Jump to content

Warszawiak

Klubowicz.
 • Content Count

  1209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Imię
  Łukasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  ReefMax

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Uśmiałem się Wróciłem Zobaczyłem I znikam na kolejne kilka lat.... Może włodarze forum przejrzą na oczy.... C'ya Uśmiałem się Wróciłem Zobaczyłem I znikam na kolejne kilka lat.... Może włodarze forum przejrzą na oczy.... C'ya Uśmiałem się Wróciłem Zobaczyłem I znikam na kolejne kilka lat.... Może włodarze forum przejrzą na oczy.... C'ya
 2. Ogólnie sylikonowe są odporniejsze na wodę morską, ten będzie dobry. Co do zaworka to się nie wypowiem bo nigdy nie stosowałem. Co do mojego siporaxu, na samym dole mam koszyk oryginalny i nasypane siporaxu tak gdzieś 8cm od kratki ociekowej, jest to miejsce na absorbery Ukwiała trzeba było podkarmiać czymś to może by nie łaził, podejrzewam, że wysokie NO3 mu przeszkadzało, dlatego zaczął wędrować. Ogólnie nie wyobrażam sobie akwarium bez ukwiałów.
 3. Warszawiak

  Szkło na dno

  dwie tafle będą wzajemnie pracować co stwarza większe ryzyko pęknięć. ja bym zastosował grubszą jedną tafle. Jeśli szukasz oszczędności to jest to zły tor przy takim zbiorniku i w tym miejscu (podstawa bezpiecznego zbiornika)
 4. idąc tym tropem to cały system KZ Zeo jest męczeniem... Kilka lat wstecz miałem takiego ukwiała przez kilka lat, nie zmienił koloru. Podobno po przejściu choroby tracą kolor.
 5. Znalazłem temat na zagranicznym forum, gdzie jeden z forumowiczów twierdzi, iż regularnie karmiony ukwiał odzyska kolor. Zastanawiam się czy na czas wybielania zeospor'em nie przenieść ukwiała do tymczasowego zbiornika.
 6. No ja bym nie zrobił tego u siebie, jakoś nie przekonuje mnie ten patent...
 7. Spokojnie wystarczy klasyczny akwarystyczny, w castorama maja tez takie sztywne jakbyś miał obiekcje
 8. A jak to startuje po restarcie pompy? Zaraz coś wymyślę
 9. Warunek jest taki, że całe durso do samej pompy obiegowej w sumpie musi być szczelne, ja kiedyś robiłem raz na tydzień test crush'u pompy. Pompa off aż woda spłynie, pompa ON i patrzyłem czy dusrso startuje prawidłowo. Możesz to opisać? pokazać na zdjęciu? nie bardzo wiem o co chodzi...
 10. czyli skoro wydala bruzdnice to jest szansa, że kolor pomału wróci ? Dobrze analizuję? Jak pomóc mu się pozbyć zooxanteli? Metoda zeovit nie wchodzi za bardzo w grę, może gdy będę go dużo karmił?
 11. ogólnie jest to durso, pod zaworek na szczycie podpinasz przewód powietrzny i podłączasz go do zasysu pompy stosując zwężkę venturiego . Pompa się wyłącza - nadmiar wody spływa do poziomu przełamania tego kolanka. i teraz, gdy zaworek na szczycie nie będzie podłączony do zasysu wody przez pompę to gdy pompa się uruchomi to woda samoistnie nie zacznie spływać przez ten spływ. Wężyk który będzie podłączony na górze do tego zaworka spowoduje, że pompa po uruchomieniu się zassa powietrze z tej rury uruchamiając tym samym grawitacyjny spływ. Bez tego nie uruchomi się sam spływ.
 12. T5 3x24 Giessmann actinic blue Lagoon blue Super actinic A co może uwalniać żelazo?
 13. Proszę czytajcie ze zrozumieniem Szukam metody i czy mogę wyciągnąć z niego spowrotem biały kolor Parametry opanowane Cały czas w akwarium jest węgiel, phosphat ati, i silicate clear od serry.
 14. Nieregularnie AF iodium (jakieś niedobitki zoa) AF vitality 1 w tygodniu. Teraz nie ma się czym chwalić 4mc temu podczas mojej nieobecności podzielił się quadri, przerobila go pompa cyrkulacyjną w efekcie czego padł nowy osobnik jak i matecznik oraz 2 Euphylie w tym euphylia glabrescens Gold, calustrea, i jeszcze kilka małych korali. Odziwo trzy montipory nawet nie odczuły tego. Jak uzupełnię obsadę to pokażę. H. Crispa prawdopodobnie dlatego zrobił się ciemny.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.