Skocz do zawartości
rysiu

Tubipora Musica?

Rekomendowane odpowiedzi

Początkowo zidentyfikowana jako brązowa Clavularia, teraz jednak mam wątpliwości, czy to nie Tubipora Musica?

3381-20100207_001.jpg


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Rysiu dokladnie to ona ja tez mam tylko mniejsza i bardziej rozowa.


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie czynniki wpływają na jej wybarwienie? Próbowałem się doczytać na pl.reeflex.net, ale nie znam niemieckiego, a tłumacz od google bardziej po polskiemu tłumaczy, niż po polsku, a to za mało żeby cokolwiek zrozumieć :)

Dodam, że jeśli chodzi o jej wzrost, to z tym akurat nie mam problemu, w przeciągu roku opanowała całą skałkę o wielkości ok. 20x20cm.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką tylko zieloną


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko?? a czy ta twoja tubipora musica buduje pod sobą szkielet w postaci twardych rurek takich długości kilku centymetrów w odcinkach po 2cm?? szkielet przypomina gąszcz bambusowych patyczków o średniczy 3mm każdy. Tubipora to LPS i buduje szkielet. Jeśli nie ma twardego szkieleti to raczej nie jest to tubipora musica tylko może jakaś odmiana clavulari lub xeni. Po za tym ten szkielet pod spodem raczej jest martwy i nie przykleja się samoistnie do skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#236550 piona :

Mysle ze to inna odmiana Tubipory ....ot..co...

A jednak nie inna odmiana, kolor zmieniła na zielony :( W między czasie podawałem Kent Nano-Reef Part A i B, odpaliłem nie pełnego ballinga (bez soli bez NaCl) i wymieniłem jedną świetlówkę ATI Blue Plus na ATI Actinic. Zmieniłem też żarnik z BLV Nepturion 14000K na CoralVue Reeflux 12000K, ale to już po tym jak się zazieleniła :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tubipora lubi cyrkulacje, swiatlo nie jest tak wazne, ale np. moim zdaniem lepiej wyglada w swietle bardziej niebieskim.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.