Skocz do zawartości
sPRYTny

✰ ReefMax + sump by sPRYTny ~ Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Krabik ma ciche dni.. tzn. siedzi w muszli,

A grzybek rośnie jak na drożdżach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego LIVE mi nie działa? xD

Włącza się obraz z nazwiskiem...


Czasami nie mogę pisać ,,Ć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie nadaje to automatycznie wstawia się wizytówka :)

Napisze jak będę nadawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny, po jakim czasie od zalania odpieniacz zaczął Ci wyrzucać brudy ? Ja jestem dwa tygodnie od zalania. Wprowadziłem już troszkę życia. A odpieniacz w moim Reefmaxie bije tylko pianę i zaczynam się zastanawiać czy może jest dokładnie podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odpieniacz też nie pieni :/ Najpierw mordował się z nim mój chłopak, później ja - zerowy efekt. Na końcu przyjechał do nas Robert i przystąpił do walki z tym dziadostwem - jest nieco lepiej, ale spektakularnych efektów brak. Coś mi się wydaje, że to urządzonko odpieniaczem jest tylko z nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc odpieniacz zaczął działać prawidłowo jak wpuściłem pierwsze rybki.

U mnie co kilka dni zbiera się pełna kuweta zasyfiał-ej (brązowej) wody, a odpieniacz pieni i jak dla mnie działa ok choć wiadomo "szału nie ma".

Niestety wszystko wczoraj wyczyściłem wiec nie pokaże jak mój działa, ale jak się zbierze jutro piana to wstawię foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, a u mnie nie pieni :) Złożony na pewno dobrze, może jednak uszkodzony? Rybę mam jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pieni tak:

dscn9763m.jpg

dscn9764g.jpg

Wiec chyba nie mam na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo podobnie. A mam tylko krewetki dwie, pare ślimaków, kraby i salariusa.

Sprawdzcie mocowanie tego przezroczystego wężyka.. tam jest problem! Stały dopływ wody uniemożliwia dopływ powietrza, no i nie ma piany. Wyjmijcie CAŁY odpieniacz, wydmuchajcie wode z przewodu, i na dole i na górze załóżcie na ten dupsik opaski samozaciskowe-uszczelnicie układ przez to idealnie. Od tego czasu pieni aż miło u mnie.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mi też pieni. Ale nie wywala z wody tego brązowego syfu. Wydaje mi się, że za mokra jest ta piana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz tak pieni i tyle. Dużo lepiej nie będzie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak czytałam, ale jednak Sprytnemu pieni i syf może zebrać. U mnie nie da się wywalić nic.

Przepraszam za prywatę, ale wkurza mnie już ten odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz wywala mniej lub bardziej brudną pianę, w zależności od ilości syfu do usunięcia. Czyli w kubku ląduje mniej lub bardziej brudna woda, ciemnego gęstego syfu jak z bardziej "poważnych" konstrukcji się nie uzyska.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie wywala pianę czystą, bialutką, która się zaraz "rozpuszcza" wskutek czego w tym górnym pojemniczku mam wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było przez dłuższy czas, wraz z wprowadzaniem zwierzaków i karmieniem woda jest bardziej brudna. Ale szału ni ma :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam dużo zwierzaków... Jest salarias, lysmata ambonensis, debelius, rozgwiazda piaskowa, duży pustelnik, krab z czerwonymi nóżkami, do tego kilka korali. Więc ma co syfić, a mimo wszystko nie działa odpieniacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie jedna ryba to nie dużo zwierzaków a reszta to ekipa sprzątająca i może za dużo sprząta :)

u mnie jest sama skała i też narazie wywala w miarę czystą wodę choć brudu trochę też jest (np. w tej rurze co do góry idzie w której piana wywala do góry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, że do RM "zmieszczą" się 4 ryby, to jednak to jakby nie patrzyć 1/4 docelowej obsady, więc sporo. A odnośnie ekipy czyszczącej, wydaje mi się że krabik to więcej syfi niż czyści :)

Kończę już offtopa, bo mnie wreszcie moderator pogoni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe foto:strutin

26491750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh mały morszczak widzę :), jakie wymowne spojrzenia teraz wiemy kto nemki karmi :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie czy podniesienie trochę odpieniacza nie dałoby rady ?? może piana byłaby bardziej sucha ?? bo kręcenie dopływem powietrza chyba nic nie daje

narazie zdjąłem tą pokrywkę z odpieniacza i zobaczymy czy to coś da

ewentualnie może tą rurkę przedłużyć o 2-3 cm i też będzie dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255352 MiQ :

a jak myślicie czy podniesienie trochę odpieniacza nie dałoby rady ??

Ostatnio, zacząłem trochę majstrować przy tym odpieniaczu z RM i zauważyłem, że trzeba go trochę podnieść i przycisnąć do prawej krawędzi (tej od komory grzałki). Zaczął pienić aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod odpieniaczem mam czujnik temperatury przez co całkiem przypadkowo podniosłem odpieniacz o kilka milimetrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak to chyba sprawa regulacji, przykręciłem powietrze tak, że wywala dobrą pianę i brudną a wody prawie wcale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.