Skocz do zawartości
sPRYTny

✰ ReefMax + sump by sPRYTny ~ Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Producent podaje że RM ma 80l do zagospodarowania + 25l w panelu.

U mnie teraz będzie około 100l minus objętość skały, około 5l komin + około 80l w sump-ie.

Co do odpieniacza to hmm.. mam coś znacznie większy niż te skromne około 170l w obiegu wymaga.

Jest to: Wave - Odpieniacz Beast 1200 P

beast1200.jpg

Odpieniacz ten mam od znajomego za przyzwoite pieniądze, ale brakuje mi pompy do niego

Jak to wszystko będzie ładnie pracowało to będę bardzo szczęśliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334918 sPRYTny :

Jest to: Wave - Odpieniacz Beast 1200 P

Odpieniacz ten mam od znajomego za przyzwoite pieniądze, ale brakuje mi pompy do niego

czyli nie masz :) bo ja to wiesz... mam f16 tyle ,że bez silników :)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Pompa będzie :) jak nie kupię jakiejś używki to kupie nową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334901 adamus_23_as :

jak to czemu ... jest moderatorem więc może:D

a tak poważnie to się zastanawiam czy gra warta świeczki z tym reefmaxem, ale śledzę z zainteresowaniem dalej.

pozdrawiam

Podpowiem Ci.... nie warta...

Ale ze zdumieniem patrze na ten projekt...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią, coś jak przeciskanie hełmu na lewą stronę :)

Czy nie prościej wystartować z nowym projektem czyli Akwarium z kominem + Sump ?

Tak się kończy kupowanie gotowców.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to będzie maluch z silnikiem porsche :) - fajne osiągi, fajnie wygląda ale nadal to maluch.


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy nie wiecie o co kaman... tu chodzi o kreatywność.... coś nowego... pionierski projekt...

Ja osobiście się tego nie podejmę, ale mocno dopinguję i jestem "za" polepszeniem warunków dla podopiecznych, tylko że by nie przerosło to możliwości nad pojemnością... :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już włożył tyle kasy w ten projekt to też będzie dobrze wyglądał a może firma produkująca te baniaki umieści sump i w ogóle :)

Ja trzymam kciuki i czekam na premierę :)

Ważne, że coś się robi i wychodzi a baniak Sprytego jest tego przykładem więc myślę, że należy wspierać a nie krytykować bo każdy baniak jest ładny i inny a do nauki Reefmax jest ok:)

Powodzenia:):D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal uważam że to wyrzucanie kasy w błoto, pieniądze za sprzedanego Reefmaxa zainwestowałby w większy zbiornik i sump i na hydraulike też by zostało. Na kupno takiego przerobionego Reefmaxa choćby za kilka lat raczej chętnego już nie znajdzie. Noo, ale każdy sobie rzepkę skrobie :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że będzie bardzo ładny efekt. Sam też bym tak zrobił, gdybym miał gdzie przechować życie na okres przeróbek. Niestety mieszkam na pustyni jeśli chodzi o morszczyznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335184 kmirko :

A ja nadal uważam że to wyrzucanie kasy w błoto, pieniądze za sprzedanego Reefmaxa zainwestowałby w większy zbiornik i sump i na hydraulike też by zostało. Na kupno takiego przerobionego Reefmaxa choćby za kilka lat raczej chętnego już nie znajdzie. Noo, ale każdy sobie rzepkę skrobie :)

Kiedyś pukano sie w czoła, że z syrenki robiono super maszyne z silnikiem porsche. Każdy realizuje się wg. potrzeby. Gdyby było inaczej to czy nie rozsądniej byłoby przeprowadzić się nad ocean, niżeli pakować tysiące złotych w szklaną klatkę na korale? Ja sie cieszę z podejmowanych prób, które dadzą wiele odpowiedzi. Koledzy wydają swoje cieżko zarobione pieniadze z wlasnej kieszeni na wymarzone innowacje. Z metod prób/błędów każdy później może wykorzystać coś dla siebie... jak to mówia w reklamie "z pączkami" - "za darmo!". Także kibicujmy chłopaków w działaniach, a nie deprymujmy!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory wywiercone, a komin wklejony. :)

Szyba z niebieskim tłem tak jak przypuszczałem jest tzn. była hartowana i rozprysła się w drobny mak podczas próby docięcia jej pod komin.

Otwory 3x25mm czyli jest rewizja :), komin narożny szerokość szyby 210mm.

Mniej więcej wygląda to tak:

rmm.png

Niestety real foto wstawię dopiero jutro pod wieczór. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro z wymiaruję w programie autocad dziś na szybko w programie paint :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wycinałeś panel ? Łatwo szło ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż tapicerski, trzeba uważać ale nie miałem z tym problemów.

noz_jupiter_550.jpeg

Cały zabieg trwał około 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek ale jeszcze przed doczyszczeniem i dopieszczeniem wszystkiego:

dscn0004z.jpg

dscn0006.jpg

dscn0009.jpg

dscn0008n.jpg

dscn0010tn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad trescia,ten komin zajmuje nie wiele mniej miejsca niz panel,juz podelko przelewowe bylo by 100razy lepszym rozwiazaniem.Narobiles sie tylko chlopie a "g" syskaleś.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione pod kątem, dlatego tak może to wygląda wiec nie wiedziałeś na żywo to nie oceniaj...

_______Jest teraz tak _________________a była tak.

49892829.png

Co do pudełka przelewowego to nie ma takiej opcji by je zastosować bez przerabiania pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za folia na tło ? Jak to wklejałeś ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia okleinowa, wklejona normalnie na mokro od zewnątrz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh chłopaki, wiadomo, fajnie, majsterkujecie, ale Grzesiu, u Ciebie chyba stoi puste "lambo", po co zatem tuningować na siłę "malucha"? :)

RM to taki litraż, do którego panel jest wystarczający, po co sump? żeby było wygodnie? ale do czego? do podmian wody (wiaderko na tydzień)? Żeby wsadzić ponad-wymiarowy odpieniacz do wyjałowienia wody? Zyskasz strzelam ~20L przestrzeni w baniaku, odczujesz ta różnice? Nie piszę, tylko i wyłącznie, żeby negować, po prostu przekonaj mnie do tego, że podjąłeś słuszną decyzję i na pewno korzystną, wszyscy piszą że odpieniacz bla bla bla, ale chłopaki! też mam RM, zapraszam do mnie, nie wmówicie mi, że trafił mi się jakiś dobry model:googleye testy mówią same za siebie:reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard, te 20l w Twoim RM hepatus by na pewno odczuł :) i dodatkowe 10cm głębi które ja odczuje.

Odpieniacz nie wyjałowi wody bo będzie mielił nie 80l tylko około 140l netto co da troszkę stabilniejsze parametry.

W rm standardowym ze stałą netto to jest może... 70l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale hepatus pływał u mnie może 2 miesiące i to w momencie kiedy był narybkiem :) Dlaczego nie weźmiesz się za większe szkiełko? ~105L, skały mam nie więcej jak 8kg, a parametry w normie, acropory, montipory, seriatopory, blastomussy, cynariny, favie, favites, euphylie etc. wszystko daje radę, dalej mnie nie przekonałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335782 LiZaRd :

~105L

Od tych 105l litrów które wynikają z zalanego na full zbiornika odejmij:

- koszyki

- biobale

- odpieniacz

- patyki z fizeliną

- wkłady filtracyjne

- plastiki i szkło do budowy panela

- skała

- grzałka

- pompy cyrkulacyjne

- akwarium nie jest zalane na full tylko ma poziom około 3cm od krawędzi.

Ktoś mógłby to konkretnie obliczył ... coś czuje że wyszło by nieco ponad 60l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.