Skocz do zawartości
aeternus12

Zeovit z innymi bakteriami

Rekomendowane odpowiedzi

Znane są poważne problemy zeovitu z żywym piaskiem. Efektem są cyjano, glony itp., szpecące piasek a często również skały. Zgodnie z powszechną opinią wyrażaną zwłaszcza na forum zeovit problem ten wynika z bakterii zeobak, które są niezgodne z tymi znajdującymi się w piasku. Część ludzi mówi, że może to być problem interakcji tych bakterii z innymi składnikami tzw. żywego pisaku. Z tego co mi wiadomo, co do zasady bakterie innych firm nie powodują tego typu problemów. W związku z tym powstaje pytanie czy pełny zeovit może działać z innymi bakteriami. Zauważylem, ze niektórzy akwaryści używają innych bakterii w połączeniu z zeostartem osiągając dobre rezultaty. Czy jednak bakterie te będą działać z kamieniami - wydaje się, że tak gdyż wszystkie bakterie należą do tej samej rodziny a różnice wynikają zapewne z odmiennych szczepów. Z tego co wynika z moich obserwacji to nidodawanie bakterii nawet w początkowym etapie prowadzenia akwarium [faza 1 zeovit] nie powoduje żadnych konsekwencji - typo wzorost no2 czy no3.

Zeobak wg. mnie są wyjątkowo problematyczne - zgodnie z instrukcją trzeba je dozować częściej niż inne, u mnie nawet jedna kropla za dużo powoduje zakwit wody (na 600L wody trzy krople 2x w tygodniu to dużo mniej niż wynika z instrukcji).

Czy ktoś używa innych bakterii w połączeniu z zeovitem i ewentualnie jakie są efekty i które z bakterii są najlepsze?


540 l + 190l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie ! Myśle że najlepszym rozwiązaniem będzie próba wykorzystania innych bakteri albo niech się wypowie ktoś kto to praktykował inachej to będzie tylko czcza gadka i gdybanie.Sam nosze się z zamiarem zmiany bakterii na inne a czy będzie ok ? chyba tak, bo jeśli działa system buntesriff

http://www.buntesriff.de/shop/product_info.php?info=p243_buntesriff-Startset-klein.html&XTCsid=vdrjt9fiouqu8f1t11bi44rf9hnmhnoo

to dlaczego ma nie działać w systemie zeovit ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jest czy twoj tenk ma juz zeovitowe

bakterje.Bo jesli tak to moze byc bardzo przykra

reakcja przy zmianie bakteri.Z moich doswiatrzenia

te bakterie sa bardzo aktywne I zjadaja wszystko

I przy braku innch bakteji zaczynaja sie zywic swoimi

rodakami.Moze dlatego nie mozna mieczakow zabardzo

utrzymac.Kamienie zovidu jesli je polejesz innymi

bakteriami beda dzialaly Bo poprostu daja mineraly

do karmienia bakteri I daja dobra siedzibe dla nich.

Nie jestem biologiem ale dalej twierdze ze sa to tesame

bakterie co sa urzywane w biologicznych czyszczlni

wody.Maja poprostu podobny sposob dzialania.

(moga zyc w karzdym srodowisku-nad I pod piachem)

I by mnie nie zdziwilo ze zovid dlatego nie podaje skladniki

tych srodkow bakterijnych.Urzywam te bakterie I jak narazie

ni jestem bardzo zadowolony.Wszystko musi byc jak

pisza na pudelku.Jesli troche przesadzisz to altomatyczny

odjazd.A przeciez w naturze tak nie jest.Jesli chodzi o morska.

Jedyny wniosek z tego moze byc .Ze te bakterje nie sa

wogole spotykane w srodowisku morskim.I caly ten system

byl orginalnie zrobiony do wody slodkiej a nie morskie I

dlatego jest tak bardzo trudny I pracochlonny.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.