Skocz do zawartości
TMK

hobby dla faceta PILNE

Rekomendowane odpowiedzi

Mój małżonek na zlocie został ochrzczony typową żoną bo "ogląda rybki" :)

Tak czy inaczej mimo, że oficjalnie twierdzi, że morskie to robota non stop, to zaczyna siedzieć z nosem przy akwarium. Dziś na przykład poinformował mnie, że jedna z naszych ryb na oko na ogonie (Wargatek sześciopręgi).


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto go tak ochrzcił?!

Powiedz, to mu coś... powiemy... Baba pewnie jakaś bo facet chyba by tego drugiemu facetowi nie zrobił :)

Ja też jestem "ofiarą" pomysłu mojej żony żeby mieć akwarium. :D

Pozdrowienia dla męża - nie mieliśmy okazji się poznać bliżej ale może będzie jeszcze okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK może zaproponuj mu motocykl...to jest dopiero jazda. Z czasem mąż zacznie szukać "nowego" hobby dla Ciebie. Motocykle to bardzo zaraźliwa i nie uleczalna choroba.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać Ci namiary do mojej Małżowiny ?

img_0906_20091129_1884064214.jpg

fot: Cofey


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola szybko się znudzi i będzie w domu siedział, piwko wpędzi w chorobę i otyłość, motory są niebezpieczne i w dodatku sezonowe. Najlepiej kupić mężowi jakiś wypasiony, szpanerski sportowy wózek i zatrudnić zupełnie nową 18 letnią blond asystentkę.

Na pewno więcej w akwarium wtrącać się nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viridis motocykle to wspaniałe hobby, inne też niczego sobie, ale przy Twojej propozycji sportowego wózka i blondi asysty WSZYSTKO wymięka.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim drugim hobby również ważnym jest astronomia,a dokładnie astrofotografia.

Mam jakieś tam sukcesy w fotografowaniu nocnego nieba i obiektów głębokiego kosmosu,Księżyca i Słońca.

Czasem muszę wytrzymać 5-6h w -15* zbierając materiał do"poskładania".

Polecam zdecydowanie,to wciąga jak wir:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuć fotki :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę :)

Mgławica Ameryka inaczej NGC 7000

kopiapelikancy8.jpg

Mgławica Andromedy Inaczej M31

m31m.jpg

Plejady inaczej M45

m45acopyfiltered.jpg

Gamma Cygni IC 59 "Duch i zjawa" pod jasną gwiazdą

jarekic59.jpg

NGC 7000 i Pelikan

ngc7000jfiltered.jpg

Fragment Księżyca w powiększeniu ok 220x

ksiyca220x.jpg

Księżyc powiększenie 440x

ksiyc440x.jpg

Słońce z filtrem DN5

sonce.jpg

gdybym sprzedał osprzęt do astrofotografii to postawiłbym zbiornik ok 500l :)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieeeeeeeeeeeekne. Po prostu piekne :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sąsiadkę z naprzeciwka :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard to tak zwana du.a nie z tej ziemi :):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woooo 2 i 5 zdjęcie rozwala super!!!:) a zdradzisz jaki teleskop posiadasz i jaki sprzęt :) kiedyś od dziewczyny dostałem taki za 100 :) ale na tym heheh nie za bardzo idzie co oglądać :) hihi


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242014 promil :

Moim drugim hobby również ważnym jest astronomia,a dokładnie astrofotografia.

Mam jakieś tam sukcesy w fotografowaniu nocnego nieba i obiektów głębokiego kosmosu,Księżyca i Słońca.

Czasem muszę wytrzymać 5-6h w -15* zbierając materiał do"poskładania".

Polecam zdecydowanie,to wciąga jak wir:)

Promil piekna sprawa:kapelusz

Jest jakies forum na takie zboczenie? Jaki koszt takiego teleskopu ale zapodales igielke. Koniecznie napisz cos wiecej


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło że się Wam podoba :)

Co do forum to jest ich sporo,sam pisuję regularnie na kilku(na pw mogę podać linka :)).

Co do osprzętu to posiadam teleskop systemu newtona o średnicy lustra/zwierciadła 200mm i ogniskowej 1000mm.Do tego montaż paralaktyczny firmy Vixen GPE ze silniczkami krokowymi,obiektyw Tair 4,3/300mm,Pentacon 2,3/135mm,kamerę modyfikowaną Vesta 680K SC1,5 ,modyfikowany Canon EOS 300D,realy box+ 10m okablowania i wtyczek,redukcje,filtry,szukacz laserowy + laptop i oprogramowanie.

Księżyc avikowałem w/w kamerą vestą + newton 200/1000,a obiekty głębokiego kosmosu tzw "DSO" w/w obiektywami+ canon 300D modyfikowany.

By uzyskać taki obraz,rzeczywisty,należy godzinami "wypalać" klatki np 30-40 sztuk na ISO 800 i czasami ekspozycji 300s-600s.Łączny czas na zebranie dobrego materiału to ok 6h-7 h,podzielonych na kilka sesji.Całość składa się różnymi programami i obrabia np.w Photo shop'ie.

Co do lunet i teleskopów-to przestrzegam Was przed super wynalazkami raptem z allegro,o potężnych powiększeniach w granicach 600x.To ściema,praw fizyki nie da sie oszukać,max powiększenia używane przy obserwacjach planet,Księżyca to ok 300x na polskie warunki.Czasem jak seeing z ang.jest dobry można poszaleć nawet 400x,ale to rzadkość.

Podczas fotografii DS używane powiększenie wynosi tylko ok 30x-40x i jak wspomniałem godziny długotrwałych ekspozycji.

Mam nadzieję,że nie zamęczam i nie spamuję :)

P.S Na moich forach zarażam astromaniaków pokazując zdjęcia swojego zbiornika i zachęcając do zapoznania się z akwarystyką morską:)

P.S 2 Z chęcią pomogę i doradzę w sprawach astronomii amatorskiej.

Pozdrawiam


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, na czym polega ta modyfikacja Canona 300d? Kto ją robił i co dzięki temu osiągasz?


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOdyfikacja Canona polega na usunięciu oryginalnego niebieskiego filtra chroniącego matrycę ,a zastąpienie go filtrem firmy Baader IR,który przepuszcza więcej czerwieni.Modyfikację tą stosuje się z tego powodu ponieważ mgławice w których znajduje się mnóstwo wodoru (H II) świecą na czerwono.Potężny wiatr gwiezdny oraz promieniowanie wzbudzają nieskończone ilości wodoru H II i ten zaczyna świecić.

Poza tym,aby uzyskać obraz DSO nie modyfikowanym canonem należy wydłużyć czas ekspozycji oraz ich ilość ok 2/3 x więcej,a i tak nie uzyska się tego co modyfikowanym canonem:)

Filtr IR kupuje się w sklepach z akcesoriami astro ,a podmianę w moim przypadku dokonał znajomy.Maniacy idą dalej,stosują chłodzenie matrycy przy zastosowaniu Ogniwo Petliera,które pozwala podczas zimy schłodzić matryce nawet do -60C a przez lato do -15C=mniej szumów.

Oki dość wymądrzania,jak co odpowiem na PW bądź GG:)

P.S Fotka 1 była robiona niemodyfikowanym canonem,a 5 modyfikowanym.Różnica jest widoczna no nie?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - astronomia sprzętowo jest równie drogim hobby jak morskie akwa. Zresztą - to jest cecha chyba wszystkich porządnych :) hobby - są drogie. Swego czasu miałem proste i taniutkie MEADE LDX75 203/800 z GoTo. Niestety - seeing w Trójmieście to z reguły katastrofa, a dobre noce w roku można policzyć na palcach jednej ręki. No i niestety - pracując od 6 do 18-20 nie mam szans zarywać nocek... Teraz, żeby popatrzeć na odlotowe foty, wpadam raz na jakiś czas tutaj:

http://hubblesite.org/gallery/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne hobby astronomia....

Ja natomiast swego czasu "robiłem" fotki w drugą stronę. To znaczy Ty robisz zdjęcia kosmosu a ja sie bawie w zdjęcia z kosmosu. A konkretnie to chodzi o podsłuchiwanie satelitów meteo. Jak sie takiego NOAA upolowało i nagrało jego strumień danych to po zdekodowaniu wychodziły takie obrazki :) to akurat w podczerwieni obraz chmur.

europe11.jpg

Generalnie masa frajdy bo sprzęt do tego niedrogi a i można ze zwykłego radia stereo przerobić tyle ze obraz gorszej jakości się uzyskiwało.

Musze do tego wrócić, tylko kiedy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promil czaderskie te Twoje fotki, astronomia - ciekawe hobby. A swoją drogą ciekawe co TMK wybierze dla męża ?


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basterek-4 dzięki za uznanie:)

loccutus świetna sprawa,myślę że coś takiego by mi się przydało kiedy sprawdzam pogodę gdy przygotowywuję się do nocnych sesji.

TMK ma chyba lekki orzech do zgryzienia w wyborze dodatkowego zamiłowania,również jestem ciekaw co wybierze:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha... ale to mój mąż musi wybrać...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że coś takiego by mi się przydało kiedy sprawdzam pogodę gdy przygotowywuję się do nocnych sesji.

w takim razie polecam wizytę tu: http://www.noaa.2o.pl/ Zdekodowane mapy i zdjęcia tez bez problemu można znaleźć w sieci.

Masz jakieś aktualne zdjęcia Słońca - chodzi mi o protuberancję i czy rzeczywiście ich nasilenie da się zaobserwować w ostatnim czasie bo ponoć jesteśmy blisko szczytu cyklu 11-letniego. Pytam dlatego że to ściśle wiąże się z propagacją fal radiowych czyli z krótkofalarstwem - moim pierwszym hobby. Są w sieci mapy wpływu słońca na troposfere ale Samego słonca mało widać :)http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.