze w Niemczech jest kiepsko nie masz po prostu racji bo standart zycia jest o niebo wyzszy niz w Polsce i to jest fakt. Jak nie wierzysz to przyjedz.

po drugie: moj dziadek tez wlaczyl z Niemcami a potem z Ruskimi.

po trzecie: II wojna skonczyla sie 60 lat temu i wiekszosc tych ktorzy zrobili nam ( a wlasciwie wcale nie nam tylko naszym przodkom) krzywde juz nie zyje i nie ma sie co pieklic tylko trzeba zaakceptowac swoich sasiadow. Ja nie chce zyc w domu, gdzie sasiedzi sa skloceni ze soba o to co stalo sie 60 lat temu.

EOT i dobranoc


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncz Wasc, wstydu oszczedz.

Nic nie zrozumiales Wasc, mowilem o roznicach w standarcie zycia W NIEMCZECH a W POLSCE a nie co Ty sobie jestes w stanie kupic. A jesli twierdzisz ze u nas jest wyzszy to nie wiesz na jakim swiecie zyjesz. Poza tym bierzesz wszystko personalnie: jak rozmawiamy o bachorach to sie rzucasz jakbysmy mowili o twojej corce, jak pisze ze w Niemczech jest GENERALNIE wyzszy standard zycia to krzyczysz, ze u Ciebie jest wysoki.

Koniec tematu, szkoda forum zasmiecac na takie bezcelowe dyskusje ponizej poziomu, a u mnie osobiscie masz PLONKA.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirley ladnego dzieciaka zmajstrowales! Zeby Ci tak budowa baniakow wychodzila jak robienie dzieci to by pielgrzymki jezdzily z Polski ogladac twoj baniak :Satisfied


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie pionie odreagowac :Satisfied samo wejscie na to kolorowe forum i zobaczenie niektorych baniakow przyprawia o schize :) .. nie pamietacie jaki ja bylem ....?:) hyhy , musi z siebie chlopak wyrzucic co mu lezy na sercu i bedzie okey ;)patrzac na pione , widze siebie jaki bylem durny :D:D:D:D:D:

a on moze byc (jest) napewno calkiem spoko gosciu , zazwyczaj tak jest :D

Takze Panie Piona :D oszczedz sobie Pan nerwow i innym , tutaj przychodza w wiekszosci naprawde fajni ludzie , o czym sie sam przekonalem i niepotrzebnie takim kosztem jak wlasnie tutaj to omowilismy ...:D

I kiedys to napewno zrozumiesz ze akwarysta jako jednostka jest malo warty i wogole nie postepowy :D i do nieczgo niedojdzie , tutaj tez sa ludzie zapewniam Cie i wiedza to czego my nie wiemy i dobrze jest tez ich chociazby posluchac , nawet jezeli nie maja racji , to zawsze cos nawet z takiego posta mozna wyciagnac, co tez moze byc bardzo przydatne nawet tego nie wiesz !

Jezeli mnie choc troche teraz zrozumiales , a napewno sie nad tym zastanowisz .... to zapewniam Cie ze jak nie teraz to za jakis czas to zrozumiesz , ze na tym forum niema glupich postow z wyjatkiem tych ktore wprowadzaja niepotrzebna burze ...to tylko strata czasu , bo za ten czas moglibysmy sie skupic naprzykald nad budowa mojego DownDrafta , ktora rozpoczelem wlasnie wczoraj :D

I zanim sie popali wszystkie mosty i na koniec sieknie baranka o sciane wolajac dlaczego ja to zrobilem....?:D to radze pomyslec i sie dobrze zastanowic ( przede wszystkim dume na bok odstawic)..sam niepotrzebnie sporo popsulem ...:) ale moze jeszcze kiedys ....

Bylem wczesniej na niemieckim forum gdzie ludzie skakali sobie z zazdrosci jeden drugiemu do gardla , myslalem ze tak jest wszedzie poprostu , ale sie mylilem , to forum jest najlepsze na jakie kiedykolwiek moglem trafic , i naprawde Piona tutaj siedza ludzie gotowi jeden drugiemu pomagac ...BA ! potrafia nawet do mnie wyslac potrzebne mi czesci do budowy sprzetu , ja staram sie tez dla innych zrobic to o co prosza ...czy to nie jest piekne , jak jeden drugiemu pomaga i jest uczciwy przy tym ..?

Co chcesz tutaj zaprowadzic ....? nie lej wiecej kwasu ! usiac i pomysl po co to robisz ..? zle Ci tutaj z ludzmi ? nie bierz przykladu z moich debilnych postow chlopie :) zebys nie musial..... ;)

pozdrawiam wszystkich serdecznie :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASZ racje -od dzis nie czepiam sie do nikogo i o nic!! Bo mi sie tu bodoba:yes,i w sumie wszyscy są ok. Jutro kupuje jakis fajny aparat i dodam pare fotek z tego co zrobiłem w akwa 400 l-POZDRAWIAM AguaManiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie w końcu pogadali:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapanowała radość jak za czasów komuny hipisowskiej - love, peace & LSD :Satisfied

Dobra panowie ale post był o czym innym. Nowy morszczak Dark.F się ładnie przywitał (i przy okazji wpadł w oko cyklonu hehe) i chciał pare porad, tak więc:

1. spokojnie z tym DIY (do it yourselve - tak na wszelki wypadek pisze boś nowy) przy skimmerku - oj jeszcze się narobisz przy akwarium tego DIY :D

2. tak to jest ze apetyt rośnie w miare jedzenia i 160L na długo ci nie wystarczy ale może to i lepiej bo skoro juniora sobie sprawiłeś (lub juniorke) to zawsze to mniej roboty i więcej kasy w portfelu z akwa 160L

Jak masz jakies pytanka to zapraszamy i postaramy się pomóc - w końcu to twoj post :D (pomijając te ostatnie 4 strony) :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.