Skocz do zawartości
skyline84

solniczka początek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zamiar założyć solniczkę, posiadam akwa 110x30x40 i moje pytanie co bedzie potrzebne do skompletowania aby rospocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to dokladnie poczytac forum i wtedy zadawac konkretne pytania :)

pozd..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skyline84

Nie gniewaj sie, ale naprawde rada Kolegi nie jest zlosliwoscia. Warto przeznaczyc pare dni, przynajmniej na przeczytanie podstawowych info z dzialu dla poczatkujacych. Bedziesz wiedzial o co pytac.

Najpierw pomysl, czy zatrzymasz to akwarium na dluzej czy bedziesz zaraz zmienial na wieksze?

Jesli na dluzej, to warto wywiercic w nim pare otworow i zrobic przelew do sumpa, w ktorym schowasz wiekszosc urzadzen.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym to zrobić bez sumpa. i zastanawiam się jaka filtracja odpieniacz . znalazłem na forum cos takiego filtracja aquaone marisys 240 i czy to by był dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam,sump+dobry odpieniacz wystarczy.Szkoda kasy na takie wynalazki,tym bardziej ze w tym zestawie odpieniacz raczej nie za rewelacyjny jest.

=


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek skombinuj nowe szkło, bo to ma bardzo kiepskie proporcje jak na morski baniak (baaardzo wąskie).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#236709 kapuhy :

Na początek skombinuj nowe szkło, bo to ma bardzo kiepskie proporcje jak na morski baniak (baaardzo wąskie).

Przygadał kocioł garnkowi :) co Kapuchy ReefMax szerszy ? :)

ps. Kapuchy dobrze mówi to szkiełko jest paskudne a tak naprawdę szkło to niewielki procent wszystkich wydatków i warto się nad tym zastanowić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że szerszy, w najszerszym miejscu :) No i graty w panelu, a nie na widoku.

Faktem jest, że przy tej długości po ułożeniu skały całość będzie płaskorzeźbą trącać :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skyline84

Warto przeznaczyc pare dni, przynajmniej na przeczytanie podstawowych info z dzialu dla poczatkujacych. Bedziesz wiedzial o co pytac.

akwarium morskie musi miec SUMPa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już poczytasz dowiesz się że to akwa nie nadaje się jest za wąskie, sump musi być oraz dobry odpieniacz to podstawa

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za głupie pytanie ale czy nie da się naprawdę zrobić akwa bez sumpa czy panela? Z tylu się wiesza na szybiedelteca mce 600 i powinno wszystko działać. Jaka jest wasza opinia w tym zakresie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się i akwarium morskie NIE musi mieć SUMPa.

Przykładem jest gotowy zestaw ReefMax szały nie ma...

ale po kilku przeróbkach można już zakładać nano-rafę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem stawiać reefmaxa ale jak tak wszystko liczę to raczej będę stawiał coś większego ale jakoś nie uśmiecha mi się klejenie panela a sumpa także wolałbym sobie darować.więc jeśli przyjdzie co do czego to zamierzam nabyć delteca i umieścić go z tyłu. mam nadzieję że yo będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat panel to nie jest aż taka trudna rzecz, a bardzo dużo pomaga ;]

Jestem ciekaw czy będzie Ci się podobało akwarium, które zamiast tylnej szyby jest całe w urządzeniach do filtrowania wody ;]

Panel to chwila roboty a korzyść na całe istnienie akwarium.

Przepraszam, ze ja z tak marną wiedzą się wtrącam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze akwarium morskie NIE musi miec sump'a. Mozesz zrobic panel, mozesz powiesic Deltec'a lub podobny, mozesz uzyc Reefpack,a. Mozliwosci jest sporo zwlaszcza przy tak malym litrazu.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini flotor + pompka sera 550air,Reef crystal sól,belka glo 2x39w.

2 pompy JVP 101 bodaj 2x3000l/h + 1 dodatkowo do mieszania soli.

Worek zywego piachu.

12-16kg zywej skały.

Salimetr.

Grzalke jager.

Obsada 2 nemo,krewetki bez zbędnego przeciążania filtracji - warto odposcic wieksza obsade.

Woda ro/di

Wystarczy tyle dla korali miekkich.

Dolewki możesz albo ręcznie uzupelniać (malymi max 1l/h ilosciami bo krewetki zabijesz) Lub dolewka jak tam chcesz.

Proponuje na początku ph i kh.

No3 i po4 w akwarium z miekkimi koralami to strata siana chyba ze ktoś nią robi.

Z czasem zrozumiesz po co ci byly testy na początku i czemu ci pozniej nie beda potrzebne.

U mnie spsy maja sie swietnie bez testów - szkoda mi kasy wole piwo, chociaz mam z 10 pudelek pewnie juz przeterminowanych i pomieszanych :)

- widać w galeri jak zyje zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.