Skocz do zawartości
Amnor

Jaki aparat?

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie Natan ja jestem w szoku co potrafi Sony ALfa i wiem, że gdybym kiedyś miał kupić w miarę tanią lustrzankę to wybiorę Sony Alfa :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale Natan ma chyba niezla praktyke i zeby dojsc do takich fotek to trzeba sie niezle napocic :) ja wlsanie jestem na etapie poaczatkowym, mam A100 kupilkem pierscienie macro, ale obiektyw straszenie traci na jasnosci :/, wiec patrzac na fotki Natana wracam do stockowego obiektywu no i bede probowal cos z niego wycisnac :D. Natan moglbys podac na jakich opcjach robisz fotki ?

malin


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wracajac do wyboru i zakupu lustrzanki:lepiej wybrac ta z wbudowana juz lampa blyskowa czy jak?

Jestem poczatkujacym w tej dziedzinie i wszelkie opinie na + i - sa mile widziane:baby

Mam nie tylko zamiar robic zdjecia "w" baniku ale rowniez "codzienne", w kazdej sytaucji.:)

Powiem szczerze, ze od jakiegos czasu "zabieram" sie z zakupem Sony A330.

Jak duze znaczenie, ulatwienie czy moze trudnosci "robi" brak lampy blyskowej?

Chyba normalne-przyzwoite zdjecia da sie zrobic tez bez lampy w kazdej sytuacji?:waving

Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze zawsze mozna dokupic lampe ale to znowu dodatkowy koszt:help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką lustrzankę bez wbudowanej lampy chcesz kupić? Chyba ciut ciężko taką znaleźć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciapek,

to czy będziesz potrzebował dodatkowej lampy zależy od tego gdzie i co focisz, ale na 99% będziesz potrzebował dobrej lampy na zdjecia w kosciołach/salach bankietowych, wbudowanymi pofocisz w średnich warunkach oświetlonych ale jeśli będziesz chciał uzyskać coś wiecej niż tylko oświetlenie fotografowanego obiektu to dodatkowa lampa jest niezbędna...

P.S. Też nie widziałem cyfrowego lustra bez lampy... ale nie mam obecnie rozeznania w nowościach :)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego zacząć...

Skąd masz informację, że A330 nie ma wbudowanej lampy? W ogóle trudno mi sobie wyobrazić takie posunięcie jakiegokolwiek producenta. To byłaby marketingowa porażka bo coraz więcej mało zaawansowanych fotografów sięga po lustra a oni wbudowanej używają częściej niż ci bardziej pro. Poza tym na zdjęciach wyraźnie jest zaznaczona klapka lampy a w niektórych opisach jest podawana jej charakterystyka. Można zatem podejrzewać, że A330 ma wbudowaną lampę.

Z drugiej strony z lampą wbudowaną robi się zdjęcia... najgorsze. Oświetlenie nienaturalne z prześwietlonym pierwszym planem. Najlepiej jest wykorzystać oświetlenie naturalne (zastane) albo skorzystać z lampy zewnętrznej, którą zwykle można sterować zarówno jeśli chodzi o siłę jak i kierunek błysku co pozwala np. na odbicie światła od ściany albo sufitu.

A na pytanie czy się da można odpowiedzieć, że tak ale nie zawsze fotka cię zadowoli. Może się okazać, że zbyt długi czas naświetlania spowoduje np. poruszenia.

Znalazłem np. tu:

http://optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=62&aparat=920&pix=0&zoom=0&typ=l&szukaj=Wyszukaj&sort=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie.

Lampa wbudowana jest w cenie aparatu. Zewnętrzna to najmarniej 700 zł. Lampa nawet w jasne dni się przydaje, gdy np. osoba fotografowana stoi w ten sposób, że jej twarz jest w ciemna a tło jasne tzn. robimy lekko pod słońce. Wówczas lampą doświetlamy twarz niwelując duży kontrast.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zapomniałem wspomnieć o portretach na tle zachodzącego słońca nad morzem :D Tam lampa jest nieodzowna. No ale słabiuśkie cuś są te lampki wbudowane. Ta w A330 ma liczbę przew. 10. To raczej cienko. Wiem, bo w moim K200 jest 13 i zasięg ma niewielki. Dlatego myślę, że nawet kiepska zewnętrzna będzie lepsza niż wbudowana. Tylko nie Tumax czy tak jakoś - ma okropne opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wysokie Canony i Nikony nie mają lamp wbudowanych. Tzn. na pewno ale nie wiem które. Chyba te jednocyfrowe :)

ale one są kierowane do specyficznego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Morszczaków,

Mam małą propozycję, może uzupełnimi nasze informacje na temat akwariów o info jakich aparatów, obiektywów, filtrów itd używamy do robienia zdjęć naszych podopiecznych. Co wy na to?

Pozdrawiam

Karol


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po wielu dniach przeglądania netu, czytania opinii, uwzględniania Waszych porad i łamania sobie głowy nad tym komu wierzyć :), w końcu padło na Panasonic LUMIX FZ38.

Doszedłem do wniosku, że ponieważ fotograf ze mnie żaden, to zakup lustrzanki - która jakby nie było wymaga jakichś tam umiejętności i wiedzy - mija się z celem. W końcu nie chodzi o to żeby mieć dobry sprzęt, tylko o to żeby potrafić go wykorzystać... chyba?

W każdym razie jeśli ktoś zna jakieś powody, dla których nie powinienem jednak kupować tego aparatu, to niech powie teraz, albo zamilknie na wieki. :D

BIGBLUE

W sumie dobry pomysł. Mogłoby to pomóc dokonać wyboru aparatu takim laikom jak ja. Tylko, że tak czy tak, to nie sam aparat pstryka fotki. :D


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tego typu aparaty jak ten Panasonic to bezsensowny wybór... Bo albo chcę mieć mały poręczny kompakt który mieści mi się w kieszeni i mogę nim rzucać i kupuję taką cyfrówkę, albo skoro mam już nosić taką cegłę to kupuję lustrzankę która mi daje o wiele większe możliwości... Jak to się mówi jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego dlatego ja kompaktom z dużym obiektywem mówię stanowcze NIE. Tym bardziej, że za te pieniądze kupisz Sony Alpha, ale co kto lubi :D Miałem okazję pocykać fotki Alpha 100 niestety nie baniaka, ale i tak jestem zachwycony za te pieniądze lustrzanka i na stockowym obiektywie tak przyzwoite fotki, że wiem, że bym kupił taki sprzęcik gdybym inwestował w aparat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem: brak szerokiego kąta.

Wada dość poważna, znaczna część kupujących zwraca uwagę na zooom, który tak na serio jest mało potrzebny. Ogniskowe pow 200, to może 5% zdjęć. Szeroki kąt natomiast wykorzystasz chociażby siedząc przy stole i fotografując kogoś na przeciwko.

Według fotopolis ten aparat ma ogniskową 27-486. Proponowałbym poszukać czegoś co zaczyna się od mniej niż 20.

W górach to 17 wydaje mi się mało :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo 27-486? b ciemno to widzę, zwłaszcza że jedyny zum jaki posiadam to 10-20 reszta to stałki.

Jak już wcześniej pisałem zestaw do foto akwarystycznych musi być jasny i szybki. Takie zumy w kompaktach są z reguły bardzo ciemne już na najszerszym kącie, a co dopiero na 486mm, chyba ,że sie mylę i to jest jakiś cud techniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa obiektywu 4.8 - 86.4 mm (ekwiwalent: 27-486mm dla filmu 35 mm)= Zoom optyczny na poziomie 18x... to może być zaletą, zależy jak często te zoomy wykorzystujesz (tak jak dla thomash666 tak i dla mnie najważniejszy jest szeroki kąt :))...

ale taki obiektyw to bardzo duży KOMPROMIS konstrukcyjny - zdjecia na pewną nie są idealne = optyki nie oszukasz!!!

ciemny w tele?? f4.4 = nie jest źle :D...ciemny na szerokim kącie? f2.8 = co prawda to nie super jasna stałka ale jasność na pewno bedzie!! :D

z wad na pewno za duży jak na kompakt i raczej (wnioskując po budowie obiektywu) słaba jakość zdjęć... do tego wyświetlacz nei jest ruchomy... ale na papierze ten aparat robi wrażenie... czy warto kupić? jeśli lubisz kompromisy :D


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu człowieku mądry... :)

Nic. Pożyczyłem od koleżanki Canona EOS 350D i książkę o podstawach fotografii. Zobaczymy czy będę w stanie to ogarnąć.

Na razie decyzja o wyborze aparatu została znowu zawieszona.

Dzięki za opinię i porady. :D


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu człowieku mądry... :)

Nic... Pożyczyłem od koleżanki Canona EOS 350D i książkę o podstawach fotografii. Zobaczymy czy będę w stanie to ogarnąć.

Na razie decyzja o wyborze aparatu została znowu zawieszona.

Dzięki za opinię i porady. :D


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240226 Amnor :

Pożyczyłem od koleżanki Canona EOS 350D i książkę o podstawach fotografii. Zobaczymy czy będę w stanie to ogarnąć.

Na razie decyzja o wyborze aparatu została znowu zawieszona.

Amnor, widzę że trzeba wrócić do podstaw dyskusji: masz 4k+ na inwestycję? Bo tyle będziesz potrzebował na dobre obiektywy + używane body (sam mam 350d, mi wystarcza :)) + dobrą lampę...

Lustrami się super foci ale trzeba do tego sprzętu!! Widziałem kilku magików, którzy z kite'ów wyciagali sporo ale to bardzo doświadczeni ludzie byli... do amatorszczyzny wystarcza dobry kompakt... pooglądaj zdjecia w formacie a4/a3 z tego LUMIXa FZ38 i jesli są dla Ciebie ok to bierz :D... lustro to studnia bez dna jeśli chodzi o wydatki :D


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240231 deepinside :

Amnor, widzę że trzeba wrócić do podstaw dyskusji: masz 4k+ na inwestycję? Bo tyle będziesz potrzebował na dobre obiektywy + używane body (sam mam 350d, mi wystarcza :)) + dobrą lampę...

Lustrami się super foci ale trzeba do tego sprzętu!! Widziałem kilku magików, którzy z kite'ów wyciagali sporo ale to bardzo doświadczeni ludzie byli... do amatorszczyzny wystarcza dobry kompakt... pooglądaj zdjecia w formacie a4/a3 z tego LUMIXa FZ38 i jesli są dla Ciebie ok to bierz :D... lustro to studnia bez dna jeśli chodzi o wydatki :D

Jeśli się okaże, że lustro, to faktycznie najlepszy wybór, to mam... Sęk w tym, że nie lubię wydawać pieniędzy na sprzęt, którego nie będę potrafił wykorzystać - innymi słowy z pobudek snobistycznych.

Dlatego pożyczyłem lustro - żeby sprawdzić, czy w ogóle jestem w stanie ogarnąć chociaż podstawowe możliwości, które daje ten aparat. Jeżeli się okaże, że nie i że i tak najlepsze foty wychodzą mi na 'automacie', to będę szukał dobrego kompaktu.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już zarezerwuj sobie tą kasę... po zazanjomieniu się z lustem nie spojrzysz na kompakty :)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.