Skocz do zawartości
MxG

HELP JEZDEM ZIELONY (240l)

Rekomendowane odpowiedzi

hehe ciekawy patencik :) tylko mało wydajny

no wiecie mam chyba gdzieś silnik od pralki do ziemniaków... :D

Ja taki kubełek mam w małym akwarium i sprawuje się super wrzuciłem do niego dyfuzor Co2.

Takie rzeczy nie mają być ładne ino spełniać swoje zadanie.

Pokolenie Adama Słodowego na pewno mię rozumie.

Zara pewnie dostane od moderatora:P ale nie mogę znaleźć nigdzie jak edytować tu Profil dodać awatar itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MxG śledzę wątek od początku i jak większość braci słonowodnej jestem bardzo żywo zainteresowany tym, co się tu dzieje :) Mam tylko jedną wielką prośbę do Ciebie - zacznij pisać po polsku i zachowaj chociaż minimum ortografii i gramatyki, bo strasznie ciężko się momentami czyta...


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno, czekam na efekt końcowy:bump1


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak dla mnie to ktoś sobie jaja robi a Wy tracicie swoj cenny czas.... MxG, jak dla mnie powinieneś dostać kopas w dupas na dwa tygodnie, żebyś miał czas na poczytanie jakie bzdury wypisujesz, albo na zgłębienie jak to wszystko powinno wyglądać... Póki co to żenua...

Nie pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam nic nie pisać w tym wątku, obiecywałam to sobie...

...ale autor tak rzuca terminami i to z takim przekonaniem, że albo ja kompletnie nic nie wiem o morskim, albo autor powinien dać sobie jakiś czas na spokojne przemyślenie tematu.

Podsumowanie:

-warto robić coś samemu ale wg sprawdzonych projektów

-warto słuchać rad kolegów z forum

-warto mówić z mniejszym przekonaniem o własnej nieomylności bo wtedy wszyscy tutaj chętnie Ci pomogą.

Tak czy inaczej życzę powodzenia ze startem akwarium bo to piękne hobby.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chcą Ci pomóc ze względu na temat postu...te "ataki" jak to nazywasz pewnie wynikają z tego że jesteś dosyć zarozumiały jak na "zielonego" morszczaka. Znasz się na DIY?ok, to zrób oświetlenie na halogenach i przetrzymaj pod nim SPSy przez rok, to wtedy będziesz kozak:) Czasem warto posłuchać innych i tutaj nie mówię wcale o sobie.

Mimo że mam akwaria od dziecka i 5 lat studiowałem tą dziedzinę, to są na forum fachowcy z poszczególnych dziedzin, którym nie jestem godny nawet sandała zawiązać;)P.S. patrz ostatni post @Rysia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar nie odzywać się w tej sprawie, ale naprawdę mnie to zaintrygowało. Od jakiegoś roku czytam to forum, ale z powodu kasy nie mogę sobie pozwolić na piękny zbiornik z rafą koralową. Przyznam, że uczenie się zakładania zbiornika na tym forum nie jest łatwe. Jest jakieś niezbędne minimum, ale reszta jest wielokrotnie pisana w taki sposób, i porozrzucana po różnych wątkach, że ogarnięcie czegoś takiego naprawdę nie jest łatwe. I dlatego stanę w obronie MxG, bo naprawdę wielu ciekawych rzeczy można się z tego wątku dowiedzieć.

#237501 seb :

Panowie, jak dla mnie to ktoś sobie jaja robi a Wy tracicie swoj cenny czas.... MxG, jak dla mnie powinieneś dostać kopas w dupas na dwa tygodnie, żebyś miał czas na poczytanie jakie bzdury wypisujesz, albo na zgłębienie jak to wszystko powinno wyglądać... Póki co to żenua...

Nie pozdrawiam

seb

Tracę swój czas czytając takie wypowiedzi j.w. Z tego nic nie wynika. Nie ma argumentu, czemu dane rozwiązanie jest złe. Po za tym nikt nie będzie mi mówił kiedy tracę swój czas, a kiedy nie. Większość z was nie potrafi zargumentować i podtrzymać swojego stanowiska. To po co pisać i bez sensu zabierać głos? Uważacie, że należy trzymać się kurczowo sprawdzonych metod i nie wychodzić z epoki kamienia łupanego do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237523 Jablo :

...Od jakiegoś roku czytam to forum, ... Przyznam, że uczenie się zakładania zbiornika na tym forum nie jest łatwe. Jest jakieś niezbędne minimum, ale reszta jest wielokrotnie pisana w taki sposób, i porozrzucana po różnych wątkach, że ogarnięcie czegoś takiego naprawdę nie jest łatwe.

@Jablo, nie zgodzę się z Tobą. jeżeli czytasz forum od dłuższego czasu to bez trudu pewnie odnalazłeś tematy "przyklejone" jak i dzienniki innych Forumowiczów. tam jest WSZYSTKO DOKŁADNIE opisane - często krok po kroku. I uczciwie mówiąc, czytając uważnie i dokładnie ww. tematy można wystartować akwarium i bez "tysiąca pytań do".

dla jasności, uważam że zadawanie pytania - upewnienie się-korygowanie nie jest niczym złym.

Czasami chcemy/musimy lekko zmienić projekt/obsadę i rodzą się kolejne watpliwości - pytania. stworzono dla nich odrębne działy, gdzie pytania bardziej szczegółowe są w określonych działach tematycznych. Wg. mnie jest to uporządkowane a nie porozrzucane.

#237523 Jablo :

...

#237501 seb :

Panowie, jak dla mnie to ktoś sobie jaja robi a Wy tracicie swoj cenny czas.... MxG, jak dla mnie powinieneś dostać kopas w dupas na dwa tygodnie, żebyś miał czas na poczytanie jakie bzdury wypisujesz, albo na zgłębienie jak to wszystko powinno wyglądać... Póki co to żenua...

Nie pozdrawiam

seb

Tracę swój czas czytając takie wypowiedzi j.w. Z tego nic nie wynika.

przekaz jest bardzo czytelny, tylko go dojrzyj.

#237523 Jablo :

... Większość z was nie potrafi zargumentować i podtrzymać swojego stanowiska. To po co pisać i bez sensu zabierać głos? Uważacie, że należy trzymać się kurczowo sprawdzonych metod i nie wychodzić z epoki kamienia łupanego do końca?

powtórzę, jeżeli czytasz od roku to pewnie dostrzegłeś pojawianie się nowych trendów, powroty do starych i próby nowych rozwiązań.

nie wymagaj jednak argumentowania i obrony podstawowych założeń, dlaczego HQI/T5 a nie lampka samochodowa... dlaczego żywa skała a nie beton ...

albo mówimy o akwarium morskim albo o szklanym pojemniku z posoloną wodą i kamieniami...

Cały temat MxG na dzień dzisiejszy jest dla mnie prowokacją, i bardzo bym chciała mieć rację. dużo gorzej by było gdyb się myliła...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napięta atmosfera :)

Sama jestem początkującym morszczakiem, zgłębiam forum i pierwszy raz widzę post. który wzbudził taką agresję wśród niektórych.

A kolega MxG ma pomysł opisał dokładnie jak i co chce zrobić i wyjaśnił dlaczego tak a nie inaczej.

On nie wziął pomysłów z nieba. Wzoruje się na czymś co u kogoś już działa i próbuje dostosować to do swoich potrzeb.

Jest jak widać doświadczonym akwarystą tylko słodkowodnym a nie morskim. Tak więc zamiast tylko wyśmiewać, spróbujcie mu pokazać, w którym miejscu ma błąd i jak go mógłby rozwiązać. Pisanie, że post jest prowokacją lub żenua to jak dla mnie zadzieranie nosa przez bardziej doświadczonych.

Dajcie mu szansę, bo może się okazać, że jego pomysły będą dobre. Wkońcu DIY to nic innego jak próba zrobienia czegoś własnymi siłami i ogólnie dostępnymi środkami.

MxG powodzenia i czekam na efekty twojej pracy. :D

P.S. Karlos welony lub pyszczaki to nie wiem czy przeżyją, ale molinezje i gupiki przeżywają i czują się bardzo dobrze;):D


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :)

Dlatego napisałem o welonach a nie o molinezjach

Co do pokazywania koledzie gdzie popełnia błędy w założeniach.

Przecież cały czas dostaje wskazówki co robi nie tak, z niektórych skorzystał( klejenie plexi, podwieszenie lampy)z pozostałych wskazówek nie ma zamiaru skorzystać np,za mały sump, za słaba pompa do odpieniacza, kubek out, grys koralowy słabo sie sprawuje,6000K światło to za mało, wspominanie o torfie albo o dozowaniu CO2 powaliło mnie na ziemie(to jest kompletny brak podstaw morszczyzny)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237535 MxG :

Co do "betonowego zbiornika" (czytaj uważniej co piszę) Chcę z cementu zrobić rusztowanie na żywą skałę a nie zastąpić ją w 100%...

odebrałeś zbyt dosłownie - odniosłam się do zarzutu Jablo, że krytyka nie jest konstruktywna, i dalej powtarzam, że n-te argumentowanie "podstaw" jest bezsensu. temat (jak i każdy inny) czytam bardzo uważnie.

jeżeli Ty czytasz podobnie, to spotkałeś się chyba z opisami/fotografiami zbiorników gdzie dodawano inne cuda??? w mniejszej czy wiekszej ilości te podpórki/obudowy/maskownice, w dłuższym czasie to zazwyczaj sprawiały problemy.

#237535 MxG :...

Xenony w innych akwariach spisują się bardzo dobrze...

innych - morskich? bo o tych rozmawiamy. podaj proszę linki, fotki morskiego zbiornika na propnowanych przez Ciebie Xenonach. jeżeli mogę, to proszę o zbiornik gdzie takie światło "idzie" ... hmmm, no niech będzie 6 m-cy? jak barwa korali? jaka obsada jest w tych zbiornikach?

#237535 MxG :...

Na tym forum są odpieniacze DIY i nikt nie mówi że są złe

Samp nie musi przecie być podłużny (jego zadaniem jest pomieszczenie osprzętu z akwarium)

...

oczywiście, że są! ja bardzo kibicuję i z podziwem patrzę na osoby, które potrafią stworzyć np. działające pienidło! Tylko widzę pewną różnicę, jeżeli umiem i chcę to zamiast wydawać pieniądze na gotowca - zrobię sama. skopiuję, może ulepszę sprawdzone rozwiązania. Ty odrzucasz opinię bardziej doświadczonych, nie słuchasz...zawsze wiesz lepiej dopóki sam nie sprawdzisz.

Plus Ci za to, że przyznajesz się do błędnych decyzji (plexi+silikon). TYlko dopóki chodzi np. o sumpa i Twój błąd, w stratach jest Twój czas, pieniądze. w kolejnej fazie Twojego eksperymentu, gdy będzie już woda, cement, xenony + obsada , w grę wchodzę żywe stworzenia. i dla mnie przynajmniej zaczyna wyglądać to ciut inaczej.

a sump? może być i trójkątny i okrągły i jaki zechcesz, byleby spełnił swoją rolę - on ma nam ułatwić prowadzenie zbiornika a nie odwrotnie... sumpa może i wcale nie być.

edit:

#237536 milady :

Ale napięta atmosfera :)

Sama jestem początkującym morszczakiem, zgłębiam forum i pierwszy raz widzę post. który wzbudził taką agresję wśród niektórych.

...

wiesz, akurat w tym temacie atmosfera wyjątkowo nie jest napięta. co faktycznie zasługuje na dużą pochwałę , jak wspominał Stani.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zacytuje JABLO- (tego nic nie wynika. Nie ma argumentu, czemu dane rozwiązanie jest złe. Po za tym nikt nie będzie mi mówił kiedy tracę swój czas, a kiedy nie. Większość z was nie potrafi zargumentować i podtrzymać swojego stanowiska. To po co pisać i bez sensu zabierać głos? Uważacie, że należy trzymać się kurczowo sprawdzonych metod i nie wychodzić z epoki kamienia łupanego do końca?)

i NIKA- (powtórzę, jeżeli czytasz od roku to pewnie dostrzegłeś pojawianie się nowych trendów, powroty do starych i próby nowych rozwiązań.

nie wymagaj jednak argumentowania i obrony podstawowych założeń, dlaczego HQI/T5 a nie lampka samochodowa... dlaczego żywa skała a nie beton ...

albo mówimy o akwarium morskim albo o szklanym pojemniku z posoloną wodą i kamieniami...)

Właśnie DLACZEGO TAK: I DLACZEGO NIE INACZEJ A DLACZEGO NIE!!!.

Czytam to i zastanawiam się czy aby się nie zaczynamy zapętlać bo niema już stanowczych argumentów. To tak ma być i już bo jak nie to????? coś tam coś tam i 100% odpowiedzi niema. Wiemy że sprawdzone sprawy dotyczące akwarystyki Morskiej lub Słodkowodnej są AKWARIUM,SÓL,SKAŁY,URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE, I KORALE, FILTRACJA itp.

I teraz moje zapytanie dlaczego akurat muszę wydać 1500-4000zł na swatało firmowe w firmowej oprawie jak to samo światło zrobione przez inna firmę lub DIY będzie kosztowało 10-15% wartości firmowego i oba poświecą tak samo i podobnie tyle samo czasu. Ja wiem, bo nie będziemy mogli się pochwalić naszym super bajerem. LANS eeee ty masz lampe z marketu eeeee jakaś licha pewno i bedzie zła do du... pewno, oooo ty masz taki kiepski odpieniacz co to jest? rakieta i to działa?. Do tego przecież nie zmierzamy chcemy mieć fajny baniak teraz modne miedz morskie. Jeszcze 10lat temu tylko naprawdę bogatych było stać na taka przyjemność

Następnie co do baniaków właśnie ludzie robią kałuże a nie zbiorniki maja 30 do 80L i się ich wychwala pod niebiosa jakie cacy i och ach. Ja chcę zrobić 80x30x40. To usłyszałem ze za małe dziwne prawie 100L to małe?? DLACZEGO niema pewnego standardu na zbiornik morski jak do innych rzeczy np, od 500-1500L oczywiście mowa o warunkach domowych. I wtedy byśmy wiedzieli odkładamy kasę lub kredyt:banghead 15.000-50.000 zł i działamy. A jeżeli Ja mam 100L i jestem MANUALNIE ZDOLNY jak powiedział MxG i sam zrobię SUMP, ODPIENIACZ, OŚWIETLENIE, I parę innych drobiazgów i zaoszczędzę na tym polowe kasy, wiadoma rzecz można dokupić potem parę drobiazgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samp nie musi przecie być podłużny (jego zadaniem jest pomieszczenie osprzętu z akwarium)

Budowa:

Samp ciągle schnie, już 2 dzień a klej ciągle mokry. Coś chyba nie tak...

Tylko, ze sporo odpieniaczy nie lubi głębokiego zanurzenia więc jeżeli sump będzie mały ale wysoki to nie bardzo zda swoją rolę. Chyba, że Twoj odpieniacz ustawisz poza sumpem?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orzechopcja, nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam, ale jeżeli uważasz, że nad poniższymi kwestiami nie dyskutujemy tj:

#237542 orzechopcja :

... Wiemy że sprawdzone sprawy dotyczące akwarystyki Morskiej lub Słodkowodnej są AKWARIUM,SÓL,SKAŁY,URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE, I KORALE, FILTRACJA itp. ...

to zgadzam się w 100%. oczywiście ogólnie mówię, bo co do rodzaju soli czy ilości i stosunku np. T5 do HQI to odrębna dyskusja :D

#237542 orzechopcja :

...

I teraz moje zapytanie dlaczego akurat muszę wydać 1500-4000zł na swatało firmowe w firmowej oprawie jak to samo światło zrobione przez inna firmę lub DIY będzie kosztowało 10-15% wartości firmowego i oba poświecą tak samo i podobnie tyle samo czasu. ...

nie musisz!!!!

kto i gdzie napisał, że jedynie słuszne są firmowe lampy??? sama mam lampę DIY :D, ale ze świetlówkami T5 zalecanymi do morskich zbiorników. podobnie i odpieniacz. wydaję mi się tylko, że mylisz DIY z kombinowaniem z substytutami (np. pw kwestii światła), a to różnica zasadnicza.

i absolutnie nie zgodzę się, że uważamy tylko tych co mają dużo litrów. a przynajmniej nie powinno tak być! mozna mieć piękne/zdorwe korale w zbiorniku 100l i ledwo zipiące w 800l. dla mnie wyznacznikiem wiedzy/umiejętności jest sam zbiornik a nie jego litraż.

ale często radzi się (i słusznie) by na starować właśnie od 100l min., ale dlatego że więcej wody daje nam więcej czasu na reakcję. po prostu łatwiej nauczyć się na większym litrażu. łatwiej i przyjemniej :D

inna sprawa, że po pewnym czasie KAŻDY litraż jest za ciasny :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, mnie irytuję ten watek od samego początku. Zaczynając od tytułu, który jest wykrzyczany i mnie pasuje do budki z piwem z PRLu. No, brakuje tylko wtrącenia znanych przerywnków na k.

Druga sprawa: dyskusja przypomina zabawę w głuchy telefon. Pytania i odpowiedzi jakoś zupełnie nie mogą się dopasować.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika ja cię rozumiem. Mnie też zależy na tym aby żadne zwierzę nie ucierpiało podczas jego eksperymentów.

Ale skała z białego cementu (nie mylić ze zwykłymm budowalnym)była także na tym forum oceniania. Są osoby albo były, które nie miały wcale żywej skały tylko sztuczną. Kolega chce z tego wykonać tylko podstawę pod LR i maskowanie rur. Zresztą chyba sama wiesz, że podstawki pod korale są robione również z tego typu cementu.

Zarzuca się również niesłuchanie rad odnośnie sumpa i odpieniacza. Jeśli się dobrze zorientowałam MxG zbudował swój na wzór innego już działającego u kogoś. Jeśli źle zrozumiałam to LOL może być problem :)

Dlatego czekam aż kolega skończy swoje dzieło, przetestuje bez "obsadzania rafy" i pokaże fotki testowanego akwarium tutaj do oceny.


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz na 100% nie bedzie dzialal na pompie pokazanej przez MxG. Zastanawiam sie czy szanowny kolega widzial kiedy kolwiek odpieniacz podczas pracy i zna jego zasade dzialania.

PS. Przepraszam za brak ogonkow, pisze z telefonu.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę:) to się jeszcze ciągnie? Chłopie, zrób wszystko według założeń i rewolucyjnych pomyslów które sobie wytyczyłeś i przedstaw gotowy projekt, a później jego efekty, skoro rady odbierasz jako ataki, a sprawdzone rozwiązania jako przestarzałe, niepotrzebne i snobistyczne... Trzymam kciuki :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237614 seb :

Oczywiście...

Pozdrawiam

seb

Podbijasz sobie ilość postów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MxG mam propozycje:) Mysle ze przywroci to lad i przadek w Twoim temacie i nie stracisz na popularnosci.

Za Twoim przyzwoleniem zablokujemy ten watek na jakis czas, tak tymczasowo co by dac ludziom czas na dokladne przeczytanie wszystkiego o co tu biega.

Ty w miedzy czasie czytajac inne watki dokonczysz swoje dzielo oczywiscie po drodze robiac fotki. Gdy juz bedziesz gotowy na pokazanie akwa dasz znac odblokujemy temat i wszystkim opadna szczeki.

Ludzie nie beda Ci zasmiecac watku komentarzami a czytajacy nie beda podirytowani.

Co Ty na to?

PS.juz zupelnie poza tematem

Czy mozesz zaspokoic moze nie tylko maja ciekawosc i upelnic profil tzn. Miejscowosc, wiek zajecie. I czy masz jakies powiazania z AdiZet

Milego wieczoru

Pozdrawiam Grzesiek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc niechaj się stanie!! amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen

PS. Dziekujemy za post w dziale Tutaj sie witamy:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.