Skocz do zawartości
malyyniak

Moje pierwsze morskie akwa , witam i mam kilka pytan.

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek witam wszystkich forumowiczow.

Dopiero zaczynam moja przygode z akwarium morskim, przed tym z dobrymi wynikami hodowalem malawi a zawsze marzylem o akwarium morskim i tydzien temu nadszedl ten dzien, oto od czego zaczynam ( tu musze zaznaczyc ze jestem ograniczony miejscem i musze sie zmiescic w bryle akwarium + szafka ) a wiec:

- juwel trigon 190l http://www.swelluk.com/marine/marine-aquariums-14/juwel-aquariums-120/juwel-trigon-190-aquarium-27085.html

- oswietlenie troche malo ale narazie nie mam pomyslu ani miejsca na mocniejsze 2 x T8 hagen power-glo 20w 18000k +

1 x aktynica

-filtracja aquaone marisys 240 , narazie oryginalne wklady ale sugestie mile widziane http://www.aquarium-parts.co.uk/acatalog/marisys.html

- 18kg zywego piachu

- 30kg skaly w tym 5kg z dobrze prosperujacego zbiornika

- pompka cyrkulacyjna 5000l/h

- zasolone RED SEA SALT 1.024

wszystko ladnie chodzi od tygodnia, woda krysztal, parametry super jak narazie.

I tu bardzo wdzieczny i chetnie poczytam sugestie na temat mojego systemu .

mam takze pare pytan , naczytalem sie ze aiptasia jest szkodliwa w akwarium a mnie cos za skaly wylazi i sie chowa ma okolo 1cm srednicy jak sie rozwinie , zdjecie :

4335004206_c5762b729f_b.jpg

4335001442_0c68bbca6c_b.jpg

powinienem to usuwac czy nie ?

wczoraj bylem na spacerze i przytarglem z morza pare slimakow tak na probe , widoczne na zdjeciu

4334263039_823a7d6b0d_b.jpg

i tu pytanie nie wiem co to za gatunek i czy sie nadaja? dodam za maja sie dobrze i sa wylowione z morza polnocnego.

To chyba wystarczy jak na moj pierwszy post, bede bardzo wdzieczny za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no powietac w gronie posolonych:)

Fotka calosci by sie przydala, no i opis jak dziala ten system aquaone.

Co tam w srodku jaka pompa w tym odpieniku, obieg itp.

Swiatla zdecydowanie za malo. Moze dla korali miekich wystarczy, ale przynajmniej glony nie beda rosnac :)

Jezeli chodzi o curkulacje to dwie pompy slabsze lepsze niz jedna mocna.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#236375 malyyniak :

mam takze pare pytan , naczytalem sie ze aiptasia jest szkodliwa w akwarium a mnie cos za skaly wylazi i sie chowa ma okolo 1cm srednicy jak sie rozwinie , zdjecie na zalaczonym linku: P1150507

P1150506

powinienem to usuwac czy nie ?

to rurówki, zostaw, służą jako filtratorzy wody i ładnie wygladają


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z autopsji mozna przyjac, ze rozne wklady w filtrach jak w slodkowodnym sie nie nadaja.

Oswietlenie, jak wiesz, jest pomylka. Tu potrzeba np: HQI 150 w + 2 x 24 W T5.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pierwsze odpowiedzi , dobrze ze to tylko rurowka :)

Cytat:

''Fotka calosci by sie przydala, no i opis jak dziala ten system aquaone.

Co tam w srodku jaka pompa w tym odpieniku, obieg itp.

Swiatla zdecydowanie za malo. Moze dla korali miekich wystarczy, ale przynajmniej glony nie beda rosnac

Jezeli chodzi o curkulacje to dwie pompy slabsze lepsze niz jedna mocna''

4334988729_c576fbc191_o.jpg

nie widac tego na zdjeciu ale skala uklada sie kaskadowo od tylu do przodu akwarium, ale i tak jeszcze bede potrzebowal chyba ze 3kg zeby uzupelnic moja wizje:)

co do pompy to jest to chyba 2600l/h co daje rzeczywista filtracje 900l/h

odpieniacz jest jest wbudowany w system filtrccyjny ma 65cm wysokosci a zasada dzialania to cala woda spadajaca z przelewu wpada w odpieniacz, ktory jest napowietrzany po przez drewno lipowe pompka 200l/h i musze powiedziec ze pieni bez problemu, oto maly schemat systemu :

Marisys_5.jpg

W filtrze jest prefilter z jakigos rodzaju welny, wegiel aktywny w postaci wkladu i poduszki,biobale i ceramiczne krazki, czy powinienem ktores zastopic np. kruszona zywa skala?

co do cyrkulacji to zostane przy jednej bo akwarium jest trojkatne a wylot pompy te niezle dale , i razem z pompka cyrkulacyjna dmuchaja na krzyz , tak ze nie mam stref stojacej wody.

Teraz tylko musze myslec jak tam wsadzic lampe HQI.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam akwa 176l i pracuje tylko na t5x4szt.Dostałem ostatnio twardziela i przy tym oświetleniu otwiera sie normalnie więc HQI nie jest niezbedne do dobrego funkcjionowania akwa.Pozdrawiam.


Projekt 240l LED + 2xT5 54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze naprostuje moja mysl z HQI;

dodanie 150 W zalatwia stosunkowo tanio problem z doswietleniem (ale wtedy bez pokrywy). Mozna nawet z podwojnej lampy T8 zrezygnowac i pozostawic jedna niebieska.

Po staremu, te wklady w filtrze beda sie brudzic i z czasem produkowac NO3. Bedzie trzeba je czesto czyscic (co kilka dni) co nie wydaje mi sie optymalnym rozwiazaniem (z czasem zniecheca).

Jednak wolalbym pozadny, samotny odpieniacz w sumpie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.