Skocz do zawartości
sebit

NOWICJUSZ MORSKIE 126 LITROW

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jestem w trakcie kompletowania akwarium morskiego, który można zaliczyć chyba do Nano rafy, ponieważ będzie miało 126 l. w tej chwili dostałem dwie oprawy Hagen Belka oświetleniowa GLO Model: GLO BELKA OŚWIETLENIOWA T5 2 X 24 W - 61 CM, czyli w sumie 96 wat. Może i mało, ale czytając wasze posty stwierdziłem, że lepiej będzie jak nie będę się porywał na głęboką wodę i zacznę od korali miękkich i to jeszcze mało wymagających. Teraz zamówiłem 2 pompy Hydor Pompa Koralia 2 oraz 2 Świetlówki T5 Reef Blue Model: Świetlówka Reef Blue 24W 60 cm, 2 Świetlówki T5 Reef White 15K Model: Świetlówka Reef White 15K 24W 60 cm. Teraz zastanawiam się nad odpieniaczem ponieważ myślałem nad Deltec MCE300 lub tunze nano reefpack 200, czytałem wiele opinii i wiem, że są chwalone i krytykowane. Myślałem również o filtracji samą skałą, ale nie wiem czy 20 kg będzie wystarczające do tego procesu. Co jeszcze, nie wiem czy jest sens montować FILTRA KASKADOWEGO VERSAMAX / FZN-3, myślałem o wypełnieniu go wkładami Seachem Purigen, który „podobnież” skutecznie usuwa amoniak, azotany, itp. Co do obsady to chcę jedynie parę krabów oraz parę ślimaków turbo. I tu moja prośba o pomoc w wyborze odpieniacza, może jakieś sugestie. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam takie samo akwarium z odpieniaczem Deltec MCE300. Odpieniacz lubi się zapowietrzać ale tylko po tym jak nie pracuje jakiś czas. No i woda spływająca do akwa robi bąbelki powietrza.

Zmieniam oświetlenie z T5 na HQI. Mam lampę Blau Aquaristic - Lumina 424 4x24W - 60cm, jak byś był zainteresowany to wystawię ogłoszenie. Tylko była by do sprzedania jak przyjdzie mi lampa QHI czyli po weekendzie.


zbiornik 130x60x55, 30 kg żywej skały, 25 żywego piachu, sump 130L, obieg NewJet 6000, cyrkulacja Jebao WP-40 + 2x Jebao WP-25 , odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000, oświetlenie 6x39W T5

8408_8652.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, ten MCE300 to dobry sprzęt.

Akurat dzisiaj pojawiło się ogłoszenie na targowisku, jakbyś był zainteresowany.

Powodzenia! :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reefpackiem jest jeden problem - bardzo waski zakres poziomu wody w zbiorniku.

Nawet przy automatycznej dolewce dzialajacej tylko okresowo (zegar) raz siorbie bo pwietrze sie dostaje a raz nie zbiera filmu z powierzchni bo za duzo wody.

Poza tym pod odpieniaczem zbiera sie sporo bardzo drobnych babli powietrza


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje i tu wlasnie sie zastanawiam jaki odpieniacz mozna kupic oczywiscie w takiej cenie? Co to swietlowek to juz zamowilem i czekam na dostawe z www.rybarium.pl. zastanawialem sie czy nie zrobic odpieniacza DIY chocby ze strzykawek i zainstalowac go w kaskadzie ale nie jestem pewien czy to doby pomysl? Wszystko mialem opracowane ale czytajac wasze posty stracilem nadzieje na dobry odpieniacz. Moze macie jakies pomysly chetnie takie przeczytam.

Pozdrawiam nowicjuszy i starych wyjadaczy w was nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.