Skocz do zawartości
techmex

Slimak Chelidonura varians potrzebny na gwałt!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

extra zwierzatka, tylko szykuj im wieksze lokum:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko jesienią dostaną większe lokum :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smk możesz napisać coś o cenach ile dales za poszczególne zwierzaki??

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie zaplacilem 130 "ojro" za wszystko

slimak za 18 ojro

gobby + kreweta 42 ojro

reszte nie pamietam bo nie moge znalezc swistka z kasy fiskalnej ale jakoś tak:

dartfish 25 ojro (chyba)

sexy shrimp 15 ojro

arrow crab 15 ojro

i klej do rafy

ceny sklepowe sie troche roznily - np. kreweta 27 a goby 25 euro ale ze byłem z leszkiem i kupiłem sporo to liczyli inne ceny. ślimak chyba ze 27 euro normalnie itp.

za 30 euro mieli zebrasomy zółte a za 35-38 euro hepatuski (od 1,5 cm do 20 cm) - rybki ogolnie taniej niz u nas, ale korale .... masakra - ani jednego ponizej 50 ojro a czesto ok 80 ojro.

Także korale bardziej sie opłaca u nas kupować (np. u przemka :p - ale przywazelinowałem co hehe) a rybki taniej u nich (choć te najtańsze rybcie jak chromisy to u nas duzo taniej - tam ceny startowały od 15 do 40 euro (nie widziałem tam droższej rybki) a srednio to 23-25 euro.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam że yellow watchman gobby + kreweta alpheus sp. to BOMBA sprawa (chyba można na forum pisać "bomba" bez interwencji CBŚ, nie? hehe w dzisiejszych czasach nic nie wiadomo :p )

Kreweta od razu wykopała w piasku sobie (i babce) norke pod pierwszym lepszym kamykiem (przewidująco wpuściłem je tam gdzie chciałem żeby się osiedliły).

Wczoraj nie widać ich było a teraz gobby czatuje przy norce a krweta jak spychacz wypycha hałdy piachu z norki. Już zrobiłą sobie "wyjście awaryjne" i poszerzyła sporo "metraz" lokum :p

Jak idą jeść to gobby idzie lekko z przodu na czujkę jak bodyguard a kreweta za nim. Dzielą się żarciem i jak tylko coś się dzieje to wycofują się do norki (oczywiście w odpowiedniej kolejności - najpierw kreweta a bodyguard potem :p )

I nie miałem racji że pewnie nigdy nie zobacze krewety jak sie zakopie - normalnie wychodzą w pełnym świetle na przechadzki po akwarium hehe

Jak ktoś ma możliwość to nawet się nie zastanawiajcie - brać taką parę za każdą kasę (no bez przesady też) - wniosą spore urozmaicenie do akwarium.

Przemek powinien do reefshopu sprowadzić bo widze ze w stocklistach jakie mi czasem podsyłają z aquariusa bez problemu można znaleźć. W aquariusie na zamówienie chcieli chyba 60 czy 70 euro za taką parkę. Wydawało mi się drogo ale jak bym wiedział jakie fajne zwierzaczki to bym pewnie dawno zamówił (choć w sumie za 42 ojro kupiłem)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Chelidpnura lubi sobie poplywac wiec moze zostac wciagnieta!!! Zapezpieczy wloty wszelkich pompek, odpieniaczy itp...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prosze to faktycznie musiałem zle zerknac na ceny chromisow - moj blad - wiec rybki ogolnie tansze :p

No problem aquamaniac mam SCWDa podłączonego do surface skimmera wiec mam w pełni bezpieczny zbiornik. Specjalnie to zrobiłem żeby uniemożliwić ukwiałkom ich samobojcze zapędy (nie mają jak sie dać wciągnąć).

Więc o ile ślimak nie lubi skakać nad powierzchnię i do tego jeszcze trafiać w koszyk o średnicy 3cm to nic mu nie będzie :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie.

Obserwowales juz jak fajnie pobiera pokarm? Jak odkurzacz :p Masz jakies turbellarie w zbiorniku? Czy jada cos innego?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - myślałem że on jakiś porażony przez ukwiała był bo leżał na piasku taki zgarbiony i nieruchomy ale jak się przyjrzałem to tam trąbką swoją wciągał coś z piachu :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techmex - dopiero teraz doczytałem temat posta - to ten ślimak ci w końcu na plenarie czy na gwałt potrzebny? :p

Bo jak już mu zamierzasz jakieś takie niedobre rzeczy robić to on wolałby chyba zostać u mnie w akwa i umrzec z głodu hyhyhy

Spoko - kaska doszła wysyłam 4 maja jak powróce z wczasów - tylko łapki przy sobie przy ślimaku :p:P:p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko,bedzie dobeze:)

Miłego wypoczynku:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie temat

potrzebuje chelidonura varians, gdzie kupic? ktory sklep mi sprowadzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piątek pytałem o niego w Skrzydlicy, ale nie mają i nie zapowiada się aby szybko mieli...

eRybka ma w ofercie internetowej, jednak nie wiem, czy obecnie mają na stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.