Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Slimak slimak pokaz rogi


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cacko :smiling:

Ale i fajnie było by do akwa wpuścić .


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wierzył w "alieny" "ufoki" etc...

1517682_683994954965809_1650829611_n.jpg

Pewien rybak z Nowej Zelandii złowił przeźroczystą rybę, która pływała przy powierzchni oceanu.

Stewart Fraser łowił z synami Conaugh i Finn 43 mil na północ od Półwyspu Karikari, kiedy dostrzegł przezroczyste stworzenie pływające w pobliżu powierzchni wody. Zdjęcia zaskoczyły jego przyjaciół rybaków, którzy nigdy w życiu nie widzieli czegoś podobnego. Dopiero Deborah Cracknell z Narodowego Akwarium Morskiego w Plymouth po zbadaniu zwierzęcia, stwierdziła że może to być Salpa maxima. Niewiele wiadomo na temat tych stworzeń. Pochodzą z chłodniejszych wód Oceanu Południowego. Niezwykłe jest to że potrafią tworzyć klony samych siebie i rosnąć w tempie szybszym niż jakiekolwiek stworzenie wielokomórkowe.

http://www.dailymail.co.uk/


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuścić coś takiego do solniczki i nocnego oświetlenia nie potrzeba. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszczędność energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakiś sklep jest w stanie to sprowadzić, a jeśli tak, to w jakiej cenie :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeśli to plankton to zaraz zostanie zjedzony w naszych baniakach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cziekawe czy SPS'y by rosły przy takim świetle... haha

Ale widok niesamowity :)


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rybka. Z pewnością jest jeszcze wiele stworzeń w morzach i oceanach, które jeszcze nie zostały odkryte i pewnie niektóre z nich nigdy nie zostaną zbadane jak będzie się w tak bezmyślny sposób eksploatować i zatruwać morza i oceany :blushing: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem film nt. Megalodona. Jednym z przypuszczeń, że ten zwierzak nadal żyje są odnalezione na plaży szczątki wieloryba, który został praktycznie przegryziony na pół. Drugim dowodem ma być "przegryziony" i zatopiony kuter rybacki. Oczywiście w filmie nie potwierdzono, czy Megalodon nadal istnieje. Naukowcy przeprowadzili "łapankę" na rybkę ;) plama przynęty na powierzchni wody miła 3km długości. Podczas nocnego nagrania pojawił się jakiś zwierz, któremu przez nurków będących w klatce udało się wstrzelić nadajnik. Film ujawnił jedynie fakt, że było to coś mega dużego. Przyczepiony nadajnik był przewidziany do głębokości ok 1800m i tak też się sprawdził. To coś oddalało się z bardzo dużą prędkością, sygnał urwał się na głębokości prawie 2000m i nadajnik więcej już nie odezwał. Zważywszy, że głębie oceanów nadal pozostają nieznane może taki potworek faktycznie nadal istnieje...

screen%20shot%202013-08-05%20at%207.03.36%20pm.png

ząbki miał takie trochę pokaźne ;)

800px-Megalodon_tooth_with_great_white_sharks_teeth-3-2.jpg

800px-Megalodon_scale.svg.png

the-real-facts-about-megalodon_70137_990x742.jpg

tak czy siak, ja bym nie chciał takiego spotkać podczas snurkowania w Egipcie ;)

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...ryba fugu. W przypadku tej potrawy granica między chęcią rozkochania a otrucia jest wyjątkowo cienka, bo sama rybka pełna jest trucizny wielokrotnie silniejszej niż cyjanek. Sztuka jej przyrządzania polega na tym, żeby usunąć niemal całą truciznę, tak, żeby biesiadnicy odczuli tylko lekkie drętwienie ust, podniebienia i policzków. To drętwienie ma ponoć wzmagać podniecenie seksualne."


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ald niech mi ktos powie czemu nie widzę zdjęć tylko jakies przelamane ikony po nich???

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ośmiornicy chodzącej po lądzie z własnej woli jeszcze nie widziałem


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ośmiornicy chodzącej po lądzie z własnej woli jeszcze nie widziałem

No nie wiem czy z własnej woli, po prostu znalazła się w złym miejscu o niewłaściwej porze ( podczas odpływu ) i rozpaczliwe szukała wody ratując swoje życie - Ja to tak widzę, reszty nie będę komentował


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek :clap:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10401968_679586465443769_2798687919656986946_n.jpg

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glaucus atlanticus raczej nie do dostania w Polsce, a jeśli nawet bo trzeba byłoby meduzy żeby go wykarmić, a kapryśny jest bo zwykłej chełbi to nie zje i tylko kilka meduz mu smakuje jak physalia physalis y velela velella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.