Skocz do zawartości
piona

mało życia sobie nieodebrałem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,podłaczałem sobie wczoraj elektrozawór i coś byłem roztargniony,jak mnie prad wytrzepał to dziś rekoma nie mogę ruszać:DDziś sie z tego śmieje lecz wczoraj z 5 minut nie wiedziałem jak co normalnie chwilowo wytrąciłem sie z terażniejszosći:dontgetit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mokrymi łapami -łapy mi super wytrzepoło -firma to Parker patrze na to i w łapy chyba tego nie wezmę, bo mi sie słabo robi:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego kupilem Ph/Co2 kontroller firmy TUNZE przy ktorym jest zawor na napiecie 9 wolt, chyba sie oplaca zaplacic jednak wiecej :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w pierwszym momencie się uśmiechnąłem, ale szczerze współczuję.

Swoją drogą wielokrotnie, gdzieś tam z tyłu głowy kołaczą się czarne myśli jak rzadko to rzadko, ale zanurzam łapy w wodzie, w której jest zanurzonych SIEDEM pracujących pomp.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydaloby sie poruszyc temat zanurzania calkowitego pomp w baniaku czy tez w sumpie , u mnie ani jedna pompa nie byla calkowicie zanurzona nigdy , zawsze tylko woda siegala przed przewod .(zawsze to wieksze bezpieczenstwo)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jaja to jaja ale wczoraj po 34 latach życia to nie myslałem że mnie to spotka.To był szok aż mam całe ramie w kolorze bluuu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczucie, ja ostanio zmienilem pompki obiegowe na tunze 12/20V max. w kolejnych akwa. planuje tez cos podobnego, ale tanszego. Czasem spotykam sie z takim odczuciem, jak wkladam reke do akwa, lekkie skalecznie naskorka, odczowam male pieszczenie pradu. Mozna sie rozkoszowac, miodzio


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepszym wyjściem jest zainstalowanie w ukłdzie różnicówki.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna dostac gdzies jakies brzęczyki na 12V lub na baterie?? A moze sa gdzies pompy( aquael produkuje fontannowe tylko sa zbyt duze:( ) jakies mniejszych rozmiarów/o mniejszych mocach??

Pozdr

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Gdyby bylibysmy elektrykami ,to prad by nas piescil,a nie kopal :p:P:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam trzeba spisac testamen , na akwa nakleic naklejke komu z kolegow z nano-reef przekazujemy akwa i zwierzaki i mozna smialo wkladac raczki do srodka :p

Ps. a na powaznie, najlepiej kupic przedluzacz z pstryczkiem elektryczkiem i po sprawie


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze specjalne urzadzenia ktore alarmuja o przebiciu i odlaczaja automatycznie doplyw pradu ponoc :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej - to wlasnie jest roznicowka

Wszystkie nowe budynki to musza miec, niestety czesc ludzi mieszka w starych...

Pompy na 12V bylyby doskonalym rozwiazaniem gdyby nie zabojcza cena tunze - a konkurencji brak.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez Polski Aquael produkuje pompy fontannowe na 12V Więc mozna takie cudactwo zakupic duzo taniej od Tunze :p

Zajrzyj na strone www.aquael.pl tam jest wiecej info a co najlepszemają baaaaardzo dlugie kable:)


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za aquael dziekuje, mam pompke tej firmy, przyssawki odpadly po tygodniu, oska juz rdzewieje...

najlepiej skasuj tego posta bo jeszcze ktos kupi i bedziesz mial na sumieniu... :p


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy sa tanie, fakt,ze nie zawsze sie sprawdzaja ale u mnie 2 z nich dzialaja w slonej wodzie chyba 4 albo 5 lat i nie moge powiedziec zlego slowa..


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROPONUJE POMPKI Z USA CAŁKIEM NIEZŁE,DOŚĆ<TANIE> A CO NAJWAŻNIEJSZE NA 110V OCZYWIŚCIE POTRZEBNY TRANSFORMATOR ALE ZAWSZE TO POŁOWĘ NAPIĘCIA MNIEJ.

GWARANTUJĘ NAWET PRZY PRZEBICIU RĘCE NIE SĄ KOLORU BLU.

MAM DOŚWIADCZENIA Z POMPAMI DO BASENOW

SORRY PIONA


Człowiek się cišgle uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nie mogę pzatrzeć w stronę 110V. Swojego czasu komputery ze stanów miałem do pracy poprzywożone i wszystko na transformatorach chodziło (własnej roboty) bo w dawmych czasach to kompy nie miały uniwersalnych zasilaczy. ech.... dawne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączę się w bolu

Ja tam zawczasu zainstalowałem sobie podwojny pstryczek (taki jak do światła) do gniazdek w akwa.

Pierwszy odcina pompy obiegowe i odpieniacza przy karmieniu.

Drugi odcina dopływ prądu do wszystkich sprzętów zanurzonych w akwa (pompy, grzałka itp.) - zawsze pstrykam gdy coś grzebie.

Komputer akwarystyczny aquacontrol ma zmontowany taki bajer którego końcówkę wtykasz do wody i przy pierwszym przebiciu wywala bezpiecznik w listwie. Cena całego "komputra" jest niestety nieprzejściowa - 500 ojro.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.